ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.857
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
170 το πλοίο για ancona????
τι περιλαμβανει η τιμη; με αμαξι + καμπινα?
 

nefertiti

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη 29/12
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Αύγουστο 16-22/8 στη Ρόδο -που ήθελα από πρόπερσι να πάω.
Για 2 άτομα :
Αεροπορικά με Αegean 380,00
Ξενοδοχείο 3* 100 μ. από παραλία, 380,00 σύνολο με πρωινό αμερικάνικο
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Πραγματικά η επιτομή του cult αυτό το τόπικ και συμφωνώντας με τον Σαμίωνα, η κρίση μας έχει διαλύσει.....αν το διάβαζε αυτό κανάς Γερμανός θα είχε μείνει κάγκελο.....

Και δεν εξαιρώ τον εαυτό μου που μόλις γύρισε από ταξίδι σε ΝΥ και Παρθένες Νήσους και έχει Ινδονησία-Μαλαισία-Καμπότζη-Σιγκαπούρη τον Αύγουστο...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Παρθενες νησους???:roll::roll:
Ναι,εχεις δικιο...μην μας πιασει η εφορια εδω μεσα..:haha:
...αλλα τι να κανουμε..
...η φτωχια θελει καλοπεραση!:clap:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Παρθενες νησους???:roll::roll:
Ναι,εχεις δικιο...μην μας πιασει η εφορια εδω μεσα..:haha:
...αλλα τι να κανουμε..
...η φτωχια θελει καλοπεραση!:clap:
Πια φτώχεια βρε Μέλι? Έτσι είναι οι φτωχοί? Εδώ άλλοι λαχταρούν 2-3 τσιγάρα όπως έγραψε ο babaduma.....δεν ένιωθα και πολύ φτωχός είναι η αλήθεια τρώγοντας σε φοβερά εστιατόρια στη ΝΥ και μετά καθήμενος σε μια 10άρα παραλία όπου πήγα με το 4x4 SUV μου....

Ναι, παρθένες νήσους.....δε πιστεύω να μη ξέρεις πού πέφτουν...:haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Δεν ξερω τα οικονομικα σου ,και δεν τοπα για σενα καλε,που παρεξηγηθηκες κιολας, που σε ειπαμε φτωχο...:bleh:
Γενικη κουβεντα ηταν για το τοπικ που γραφουμε.
Εξαλλου δεν πανε ολοι ,αν διαβασεις απαντησεις, χλιδατες διακοπες,ουτε με τζιπ,αλλα ολοι καπου παμε,αυτο εννοουσα!
Εκατομμυριουχος με 3 γραμματα και με μουσια...:roll::roll:
Και ξερω που ειναι -καραιβικη αγαπημενη- η ερωτηση ηταν για να μας πεις πιο συγκεκριμενα...και φυσικα περιμενω ιστορια!!:clap:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Πια φτώχεια βρε Μέλι? Έτσι είναι οι φτωχοί? Εδώ άλλοι λαχταρούν 2-3 τσιγάρα όπως έγραψε ο babaduma.....δεν ένιωθα και πολύ φτωχός είναι η αλήθεια τρώγοντας σε φοβερά εστιατόρια στη ΝΥ και μετά καθήμενος σε μια 10άρα παραλία όπου πήγα με το 4x4 SUV μου....

Ναι, παρθένες νήσους.....δε πιστεύω να μη ξέρεις πού πέφτουν...:haha:
Καλά βρε παιδιά, αρκετοί εδώ μέσα είμαστε σε αρκετά ευνοϊκή θέση σε σχέση με την πλειοψηφία γύρω μας αλλά είναι ανάγκη να τα λέμε και να τα γράφουμε όταν η κοινωνία πεινάει; Μια χαρά είσαι αγαπητέ μου, δόξα τω Θεώ αλλά έχουμε συνειδητοποιήσει τί γίνεται εκεί έξω; Και τι πρόκειται να γίνει από Σεπτέμβρη, Οκτώβρη; Απόλαυσέ τα και ειλικρινά μπράβο σου αν τα κατάφερες και μόνος σου αλλά ας προσέξουμε να μη γινόμαστε προκλητικοί. Τελείως καλοπροαίρετα μιλάω, δεν έχω καμία εριστική διάθεση, γενικά όμως δε συμφωνώ με το τόπικ αυτό. Απλά όσοι έχουμε ακόμη την οικονομική δυνατότητα, ας το κρατήσουμε σε χαμηλούς τόνους γιατί υπάρχει πολλή δυσκολία εκεί έξω.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Παναγιώτα, καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις και μπορεί να έχεις και δίκιο αλλά με την ίδια λογική δεν έχει νόημα και ένα φόρουμ για ταξίδια, γιατί είναι προκλητικό κάποιοι να ταξιδεύουν ενώ ο κόσμος πεινάει.
Έτσι όμως ήταν πάντοτε ο κόσμος. Κάποιοι μπορεί να μην αντιμετωπίσουν ποτέ πρόβλημα, κάποιοι μπορεί να αντιμετωπίσουμε αργότερα και ως τότε να χαλαλίζουμε λεφτά για ένα ταξιδάκι.
Δε θεωρώ προκλητικά όσα γράφουν οι εκατομμυριούχοι της παρέας :) Απλά ζηλεύω την τύχη τους :)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Αυτό ακριβώς Παναγιώτα ήθελα να πω και μάλλον δε τα κατάφερα...ότι είναι "πρόκληση" και εκτός πραγματικότητας αυτό το τόπικ με αυτά που γράφουμε....λες και είμαστε κλαμπ εκατομμυριούχων αποκομένων από τη πραγματικότητα...

Δε λέω φυσικά να μη πάμε τα ταξίδια μας, ιδίως όταν ήδη τα έχουμε κλείσει κάποιοι όπως εγώ, αλλά η κρίση ακόμα δεν έχει ακουμπήσει κανέναν φαίνεται, αυτό λέω.

Anyway, πάμε για άλλα...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Καλά βρε παιδιά, αρκετοί εδώ μέσα είμαστε σε αρκετά ευνοϊκή θέση σε σχέση με την πλειοψηφία γύρω μας αλλά είναι ανάγκη να τα λέμε και να τα γράφουμε όταν η κοινωνία πεινάει; .........
Και τι πρόκειται να γίνει από Σεπτέμβρη, Οκτώβρη; Απόλαυσέ τα και ειλικρινά μπράβο σου αν τα κατάφερες και μόνος σου αλλά ας προσέξουμε να μη γινόμαστε προκλητικοί.
Τελείως καλοπροαίρετα μιλάω, δεν έχω καμία εριστική διάθεση, γενικά όμως δε συμφωνώ με το τόπικ αυτό. Απλά όσοι έχουμε ακόμη την οικονομική δυνατότητα, ας το κρατήσουμε σε χαμηλούς τόνους γιατί υπάρχει πολλή δυσκολία εκεί έξω.
Παναγιώτα μου γλυκιά,
σαφώς και δεν μιλάς εριστικά....

Προσωπικά θεωρώ ότι αυτό το τόπικ, δεν ξεκίνησε με σκοπό να προκαλέσει ή να υποτιμήσει κάποιους άλλους.
Η πρόθεση των ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ που απάντησαν, ήταν απλά για να μιλήσουν για τις διακοπές τους, όχι για να εκφράσουν αλαζονεία ή υπεροψία....:D

Τώρα αν κάποιος μπορεί να κάνει τις ωραίες, άνετες και πλουσιοπάροχες διακοπές του, εεε μπράβο του αφού ακόμα μπορεί, μακάρι να μπορέσει και του χρόνου ....


... γιατί είναι προκλητικό κάποιοι να ταξιδεύουν ενώ ο κόσμος πεινάει.

..... Κάποιοι μπορεί να μην αντιμετωπίσουν ποτέ πρόβλημα, κάποιοι μπορεί να αντιμετωπίσουμε αργότερα και ως τότε να χαλαλίζουμε λεφτά για ένα ταξιδάκι.
Δε θεωρώ προκλητικά όσα γράφουν οι εκατομμυριούχοι της παρέας :) Απλά ζηλεύω την τύχη τους :)
Αγαπητή nera_gr,
Συγχώρεσε με, αλλά θεωρώ κάπως βαρύ να λέμε ότι "είναι προκλητικό κάποιοι να ταξιδεύουν, ενώ κάποιοι άλλοι να πεινάνε".

....ότι είναι "πρόκληση" και εκτός πραγματικότητας αυτό το τόπικ με αυτά που γράφουμε....λες και είμαστε κλαμπ εκατομμυριούχων αποκομένων από τη πραγματικότητα...

Δε λέω φυσικά να μη πάμε τα ταξίδια μας, ιδίως όταν ήδη τα έχουμε κλείσει κάποιοι όπως εγώ, αλλά η κρίση ακόμα δεν έχει ακουμπήσει κανέναν φαίνεται, αυτό λέω.
Παιδιά, αλλιώς είναι οι εκατομμυριούχοι και μην βαυκαλίζεστε :shock:
Μεταξύ των αόματων, ο μονόφθαλμος κυριαρχεί :roll:

Οπότε, όποιος μπορεί να πάει διακοπές, πολύ όμορφα να περάσει ... ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ :rolleyes:

(να μας δω όλους μας, πως θα απαντήσουμε το 2011 ......
καλά να ΄μαστε μέχρι τότε :()
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.892
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom