Σερβία φεστιβάλ Guca Σερβία

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
εχει παει κανεις στο φεστιβαλ χαλκινων πνευστών στη Guca? εντυπωσεις?
εμαθα γι¨αυτο παρακολουθωντας την εξαιρετικη εκπομπη της νετ οι μουσικοι του κοσμου ( του λεωνιδα αντωνοπουλου)
ειναι ασφαλές για μια κοπελα να ταξιδέψει με τραινο απο αθήνα μεχρι το βελιγράδι ?
ευχαριστώ!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
εχει παει κανεις στο φεστιβαλ χαλκινων πνευστών στη Guca? εντυπωσεις?
εμαθα γι¨αυτο παρακολουθωντας την εξαιρετικη εκπομπη της νετ οι μουσικοι του κοσμου ( του λεωνιδα αντωνοπουλου)
ειναι ασφαλές για μια κοπελα να ταξιδέψει με τραινο απο αθήνα μεχρι το βελιγράδι ?
ευχαριστώ!
γεια σου discolata,
στο φεστιβαλ στη Guca δεν έχω παει αν και είναι ενα από τα φεστιβαλ που θέλω να επισκεφτω έδω και χρόνια..Το μόνο σίγουρο που έχω να σου πω είναι ότι δεν υπάρχει κανένα θέμα με την ασφάλεια στο τρένο για βελιγραδι. εχω κανει τη διαδρομή αυτη 2 φορές και δεν συνάντησα κανένα προβλημα και ειδα και κοπέλες μονες τους να κανουν το ταξίδι. Το μόνο κουράστικό με το τρένο αυτό είναι οτί καθυστερεί να φτάσει στον προορισμό του..
 

paragianna75

Member
Μηνύματα
53
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
astana-kazakhstan?
Ταξίδι-Όνειρο
Namimbia
Vito να απαντήσω πως τελικά η Ελεάνα θα πάει αεροπορικώς και το σκέφτομαι κ εγώ να επισκεπτώ αυτό το περίφημο φεστιβάλ.Εισητήρια με Jat στα 256ευρώ και για διαμονή ακόμα το ερευνώ :)
 

sv2fno

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
εχει παει κανεις στο φεστιβαλ χαλκινων πνευστών στη Guca? εντυπωσεις?
εμαθα γι¨αυτο παρακολουθωντας την εξαιρετικη εκπομπη της νετ οι μουσικοι του κοσμου ( του λεωνιδα αντωνοπουλου)
ειναι ασφαλές για μια κοπελα να ταξιδέψει με τραινο απο αθήνα μεχρι το βελιγράδι ?
ευχαριστώ!
discolata μια φανταστική εμπειρία
πέντε μερόνυχτα με πολύ μουσική χορό μπύρα και σέρβικο ρακί
υπέροχοι και φιλόξενοι άνθρωποι μας αγαπούν εμάς τούς έλληνες
πιστεύω θα σου μείνει αξέχαστο αυτό το ταξίδι και σίγουρα θα θελήσεις να ξαναπάς
εδώ μπορείς να δεις και μερικές φώτο

Goocha
 

Evacuee

Member
Μηνύματα
35
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
ενιγουεραουτοφδεγουορλντ
εχει παει κανεις στο φεστιβαλ χαλκινων πνευστών στη Guca? εντυπωσεις?
εμαθα γι¨αυτο παρακολουθωντας την εξαιρετικη εκπομπη της νετ οι μουσικοι του κοσμου ( του λεωνιδα αντωνοπουλου)
ειναι ασφαλές για μια κοπελα να ταξιδέψει με τραινο απο αθήνα μεχρι το βελιγράδι ?
ευχαριστώ!
Γειά!

Κι εγώ έχω ακούσει.. παρακινητικές πληροφορίες για το εν λόγω φεστιβάλ, όμως δεν έχω ακόμη παρευρεθεί.

Αλλά έχω ταξιδέψει με τρένο ως το Βελιγράδι και δεν το βρίσκω επικίνδυνο -ή, τελοσπάντων, θα έλεγα πως βρίσκεται στα συνήθη πλαίσια επικινδυνότητας-.
Ελπίζω να τα καταφέρεις να πάς και περιμένουμε ιστορίες από εμπειρίες :rolleyes: !
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
τελικά θα πάω αεροπορικώς.. φευγω την τετάρτη..
ευχαριστώ όσους μου απάντησαν !
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
γεια σου Vito!
πραγματι πηγα στην Guca. Ειναι το υπερτατο φεστιβαλ για τα χαλκινα πνευστά και τη βαλκανική τρελλα! Εμεινα σε ενα σπιτι με αλλα 50 ατομα , ( συμμετειχα σε ενα event της φοιτητικής οργανωσης aegee - βελιγράδι ) - ( αν και δεν ειμαι πλεον φοιτήτρια τα παιδιά εκει μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα να συμμετασχω)
ακριβως επειδη πηγα με τους σερβους της aegee - δεν ειχα προβλημα στη διαμονη και στο να παω και να ερθω απο το βελιγράδι
γινεται πανικος απο κοσμο , για διαμονη ισως να πρεπει να κλεισεις το νωριτερο δυνατό εκτος αν θες να κανεις camping ( απόσο ειδα μονο ελευθερο)
στο χωριο της Guca γινεται πανικος απο σερβους , αυστραλους , αγγλους , ελληνες , ρωσους , σερβους της διασπορας κλπ κλπ...
υπαρχει εντονο το εθνικιστικο στοιχειο ( μπλουζακια που λενε Kossovo is Serbia , ομαδες που φωναζουν συνθηματα κλπ) - το πιο σημαντικο στοιχειο ομως ειναι η μουσική - η οποια ειναι υπέροχη!!
για μια φορά το προτεινω ανεπιφύλακτα! επισης γενικά προτεινω το ταξιδι στη Σερβια - ειναι ενα διαμαντάκι που περιμένει να το ανακαλύψουν! οι τιμες παμφθηνες γενικά - ειναι η χαρά της σουβλας & της μπύρας στη Guca !
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
( συμμετειχα σε ενα event της φοιτητικής οργανωσης aegee - βελιγράδι )
Πλάκα κάνεις..παρολίγο να ήμουν κι εγώ και σε αυτό το event αλλά τελικά έμεινα μόνο στο θερινό πανεπιστήμιό τους:haha:
Πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για Guca και θα ήθελα να πάω κάποια στιγμή! Σερβία πάντως σίγουρα θα ξαναπάω, είναι υπέροχη;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
γεια σου Vito!
πραγματι πηγα στην Guca. Ειναι το υπερτατο φεστιβαλ για τα χαλκινα πνευστά και τη βαλκανική τρελλα! Εμεινα σε ενα σπιτι με αλλα 50 ατομα , ( συμμετειχα σε ενα event της φοιτητικής οργανωσης aegee - βελιγράδι ) - ( αν και δεν ειμαι πλεον φοιτήτρια τα παιδιά εκει μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα να συμμετασχω)
ακριβως επειδη πηγα με τους σερβους της aegee - δεν ειχα προβλημα στη διαμονη και στο να παω και να ερθω απο το βελιγράδι
γινεται πανικος απο κοσμο , για διαμονη ισως να πρεπει να κλεισεις το νωριτερο δυνατό εκτος αν θες να κανεις camping ( απόσο ειδα μονο ελευθερο)
στο χωριο της Guca γινεται πανικος απο σερβους , αυστραλους , αγγλους , ελληνες , ρωσους , σερβους της διασπορας κλπ κλπ...
υπαρχει εντονο το εθνικιστικο στοιχειο ( μπλουζακια που λενε Kossovo is Serbia , ομαδες που φωναζουν συνθηματα κλπ) - το πιο σημαντικο στοιχειο ομως ειναι η μουσική - η οποια ειναι υπέροχη!!
για μια φορά το προτεινω ανεπιφύλακτα! επισης γενικά προτεινω το ταξιδι στη Σερβια - ειναι ενα διαμαντάκι που περιμένει να το ανακαλύψουν! οι τιμες παμφθηνες γενικά - ειναι η χαρά της σουβλας & της μπύρας στη Guca !

σούβλα αγελάδα δοκίμασες ???
οσο αφορα το camping αν δεν θελεις εντελώς free μπορείς να κλείσεις έναντι ελάχιστων ευρώ χώρο σε αυλή- κήπο σπιτιού για να εχεις και μια προσβαση σε νερό και τουαλέτα
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
σούβλα αγελάδα δοκίμασες ???
οσο αφορα το camping αν δεν θελεις εντελώς free μπορείς να κλείσεις έναντι ελάχιστων ευρώ χώρο σε αυλή- κήπο σπιτιού για να εχεις και μια προσβαση σε νερό και τουαλέτα
Οσο αφορά το ελεύθερο καμπινγκ, δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα..επίσης, παίζει και η επιλογή του couch surfing. Ελπίζω να καταφέρω να παω φέτος στο φεστιβάλ.τοσο καιρο το λέω!!
θα ναι και μια καλη ευκαιρία για τουρνε στη σερβία και βοζνία-ερζεγοβίνη..
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
αν κανενα απο τα 5 project που εχω για το καλοκαιρι δεν άνθοφορήσει θα τα πουμε στα Βαλκάνια σίγουρα! ( όχι μονο σουβλα αγελάδα - όλες τις σουβλες!!!!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.222
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom