να πάω για μια μέρα μόνος ... ?

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^παντως με easy μπορεις να βρεις πολυ πολυ φθηνα για λονδινο!!!θαρρω...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Ρώμη για τριήμερο,όλα τα λεφτά,ακόμα το σκέφτεσαι????
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εχεις δίκιο ότι η easyjet δεν πετά από Αθήνα για Βαρκελώνη. H happiness εννοεί να πας μέσω Μιλάνο, αλλά πρόσεξε, είναι δύο διαφορετικά εισιτήρια και στην πράξη θεωρούνται δύο διαφορετικά ταξίδια και όχι ένα.

Για τη δική σου περίπτωση, που είσαι πρωτάρης, καλύτερα να επιλέξεις αεροπορική που είτε θα πηγαίνει απευθείας στον προορισμό που θα επιλέξεις, είτε με ενδιάμεσο σταθμό που το εισιτήριό σου θα είναι ενιαίο.

Έτσι θα αποφύγεις δυσκολίες και προβλήματα που δε θα γνωρίζεις πώς να τα αντιμετωπίσεις.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ρώμη για τριήμερο,όλα τα λεφτά,ακόμα το σκέφτεσαι????
Η sapienza έχει δίκιο. Και η Ρώμη είναι πολύ καλή επιλογή. Όμως, νομίζω ότι απευθύνεται σε άτομα με ειδικά ενδιαφέροντα. Τι λες κι εσύ, sapienza;
 

ny_gr

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Εχεις δίκιο ότι η easyjet δεν πετά από Αθήνα για Βαρκελώνη. H happiness εννοεί να πας μέσω Μιλάνο, αλλά πρόσεξε, είναι δύο διαφορετικά εισιτήρια και στην πράξη θεωρούνται δύο διαφορετικά ταξίδια και όχι ένα.

Για τη δική σου περίπτωση, που είσαι πρωτάρης, καλύτερα να επιλέξεις αεροπορική που είτε θα πηγαίνει απευθείας στον προορισμό που θα επιλέξεις, είτε με ενδιάμεσο σταθμό που το εισιτήριό σου θα είναι ενιαίο.

Έτσι θα αποφύγεις δυσκολίες και προβλήματα που δε θα γνωρίζεις πώς να τα αντιμετωπίσεις.
ε ναι, γιαυτό είπα να πάω στα σίγουρα και απευθείας με την aegean όπου δεν θα έχω την έννοια μην κάνω καμιά μ@λ@κία και βρεθώ σε καμιά barcelona της βενεζουέλας. :D άντε μετά να γυρίσεις πίσω... :shock:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
ε ναι, γιαυτό είπα να πάω στα σίγουρα και απευθείας με την aegean όπου δεν θα έχω την έννοια μην κάνω καμιά μ@λ@κία και βρεθώ σε καμιά barcelona της βενεζουέλας. :D άντε μετά να γυρίσεις πίσω... :shock:
Kαι γιατί να γυρίσεις... :clap:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Η sapienza έχει δίκιο. Και η Ρώμη είναι πολύ καλή επιλογή. Όμως, νομίζω ότι απευθύνεται σε άτομα με ειδικά ενδιαφέροντα. Τι λες κι εσύ, sapienza;
Τί εννοείς???
Είναι δίπλα, θα βρεί οικονομικό εισιτήριο,είναι εύκολη πόλη στο να τη γυρίσει, έχει ωραίο φαγητό και διασκέδαση...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Τί εννοείς???
Είναι δίπλα, θα βρεί οικονομικό εισιτήριο,είναι εύκολη πόλη στο να τη γυρίσει, έχει ωραίο φαγητό και διασκέδαση...
Εννοώ ότι στη Ρώμη αυτά που μπορείς να δεις δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Δηλαδή, η ζωγραφική, η αρχιτεκτονική, η γλυπτική δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Οπότε, αν υποθέσουμε ότι το παιδί δεν ενδιαφέρεται καθόλου για όλα αυτά, τι άλλο θα μπορούσε να κάνει μόνος του για 3 μέρες; Αυτό ήταν το σκεπτικό μου. Γιατί οι βόλτες κάποτε τελειώνουν. Τι λες, λοιπόν;
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Τί εννοείς???
Είναι δίπλα, θα βρεί οικονομικό εισιτήριο,είναι εύκολη πόλη στο να τη γυρίσει, έχει ωραίο φαγητό και διασκέδαση...


Και το πιο βασικο...δεν θα βαρεθει με τιποτα γιατι απλα η Ρωμη ειναι ενας full προορισμος!!οποτε Ρωμη δαγκωτο!!!!!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
:shock:
Εννοώ ότι στη Ρώμη αυτά που μπορείς να δεις δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Δηλαδή, η ζωγραφική, η αρχιτεκτονική, η γλυπτική δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Οπότε, αν υποθέσουμε ότι το παιδί δεν ενδιαφέρεται καθόλου για όλα αυτά, τι άλλο θα μπορούσε να κάνει μόνος του για 3 μέρες; Αυτό ήταν το σκεπτικό μου. Γιατί οι βόλτες κάποτε τελειώνουν. Τι λες, λοιπόν;

Μια μερα Βατικανο..Αλλη μερα τη υπολοιπη Ρωμη..3 μερα Dolce vita!! Τι αλλο να θελει???Μη σου πω πια αν βαρεθει τοσο πολυ ..τι ειναι η Φλωρεντια ???? ΔΙΠΛΑ!!!!!:)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Εννοώ ότι στη Ρώμη αυτά που μπορείς να δεις δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Δηλαδή, η ζωγραφική, η αρχιτεκτονική, η γλυπτική δεν ενδιαφέρουν όλο τον κόσμο. Οπότε, αν υποθέσουμε ότι το παιδί δεν ενδιαφέρεται καθόλου για όλα αυτά, τι άλλο θα μπορούσε να κάνει μόνος του για 3 μέρες; Αυτό ήταν το σκεπτικό μου. Γιατί οι βόλτες κάποτε τελειώνουν. Τι λες, λοιπόν;
Καταρχήν ο φίλος μας δεν μας είπε αν θέλει να επισκεφτεί μουσεία,κτλ..

Προτείνω τη Ρώμη γιατί μόνος του θα περάσει σούπερ, θα βρεί οικονομικό εισητήριο, οικονομικό ξενοδοχείο, θα φάει καλά και θα διασκεδάσει...
Campo dei Fiori, Trastevere, San Lorenzo, Testaccio,είναι μόνο μερικές απο τις προτάσεις για dolce vita..Ακόμα και να μη θέλει να μπεί σε μουσεία, Βατικανό,κτλ μια όμορφη passeggiata στο κέντρο θα τον αποζημιώσει...

Θεωρώ οτι είναι απ τους πιο εύκολους προορισμούς απο Αθήνα και ειδικά για ένα νέο που θέλει να κάνει το πρώτο του ταξίδι μόνος, ο,τι καλύτερο....

Πολύ φοβάμαι οτι έπειτα δε θα σταματάς να ταξιδεύεις μόνος.. :clap:
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
όπως το θέτετε για Βαρκελώνη έχετε δίκιο.

εγώ πριν 2 χρόνια πέταξα με τη γνωστή low budget ισπανική αεροπορική εταιρεία απευθείας Αθήνα - Βαρκελώνη. το ταξίδι ήταν πολύ εύκολο καθώς και η μετάβαση από το αεροδρόμιο. παίρνεις ένα λεωφορείο και σε λιγότερο από μισή ώρα είσαι στην αντίστοιχη πλατεία Συντάγματος. Θα νοίκιαζε και ένα δωμάτιο στην αρχή της rambla και ήταν έτοιμος για εξορμήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.288
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom