Γαλλία παρισι-Νορμανδια πως?

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Ευχαριστώ πάαααααρα πολύ παιδια για τις πληροφορίες! να στε καλά! βοηθήσατε πολύ!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Αξίζει μόνο με αυτοκίνητο, όχι τρένο.
Αν πας για μια μέρα μη πας Mont st Michel, είναι αρκετά μακριά.
Ο δρόμος είναι πανεύκολος, κανα δίωρο από το Παρίσι κάνεις για το Ντεβίλ..
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Τέλεια!!!
θα παω για δυο αλλα το mont st MichelΜου φαίνεται κ μένα λίγο μακρία για δύο μέρες..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ε ναι για δυο μέρες μη πας..μείνε μόνο Νορμανδία, θα σου αρέσει σίγουρα
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Ε, καλά, δεν είναι και τόσο μακριά για δυο μέρες βρε παιδιά! Για 350 χλ μιλάμε!
Βέβαια αυτό είναι στο στυλ του καθενός. Εμένα μου αρέσει να οδηγάω στην Ευρώπη. Το θεωρώ σημαντικό μέρος του ταξιδιού μου.
 

Attachments

lym

Member
Μηνύματα
82
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip με ronalsot
To αμαξι απο που το νοικιαζεις?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
από το αεροδρόμιο, κάνεις κράτηση και μόλις φτάσεις το παραλαμβάνεις
 

lym

Member
Μηνύματα
82
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip με ronalsot
Ωραια αυτο το ηξερα.Εγω ομως θελω αρχικα να γυρισω το παρισι και την τελευταια μερα να νοικιασω αμαξι......Γινεται τιποτα?
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Στο σάιτ της εταιρείας που θα νοικιάσεις αυτοκίνητ (χερτζ, σιξτ, αβισ, κλπ...) γράφει από ποιο κατάστημα της, θέλεις να το νοικιάσεις. Δες στο χάρτι σε ποιο σε βολεύει κ νοίκιασε από το κοντινότερο στο ξενοδοχείο σου. Μετά μπορείς να το γυρίσεις σε διαφορετικό μέρος πχ στο αεροδρόμιο σου, αλλά με περισσότερα χρήματα ασφαλώς!
 

dragonver

Member
Μηνύματα
51
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Καλησπέρα, είπα να ξεθάψω το θέμα επειδή έχω μερικές σχετικές ερωτήσεις. Θέλουμε να πάμε μία ημέρα στις παραλίες της απόβασης (σε κάνα δυο) και στο αμερικάνικο νεκροταφείο. Επειδή είμαι 21 και θα υπάρχει ένα μικροθεματάκι με την ενοικίαση αυτοκινήτου θέλω να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς με τα λεωφορεία που ξεκινούν από το Bayeux. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.473
Καλησπέρα, είπα να ξεθάψω το θέμα επειδή έχω μερικές σχετικές ερωτήσεις. Θέλουμε να πάμε μία ημέρα στις παραλίες της απόβασης (σε κάνα δυο) και στο αμερικάνικο νεκροταφείο. Επειδή είμαι 21 και θα υπάρχει ένα μικροθεματάκι με την ενοικίαση αυτοκινήτου θέλω να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς με τα λεωφορεία που ξεκινούν από το Bayeux. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!
Δες εδώ γραμμή 70, 40 λεπτά περίπου..

Αν πας τελικά αξίζει εκεί να δεις και το bayeux tapestry αλλά και το "μουσείο απόβασης στη Νορμανδία"

αλλά θα σου συνιστούσα και γώ να μείνεις Παρίσι....πραγματικά έχει τόσαα πολλά να δεις και να κάνεις που ούτε και 10 μέρες; φθάνουν....απο κει και πέρα εσύ έχεις το καρούζι και το μαχαίρι...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
αλλά θα σου συνιστούσα και γώ να μείνεις Παρίσι....πραγματικά έχει τόσαα πολλά να δεις και να κάνεις που ούτε και 10 μέρες; φθάνουν....απο κει και πέρα εσύ έχεις το καρούζι και το μαχαίρι...
Οταν ομως εχουν κοσμο ειναι πιο ομορφα απο το μπιχλαδερο Παρισι. Οποτε μπορει να δαπανηθει μια μερα σε εναν τετοιο προορισμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.890
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom