νεο μελος

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.αν και παλιος αναγνωστης σημερα αποφασισα να γινω μελος του forum γιατι δεν θελω μονο να παιρνω πληροφοριες για τα ταξιδια που προγραμματιζω αλλα και να προσφέρω τη βοηθεια μου οπου μπορω.το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο το εκανα το 2005 στην κωνσταντινουπολη.πρωτοχρονια 2009 πραγα-βερολινο και μετα αρχιζει μια κουρσα!βουδαπεστη, σκωτια, αιγυπτο-ῑεροσολυμα, μαλτα, ρωμη πριν 10 μερες γυρισα απο βαρκελωνη και 21/2 φευγω για 5 μερες βιενη.τα 7 ταξιδια σε 14 μηνες οφείλονται στη δουλεια μου και στο γεγονος οτι μπορω να προγραμματιζω αδειες πολυ νωρις και ετσι να βρισκω σουπερ ευκαιριες σε εισιτηρια και ξενοδοχεια.ευχομαι καλα ταξιδια σε ολους και προδοκώ στη βοηθεια σας!
 

Kamarado

Member
Μηνύματα
38
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία σου έρχομαι......
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Καλως ηρθες!!!! Σου ευχομαι πολλα και καλα ταξιδια αν και δεν χρειαζετε να στο ευχηθω γιατι εχεις παρει "μεγαλη" φορα!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχομαι λοιπον να συνεχισεις ετσι!!!!!!
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
7 ταξιδια σε 14 μηνες...!!! ο κοσμος ειναι πολυ μικρος για σενα με τη φορα που πηρες...
καλα κ υπεροχα σου ευχομαι νε ειναι όλα τα ταξιιδια σου κ εδω ειμαστε να μοιραστουμε μαζι σου τις ταξιδιωτικες εμπειριες- συμβουλες σου..
καλως ηρθες...
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
σας ευχαριστω και τις δυο και ευχομαι και σε σας καλα ταξιδια.
kamarado ισως μπορεις να με βοηθησεις για το ταξιδι μου στη βιεννη μιας κ απ οτι βλεπω εχεις παει.σκευτομαι να κανω μια μονοημερη εκδρομη και δεν ξερω προς τα που να παω.τσεκαρα μπρατισλαβα που ειναι και κοντα.εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο??
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κριμα οντως!ημον βαρκελωνη 15-18 / 2.λιωσαμε σολες αλλα καταφέραμε εστω κ λιγο βοιαστικ να παμε σχεδον σε ολα τα αξιοθεατα που αναφερονται απο πολλους.εκεινο βεβαιως που με ενθουσιασε αν και εχω σταματησει τα τελευταια χρονια να ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο ειναι ο αγωνας μοαρτσελονα-σεβιλη 4-0!!! που καταφεραμε να παρακολουθησουμε.σκεψου οτι η κοπελα μου που ποτε δεν ειχε δει ποδοσφαιρικο αγωνα και στο πρωτο ημιχρονο της εξηγοτσα τι ειναι το κορνερ το φαουλ κτλ. ενθουσιαστηκε με το κλιμα!σιγουρα θα επιστεψω σε αυτη την πανεμορφη πολη στο μελλον.
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
περιεργο.η ισπανια ειναι απο τις λιγες χωρες που εκλαψα τα χρηματα μου.μακαρι να μην περασω ουτε με αεροπλανο απο πανω.μεχρι και την ελλαδα τη θεωρω πιο ευρωπαικη χωρα.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
γουστα ειναι αυτα gran_torino!που πηγες στην ισπανια και εμεινες τοσο απογοητευμενος?εγω αναφερομαι στην βαρκελωνη σε μια πολη με τον πληθυσμο της θεσσαλονικης η οποία φυσικά δεν πιανει μπάζα μπροστα της.ουτε συζήτηση βεβαια για την αθηνα των ολυμπιακων του 2004.
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
γουστα ειναι αυτα gran_torino!που πηγες στην ισπανια και εμεινες τοσο απογοητευμενος?εγω αναφερομαι στην βαρκελωνη σε μια πολη με τον πληθυσμο της θεσσαλονικης η οποία φυσικά δεν πιανει μπάζα μπροστα της.ουτε συζήτηση βεβαια για την αθηνα των ολυμπιακων του 2004.
απο ισπανια πηγα βαρκελωνη, μαδριτη,εσκοριαλ,τολεδο και σαραγοσα.οι μονες πολεις που εσωσαν την παρτιδα ηταν η βαρκελωνη και η σαραγοσα.για την αηδια που ενιωσα οταν πηγα στη μαδριτη δεν μπορω να πω περισσοτερα.αφορητη ζεστη,ζητιανοι κλπ.εγω σε ολους λεω να μη πανε ποτε ισπανια.βεβαια οπως πολυ σωστα λες,γουστα ειναι αυτα.παντως οι ολυμπιακες εγκαταστασεις τους δεν ηταν τοσο καλες οσο οι δικες μας ρε.ηταν και 12 χρονια πιο πριν βεβαια.τεσπα .γουστα ειναι!μακρια απο ισπανια! :p:bleh:
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
σιγουρα εχεις καλυτερη εικονα απο μενα για ισπανια.αρα συμφωνουμε για βαρκελωνη.μαδριτη θα πηγαινα μονο για να επισκευτω το τολεδο που εχω ακουσει καλα λογια.οπως επισης θα θελα να παω ανδαλουσια αλλα αν η ζεστη ηταν αφορητη στη μαδριτη ποσο μαλλον ανδαλουσια.
 

gran_torino

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι 26-31 Μαρτίου 2010
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
σιγουρα εχεις καλυτερη εικονα απο μενα για ισπανια.αρα συμφωνουμε για βαρκελωνη.μαδριτη θα πηγαινα μονο για να επισκευτω το τολεδο που εχω ακουσει καλα λογια.οπως επισης θα θελα να παω ανδαλουσια αλλα αν η ζεστη ηταν αφορητη στη μαδριτη ποσο μαλλον ανδαλουσια.
ναι ασε.καυτος αερας.ερημος στην κυριολεξια.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
απο ισπανια πηγα βαρκελωνη, μαδριτη,εσκοριαλ,τολεδο και σαραγοσα.οι μονες πολεις που εσωσαν την παρτιδα ηταν η βαρκελωνη και η σαραγοσα.για την αηδια που ενιωσα οταν πηγα στη μαδριτη δεν μπορω να πω περισσοτερα.αφορητη ζεστη,ζητιανοι κλπ.εγω σε ολους λεω να μη πανε ποτε ισπανια.βεβαια οπως πολυ σωστα λες,γουστα ειναι αυτα.παντως οι ολυμπιακες εγκαταστασεις τους δεν ηταν τοσο καλες οσο οι δικες μας ρε.ηταν και 12 χρονια πιο πριν βεβαια.τεσπα .γουστα ειναι!μακρια απο ισπανια! :p:bleh:

Ποσο συμφωνουμε! Ουφ, ζεστη πολυ εχει σε αυτη την Ισπανια! Καλε ειναι χειροτερα απο την Ελλαδα μας, χειροτερα! Και παντου ζητιανοι, σε καθε γωνια και απο ενας!

Και γω βαρεθηκα να το λεω, μην ερχεστε στην Ισπανια! Για να κανετε τι;;;

Η Ισπανια ΔΕΝ ειναι ΜΟΝΟ Μαδριτη, Βαρκελωνη και οι περιοχες οπου πηγες! Εχει χιλια ακομα να δεις και να κανεις! Και ο βορρας ειναι εντελως διαφορετικος απο το νοτο! Για πηγαινε Ανδαλουσια την ανοιξη, που ειναι μια ομορφια και δεν εχει αφορητη ζεστη, για πηγαινε καλοκαιρι βορρα, να πηξει το ματι σου στο πρασινο και σε ενα δροσερο καλοκαιρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.056
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom