Ηνωμένο Βασίλειο ταξίδι στο λονδινο

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Αυτο να κανεις και να παψεις να μας ζαλιζεις.

Αν θες, αφου σ' αρεσουν τα λεωφορεια (που μεταξυ μας δεν ειναι και ασχημα τα κοκκινα) παρε μια εβδομαδιαια για λεωφορεια μονο και βαλε και μερικα χρηματα στην oyster για να χρησιομοποιησεις tube αν χρειαστει...
Σωστος.
Αλλα τοση αναλυση εχω κανει.Θα βοηθησει για τους μελλοντικους επισκεπτες:)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
τι λέτε ;;άλλη κάρτα για λεωφορεία και άλλη για tube;

H εβδομαδιαία και γενικώς η travelcard σε καλύπτει σε όλα τα μέσα μεταφοράς είτε tube-είτε λεωφορεία είτε υπέργειος είτε DLR(ακόμα και σε κάποια τραίνα σε μικρές πολύ μικρές αποστάσεις τη δείχνεις και έχεις έκπτωση στο εισιτήριο),οπότε ποιός ο λόγος να βγάλεις δύο κάρτες
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
τι λέτε ;;άλλη κάρτα για λεωφορεία και άλλη για tube;

H εβδομαδιαία και γενικώς η travelcard σε καλύπτει σε όλα τα μέσα μεταφοράς είτε tube-είτε λεωφορεία είτε υπέργειος είτε DLR(ακόμα και σε κάποια τραίνα σε μικρές πολύ μικρές αποστάσεις τη δείχνεις και έχεις έκπτωση στο εισιτήριο),οπότε ποιός ο λόγος να βγάλεις δύο κάρτες
Υπαρχει και καρτα μονο για λεωφορεια. Αυτο λεμε. Να μην χρησιμοποιει αλλα μεσα, μονο λεωφορεια.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Τοσα πραγματα εχουν γραφτει στο φορουμ για το Λονδινο. Τον οδηγο τι τον θες;
Ενταξει να εχω και εναν οδηγο μαζι μου.Για περισσοτερη σιγουρια.
Εχω σημειωσει οσα εχουν γραφτει και απο εσενα και απο αλλους αλλα θελω ποσα χαρτια να τα κουβαλαω χυμα.

Ε ειναι καλυτερα να εχω και ενα οδηγο μαζι μου.Και λιγες σημειωσεις,κυριως για φαγητο,μαζι μου και ειμαι κομπλε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τοσα πραγματα εχουν γραφτει στο φορουμ για το Λονδινο. Τον οδηγο τι τον θες;
Ποτέ, και σε κανένα προορισμό, χωρίς ένα καλό οδηγό στην τσάντα... Το φόρουμ συμπληρώνει, αλλά δεν υποκαθιστά τους οδηγούς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Ποτέ, και σε κανένα προορισμό, χωρίς ένα καλό οδηγό στην τσάντα... Το φόρουμ συμπληρώνει, αλλά δεν υποκαθιστά τους οδηγούς.
Καλα τα λες εσυ,αλλα απο τους δυο παραπανω δεν ειπες ποιον προτιμας.
Λοιπον;)?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλα τα λες εσυ,αλλα απο τους δυο παραπανω δεν ειπες ποιον προτιμας.
Λοιπον;)?
Τον ένα τον έχω, τον άλλο τον έχω δει (τον κράταγε φίλος σε ταξίδι), και τους βρίσκω και τους 2 για πέταμα.
Πάρε το καινούργιο Lonely Planet City Guide, και αφιέρωσε λίγο χρόνο πριν το ταξίδι να μελετήσεις....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Τον ένα τον έχω, τον άλλο τον έχω δει (τον κράταγε φίλος σε ταξίδι), και τους βρίσκω και τους 2 για πέταμα.
Πάρε το καινούργιο Lonely Planet City Guide, και αφιέρωσε λίγο χρόνο πριν το ταξίδι να μελετήσεις....
Αυτος ειναι ο πολυσελιδος μεγαλος οδηγος σωστα?

Ελεγα να παρω καποιον μικρο,απο αυτους τους δυο,και να μπορω να τον κουβαλαω μαζι μου.

Ετσι και αλλιως θα διαβασω μεσω νετ πραγματα για την πολη.
Απλα να εχω εναν μικρο,σαν πρωτη φορα που θα παω,και να μπορω να τον κουβαλαω ανετα.

Οποτε αυστηρα απο τους δυο που ειναι για πεταμα ποιον θα κρατουσες?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
[ame="http://www.amazon.co.uk/London-Lonely-Planet-City-Guides/dp/1741798981/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1350254091&sr=8-1"]London (Lonely Planet City Guides): Amazon.co.uk: Damian Harper: Books
τον έχω. πολύ καλός
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
για να μπω κι εγώ λίγο. τα θέματα με τις travelcards δεν τα έχω. θα σου πω όμως για μετακινήσεις. το 25 πάρτο αλλά μέχρι Stratford (ζώνη 3). Μετά tube/ overground (βλ. Camden- Hampstead Heath- Kew κλπ)/ DLR (βλ. Docklands- Greenwich κλπ). Tο roundabout πάνω από τον Α12 στο ύψος του Bow για να περάσεις απέναντι στον Α11, είναι σκέτη απογοήτευση. θα τρως κανά εικοσάλεπτο τη μέρα μόνο εκεί.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom