Γενικά χειραποσκευή-τι απαγορεύεται

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Nαι γιατι σου λεει οτι ακομα κ να βγαλει το μπουκαλι εξω μπορει να γινει συγχηση και αναταραχη στο αεροπλανο.

εδω υπαρχουν οι marshall που σου λενε σε εντονο τονο Please control your baby

Υ.Γ το υδροχλωρικο δεν περναει ,ειναι ευφλεκτο και καυστικο
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Nαι γιατι σου λεει οτι ακομα κ να βγαλει το μπουκαλι εξω μπορει να γινει συγχηση και αναταραχη στο αεροπλανο.

εδω υπαρχουν οι marshall που σου λενε σε εντονο τονο Please control your baby

Υ.Γ το υδροχλωρικο δεν περναει ,ειναι ευφλεκτο και καυστικο
:haha: ευτυχώς δεν λένε "please get rid of your baby" μην είμαστε αχάριστοι :D
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Αγόρασε ένα ψαλιδάκι από εκεί να τελειώνεις...Η φέτα με αγχώνει εμένα, που την έχει λαχταρήσει και η φίλη!
ωχ οταν το μισόλιτρο γάλα έχει 3 ευρώ πόσο λες να έχει το ψαλιδάκι :shock: θα είναι ακριβό για να μην μπαίνουν στον πειρασμό των αυτοκτονιών :rolleyes:
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Αφου λες

"Στο άλλο άκρο, χθες επίσης διάβασα μια ιστορία σε ένα ξένο forum, όπου ο έλεγχος αποσκευών δεν επέτρεψε να ανέβει στο αεροπλάνο αποσκευή που περιείχε μπουκάλι τεκίλας σε σχήμα περιστρόφου σαν κι αυτό..."

αρα μιλας για αποσκευες που μπαινουν στην ατρακτο κ οχι πισω στο αμπαρι....ετσι δεν ειναι;
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
ωχ οταν το μισόλιτρο γάλα έχει 3 ευρώ πόσο λες να έχει το ψαλιδάκι :shock: θα είναι ακριβό για να μην μπαίνουν στον πειρασμό των αυτοκτονιών :rolleyes:
Ναι αλλά σκέψου πόσο ΑΝΑΓΚΑΙΟ είναι ένα ψαλιδάκι?..οπότε, συμπέρασμα, δεν αγοράζεις γάλα, αγοράζεις ψαλιδάκι απο εκεί..χαλάλι τα χρήματα..με τη φέτα κανένα νέο?:haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αφου λες

"Στο άλλο άκρο, χθες επίσης διάβασα μια ιστορία σε ένα ξένο forum, όπου ο έλεγχος αποσκευών δεν επέτρεψε να ανέβει στο αεροπλάνο αποσκευή που περιείχε μπουκάλι τεκίλας σε σχήμα περιστρόφου σαν κι αυτό..."

αρα μιλας για αποσκευες που μπαινουν στην ατρακτο κ οχι πισω στο αμπαρι....ετσι δεν ειναι;
Όχι, δε μιλάω για χειραποσκευή στη συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάω για αποσκευή (hold luggage, στο αμπάρι). Στην καμπίνα εννοείται πως οτιδήποτε μοιάζει με όπλο απαγορεύεται...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Ναι αλλά σκέψου πόσο ΑΝΑΓΚΑΙΟ είναι ένα ψαλιδάκι?..οπότε, συμπέρασμα, δεν αγοράζεις γάλα, αγοράζεις ψαλιδάκι απο εκεί..χαλάλι τα χρήματα..με τη φέτα κανένα νέο?:haha:
:p θα τους πω οτι είναι φέτα με ονοματεπώνυμο, έχει προστασία ονομασίας προέλευσης, ξέρει κανείς Νορβηγικά να μου τα μεταφράσει? :haha: ΩΧ Πάλι με τα μάτια θα μιλήσω :D

Καληνύχτα παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, κατέληξα στο οτι είναι τζόγος κ αυτό, αν πάντως με πιάσουν γιατί φυγάδευσα λίγη φέτα κ μερικές ελιές (ένα ένα σας τα λέω :haha:) ε ξέρετε τι θα μου φέρετε στο κελί............ (ψαλιδάκι :D) :haha:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αν ανοίξω θέμα για την ακόλουθη απορία μου :LOL: θα με μπουφλίσουν γι'αυτό πείτε μου αν θυμάστε :shock:
Σε θερμοκρασία 15 με 20 βαθμών κελσίου τι φοράμε?μακρυμάνικο κ μπουφάν ή τζινάκι, γουνίτσα μαγιώ ίσως?:D
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μια φορά πάντως στο αεροδρόμιο πέτυχα κάτι φοιτητές που σπούδαζαν μαγειρική και δεν τους επέτρεπαν να έχουν μαζί τους τα μαχαίρια μαγειρικής:shock::shock::shock::shock:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Μια φορά πάντως στο αεροδρόμιο πέτυχα κάτι φοιτητές που σπούδαζαν μαγειρική και δεν τους επέτρεπαν να έχουν μαζί τους τα μαχαίρια μαγειρικής:shock::shock::shock::shock:
στη χειραποσκευή???

Το ίδιο συνέβη και σε κάτι γνωστούς μου σαμουράι, αχ δεν αφήνουν τον κοσμάκη να κάνει ενα καθαρό κ έντιμο επάγγελμα :haha:
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
στη χειραποσκευή???

Το ίδιο συνέβη και σε κάτι γνωστούς μου σαμουράι, αχ δεν αφήνουν τον κοσμάκη να κάνει ενα καθαρό κ έντιμο επάγγελμα :haha:

Δεν θυμάμαι! Μπορεί και στη βαλίτσα, αλλά τι σημασία έχει? Το είχαν κάνει ολόκληρο θέμα τότε γιατί δεν τους άφηναν να τα πάρουν μαζί τους!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom