ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Οτι να ναι...Χαλαρωστε ρε παιδια,εδω μεσα υποτιθεται οτι γινεται ανταλλαγη αποψεων,παιρνουμε-δινουμε πληροφοριες,μαθαινουμε καινουργια πραγματα απο τις εμπειριες του καθενος,μυστικα για οικονομικοτερα ταξιδια και αλλα χιλια δυο...Τι ειναι αυτα με τις ειρωνειες,το δηθεν και ποιος θα ανταπαντησει "εξυπνοτερα"?Ο καθενας με οτι μπορει και οπως γουσταρει,ας ειμαστε πρωτα καλα,να χουμε δουλεια και οτι βγαζει ο καθενας τα χαλαει οπως θελει.Τα ταξιδια ειναι ενα ομορφο δευτερευων πραγμα στη ζωη,αλλα ειναι τα σοβαρα...Peace & love.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.694
Likes
50.604
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλοκαίρι γιοκ, αλλά από Σεπτέμβριο ξεκινάμε μια Αφρική για μερικούς μήνες αλλά μία-μία μου την κάνουν οι χώρες που επέλεξα: κομμένες οι πτήσεις προς Νίγηρα λόγω απαγωγών και Αλ Κάιντα (τώρα βρήκανε;;; ), τα Κονγκά ακόμη ψιλοχάλια κι έχω κι ένα θεματάκι με την πρεσβεία της Γουινέας στην Αβάνα (δε με συμπάθησαν, πήγα "ατημέλητος" λέει, συγγνώμη στην Καραϊβική δεν είμαστε; Τι ήθελαν να βάλω φράκο;;; ). Αν συνεχίσει έτσι η έρευνα για Αφρική με βλέπω προς Καραϊβική και Ανατολική Ευρώπη να καλύψω κάτι χαμένα εδάφη...

Διαθέτω γύρω στις 5.000, μάλλον και παραπάνω, φαντάζομαι πως αρκούν για μερικούς μήνες, αλλά μάλλον θα κουραστώ πριν τελειώσουν τα λεφτά.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δύο εισιτήρια μετ'επιστροφής για Πάρο.
Διαμονή σε συγγενικό πρόσωπο.
Ούτε αμάξι δεν θα πάρω μαζί μου.

ΣΤΟΠ
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλοκαιρινες διακοπες στο σπιτι μου!!!μολις 3 μετρα απο την θαλασσα τι αλλο να ζητησω?
αντε και για αλλαγη και λογω που με στελνει και η δουλεια 2 διημερα στο Λουτρο,1 η' 2 τριημερα Σαντορινη και μια 4ημερη κρουαζιερα μεχρι τον Σεπτεμβρη και με ολα τα εξοδα πληρωμενα!οποτε κοστος......0!!!!!θα τα φαμε ολα μαζι στον αμαζονιο τον Μαη!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Οι φετεινές διακοπές (όπως τα υπολογίζω) θα μου κοστίσουν συνολικά περίπου 600-700 ευρώ για 9 μέρες, οι 4 σε κάποιο νησί στο εσωτερικό και οι υπόλοιπες 5 στο εξωτερικό.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Οτι να ναι...Χαλαρωστε ρε παιδια,εδω μεσα υποτιθεται οτι γινεται ανταλλαγη αποψεων,παιρνουμε-δινουμε πληροφοριες,μαθαινουμε καινουργια πραγματα απο τις εμπειριες του καθενος,μυστικα για οικονομικοτερα ταξιδια και αλλα χιλια δυο...Τι ειναι αυτα με τις ειρωνειες,το δηθεν και ποιος θα ανταπαντησει "εξυπνοτερα"?Ο καθενας με οτι μπορει και οπως γουσταρει,ας ειμαστε πρωτα καλα,να χουμε δουλεια και οτι βγαζει ο καθενας τα χαλαει οπως θελει.Τα ταξιδια ειναι ενα ομορφο δευτερευων πραγμα στη ζωη,αλλα ειναι τα σοβαρα...Peace & love.

ποσο πολυ συμφωνω μαζι σου. ειναι απαραδεκτο να γραφεις κατι και να πεταγεται καποιος αλλος και κραζει η να ειρωνευεται.ελεος....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.077
Likes
2.845
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ααα διαφωνω....υγεια ειναι το πρωτευον, ειρηνη και μετα ταξιδια....στα πρωτευον το βαζω
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μάλλον πάαααααλι Σκύρο.Εχουμε τη βάπτιση 11 Σεπτεμβρίου οπότε θα τη βγάλουμε στο εξοχικό 15 μέρες τον Αυγουστο.
κάπου 200 ευρώ εισητήρια το καράβι πήγαινελα με αυτοκίνητο.Γυρω στα 100 η βενζίνη Αθήνα-Κυμη-Αθήνα(Τώρα πόσα θα χ΄λάσουμε στο νησί δεν ξέρω.Συνήθως 20Ε?).
Φαί τπτ.
Μπορεί να πάμε και καμιά 5 μέρες στο Πόρτο Γερμενό.σπίτι πάλι δικό μας οπότε μόνο οτι φάμε σαν να είμαστε στην Αθήνα και βενζίνη όσο να πάμε και να γυρίσουμε.
Κοριτσακι εσυ τελικα δεν θα πας Ταυλανδη?
Αν οχι...ελα να κανουμε συμπαρασταση η μια στη αλλη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το ταξιδι λοιπον σε Κο Σαμουι δεν γινεται.Για Ταυλανδη ξεκινησαμε ...στη Ναξο θα τη βγαλουμε .Μια εβδομαδα :διαμονη =400 ....ναυλα 3 επιβατες +αμαξι =300
Και ο,τι φαμε και πιουμε
Αν κανουμε μονοημερη σε Παρο η Ιο απο κει =γυρω στα 100-120
και ολο τον Αυγουστο θα τον βγαλουμε κλασσικα στη Μανη.
 

ΛΥΔΙΑ

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
τον σεπτεμβριο μια κρουαζιερα στην μεσογειο
περιπου 1000 ε το ατομο
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ότι έχω και δεν έχω! Αρκεί να πάω!
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Εχω κλείσει εδώ καί μήνες γιά τον Ιούλιο με την easyjet γιά Ρώμη (πρόλαβα την προσφορά 88 ευρώ με φόρους) από εκεί σιδηροδρομικώς γιά Νάπολη, διαμονή 14 διανυκτερεύσεις με πρωϊνό σε 3αστερα ξενοδοχεία σε Νάπολη καί Ρώμη : όλο αυτό το "πακέτο" στοίχισε 500 ευρώ.
Ενα ακόμη τετραήμερο αρχές Σεπτεμβρίου γιά Βουδαπέστη (επίσης πρόλαβα την προσφορά της Malev) με τρείς διανυκτερεύσεις με πρωϊνό σε 3αστερο μού στοίχησε 180 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.580
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom