ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Απορια...γιατι τρια τριημερα στο Λονδινο??
Μες την χαρά σε βρίσκω... αν κάποιος πηγαίνει 3 τριήμερα στο Λονδίνο όλο και κάποιο λόγο θα έχει... βάλτο λίγο να δουλέψει...


και απο ποτε συνηθηζεται οι "κοπτοραπτουδες"να πηγαινουν ταξιδια στη Ν.Ισπανια???
Από τότε που φτιάξανε οι Ισπανοί τεράστια all inclusive ξενοδοχεία σοσιαλιστικού ρεαλισμού και πετάει με charter 100? όλα μέσα όλο το high class του Ηνωμένου Βασιλείου...
 
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Πουκετ
Εγω παντως το μονο φυσιολογικο που μπορω να σκεφτω για 3 φορες Λονδινο ειναι δουλειες(η ερωτας!)....εκτος κ αν σ αρεσουν τα πηγαινε ελα!

Α και μια και ειπες οτι το τοπικ δεν εχει κανενα νοημα...πιστευω οτι οταν δεν βρισκεις νοημα σε κατι δεν καθεσαι να ασχοληθεις εκτος αν εχεις αλλους σκοπους.Εγω τουλαχιστον στα τοπικ που δεν με αφορουν κ δεν βρισκω ενδιαφερον δεν ποσταρω...:lol:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εγω παντως το μονο φυσιολογικο που μπορω να σκεφτω για 3 φορες Λονδινο ειναι δουλειες(η ερωτας!)....εκτος κ αν σ αρεσουν τα πηγαινε ελα!

Α και μια και ειπες οτι το τοπικ δεν εχει κανενα νοημα...πιστευω οτι οταν δεν βρισκεις νοημα σε κατι δεν καθεσαι να ασχοληθεις εκτος αν εχεις αλλους σκοπους.Εγω τουλαχιστον στα τοπικ που δεν με αφορουν κ δεν βρισκω ενδιαφερον δεν ποσταρω...:lol:
ή τα κάπου δέκα εστιατόρια που θέλει να επισκεφτεί φοβάται μη πάθει κάτι αν τα επισκεφτεί σε ένα σ/κ .
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.119
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλεσμένος στη Σκύρο.Φαί έτοιμο,μπόλικο κρασί μπύρα και παρέα,και η θάλλασα στα 100 μέτρα.
dear joela εγώ η γυναίκα μου και τα 4 παιδιά μας σε ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση, σύντομα θα λάβεις την απάντησή μας, ήδη ετοιμάζουμαι τα πράγματά μας να στα στείλουμε με το καράβι.....
 
Μηνύματα
27
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Πουκετ
dear joela εγώ η γυναίκα μου και τα 4 παιδιά μας σε ευχαριστούμε πολύ για την πρόσκληση, σύντομα θα λάβεις την απάντησή μας, ήδη ετοιμάζουμαι τα πράγματά μας να στα στείλουμε με το καράβι.....
Το χρημα πολλοι εμισησαν....το τζαμπα ουδεις...:haha::haha:
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Εμείς για το καλοκαίρι μάλλον θα πάμε στο Europa park στη Ν.Γερμανία για 3 ημέρες (2 νύχτες) και άλλες 4 ημέρες στις τριγύρω πόλεις που απ'ότι έχω ακούσει αξίζουν.
Επομένως 2 ενήλικες + 2 παιδιά
Αεροπορικά 650 ευρώ με easyjet από Θεσ/νίκη προς Βασιλεία
Διαμονή 2 νύχτες και εισητήρια για το πάρκο για 3 ημέρες για όλους 850 ευρώ
Διαμονή άλλες 4 νύχτες σε άλλες πόλεις 700 ευρώ
Ενοικιαζώμενο αυτοκίνητο 200 ευρώ
Βενζίνη 300 ευρώ περίπου
Φαγητό 400 ευρώ περίπου
Σύνολο περίπου 3.100 ευρώ
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
εμείς όπως σχεδόν κάθε καλοκαίρι θα πάμε στην αγαπημένη μας σαντορίνη για δέκα μέρες!
θα μείνουμε στην καλντέρα σε ένα υπέροχο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις, υπέροχη θέα και με κόστος μηδενικό.. ένεκα που ο αδελφικός φίλος του άντρα μου έχει ενοικιαζόμενα δωμάτια..:D
χλιδάτη οικονομία:bleh:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
εμείς όπως σχεδόν κάθε καλοκαίρι θα πάμε στην αγαπημένη μας σαντορίνη για δέκα μέρες!
θα μείνουμε στην καλντέρα σε ένα υπέροχο δωμάτιο με όλες τις ανέσεις, υπέροχη θέα και με κόστος μηδενικό.. ένεκα που ο αδελφικός φίλος του άντρα μου έχει ενοικιαζόμενα δωμάτια..:D
χλιδάτη οικονομία:bleh:
Δεν έπρεπε να το πεις αυτό δημόσια, θα σε ταράξουν στα πμ τώρα εν μέσω κρίσης :haha::haha:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
εμεις θα παμε (πρωτα ο θεος) τοσκανη το σεπτεμβριο 2 ενηλικες με το διχρονο αγορακι μας.

αεροπορικα 226€ με easyjet
διαμονη σε διαμερισμα για 7 νχτ 310€
αυτοκινητο180€

τα δυο πρωτα τα εχω κλεισει εδω και 2 βδομαδες ισως γι'αυτο να ειναι τοσο οικονομικα.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Απίστευτο cult θέμα...

Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...

Αυτά με τις Aλητάλιες και τις Μούρθιες δεν τα καταλαβαίνω... χίλιες φορές να μείνω σπίτι μου και να κάνω μπάνιο στον Αστέρα παρά να τρέχω με τις λαϊκουρίες και τις κοπτοραπτούδες στη Ν.Ισπανία... χριστέ μου που τα βρίσκετε όλα αυτά και τα γράφετε... μου αρέσει που είσαστε και υπερίφανοι και το διαφημίζετε κιόλας... 430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...
καταλαβαινεις πιστευω οτι μετα απο αυτες σου τις δηλωσεις, γινεσαι αυτοματως ο πιο "πολυφερνος γαμπρος" του φορουμ!!:bleh:(μετα τον αδερφο του αντρα της joela εννοειται!!)! κοριτσια, ο traveller (κατα το "κοριτσια ο μπαρκουλης)!!:haha:
ουρες τα κοριτσοπουλα και 1000αδες τα pm!!:haha:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Καλά βρε Traveller, έχω καταλάβει κι από άλλα τόπικ ότι ταξιδεύεις με γούστο, αλλά με βάση αυτά που λες εμείς που δεν έχουμε το μπάτζετ σου δε θα 'πρεπε ποτέ να βγούμε από Ελλάδα.
Κι εγώ πια προτιμώ να κάνω πλέον 2 ή 3 ταξίδια το χρόνο με καλύτερες συνθήκες αντί 5-6 και να μένω σε χόστελ και να τρώω σάντουιτς, όμως το έκανα κι αυτό όταν ήμουν νεότερη και τότε το ευχαριστιόμουν πολύ. Και είδα και πολλά μέρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.312
Μηνύματα
887.590
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom