κρητη 2013

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Καλησπερα σας..τον ιουλιο θα επισκεφτω την ομορφη κρητη για πρωτη φορα με τον συντροφο μου.θα μεινουμε 10 μερεσ,συνεπως 9 βραδια.εχω διαβασει οσα γραφετε εδω κ ξερω πως δν μπορω να επισκεφτω ολη την κρητη.θελω ομως να δω λιγο απο Αγιο Νικολαο και λιγο περισσοτερο απο Χανια..στον Αγιο Νικολαο που μας προτεινετε να μεινουμε?ειναι πιο ομορφα στην ελουντα?στην Ιεραπετρα?δν εχω ιδεα..και στα Χανια ειναι καλα να μεινουμε σ καποιο χωριο εξω απ την πολη?να πω απλα οτι θα νοικιασουμε εκει μηχανακι κ θα χρησιμοποιουμε κ κτελ...ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.333
Likes
1.811
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Γενικά η Κρήτη χρειάζεται αυτοκίνητο για να την ευχαριστηθεις. Να μείνετε στον Αγιο Νικόλαο. Η Ελούντα έξω απο τα resort δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο,το ίδιο κ η Ιεράπετρα.Απέναντι από την Ιεράπετρα όμως υπάρχει ένα απιστευτό νησάκι που αξίζει να κάνετε μια ημερησία. Στα Χανιά καλύτερα να μείνετε στην πόλη. με το Κτελ μπορείτε να κάνετε μερικές εκδρομές τύπου ελαφονησι . Να έχεις υπόψη σου ότι το λεωφορείο φεύγει πολύ πρωί συνήθως κ γυρίζει απόγευμα. Αξίζει κ το φαράγγι της Σαμαριας κ ένα σωρό αλλά μέρη. οι αποστάσεις ούτε για πλάκα δεν βγαίνουν με μικρού κυβισμού μηχανάκι
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
οχι παλι δεν την παλευω..
διαβάστε και λιγο τα χιλιοειπωμένα--ανοιξτε και κανενα βιβλίο λέμεεεε
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
σας ευχαριστω παρα πολυ!ναι για τα χανια κατι τετοιο ειχα στ μυαλο μ επειδη υπαρχουν αρκετα θεματα εδω μεσα..απλα ειχα αποριες για αγιο νικολαο κ διαμονη..κ παλι ευχαριστω πολυ!!
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
Θα έλεγα ότι έξω από τα Χανιά είναι πιο οικονομικά τα ξενοδοχεία, γιατί έχει πάρα πολλά, επίσης έξω από τα Χανιά είναι οι παραλίες και τα μπαρ, αν και βέβαια η πόλη των Χανίων είναι πολύ όμορφη, για Ιούλιο εγώ θα έμενα πιο έξω, προς Πλατανιά και Αγία Μαρίνα. Και μην παραλέιψετε να φάτε γλυκό στην Κουκουβάγια... Εγώ θα έλεγα επίσης ότι τα Χανιά είναι πιο όμορφα από τον Άγιο Νικόλαο, ίσως επειδή είναι πιο μεγάλη πόλη, αλλά αυτά είναι γούστα και εξαρτάται τι θέλει να κάνει κανείς. Οι αποστάσεις είναι γενικά πολύ μεγάλες για μηχανάκι πάντως.
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
σ ευχαριστω πολυ mpach.με βοηθησες αρκετα.απλα σκεφτομουν για χανια μεσα στην πολη για να εχουμε κοντα μας το κτελ σε περιπτωση που θελουμε να το χρησιμοποιησουμε.πηγαν καποιοι φιλοι μας περσι κ μου ειπαν πως γυρισαν ολα τα χανια με μηχανακι ..λιγο κουραστικο μεν αλλα τα μερη σε αποζημειωνουν!στον αγιο νικολαο θελω να παω για να επισκεφθω την ελουντα και το νησι ''χρυση''.!ειδαλλως θα μενα μονο χανια!
 

Mpach

Member
Μηνύματα
48
Likes
38
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρίκιος
σ ευχαριστω πολυ mpach.με βοηθησες αρκετα.απλα σκεφτομουν για χανια μεσα στην πολη για να εχουμε κοντα μας το κτελ σε περιπτωση που θελουμε να το χρησιμοποιησουμε.πηγαν καποιοι φιλοι μας περσι κ μου ειπαν πως γυρισαν ολα τα χανια με μηχανακι ..λιγο κουραστικο μεν αλλα τα μερη σε αποζημειωνουν!στον αγιο νικολαο θελω να παω για να επισκεφθω την ελουντα και το νησι ''χρυση''.!ειδαλλως θα μενα μονο χανια!
Και μέσα στα Χανιά έχει πολύ ωραία ξενοδοχεία,εγω ξέρω ένα που το συνιστώ ανεπιφύλακτα,αν σ΄ενδιαφέρει. Η Χρυσή είναι πραγματικά must, είναι απέναντι από Ιεράπετρα, στη νότια πλευρα του Λασιθίου, είναι μακρυά απ΄ τα Χανιά, αλλά είναι πραγματικά παράδεισος.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
σ ευχαριστω πολυ mpach.με βοηθησες αρκετα.απλα σκεφτομουν για χανια μεσα στην πολη για να εχουμε κοντα μας το κτελ σε περιπτωση που θελουμε να το χρησιμοποιησουμε.πηγαν καποιοι φιλοι μας περσι κ μου ειπαν πως γυρισαν ολα τα χανια με μηχανακι ..λιγο κουραστικο μεν αλλα τα μερη σε αποζημειωνουν!στον αγιο νικολαο θελω να παω για να επισκεφθω την ελουντα και το νησι ''χρυση''.!ειδαλλως θα μενα μονο χανια!
Κοιτα καλιτερα να μεινεις στα Χανια να γυρισεις το νομο, και κανε μια βολτα και στο Ρεθυμνο
Για ξενοδοχειο στα Χανια μπες στο booking θα δεις αρκετα στο Ενετικο λιμανι και στη παλια πολη

Ασε το Λασιθη για αλλη φορα, 9 μερες ειναι λιγες να τα δεις ολα και οι αποστασεις μεγαλες
Κανε μια αναζητηση στις πληροφοριες και δες προτασεις για παραλιες, φαγητο, εκδρομες κ.λ.π
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
ουτως η αλλως δεν εχω σκοπο να γυρισω ολο το νομο χανιων αλλα αυτα π διαβασα κ μ ενδιαφερουν αρκετα..θα το επιχειρησω και γιΑ αγιο νικολαο κ ας ταλαιπωρηθω..σας ευχαριστω πολυ ολους!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.893
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom