2016. Πού πάμε;

Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τρία ταξίδια το 2016: ένα τετραήμερο στην Πόλη το Γενάρη, το Γενάρη στην Πόλη για 4 24ωρα και στην Πόλη το Γενάρη για 4 ημέρες:)....τι κάνετε? η κρίση δεν σας ακούμπησε? Έχετε πληρώσει ΕΝΦΙΑ, φόρους κλπ ή δεν πληρώνετε τίποτα και τα τρώτε στα ταξίδια?το βάζω και ως θέμα και όποιος θέλει ας τοποθετηθεί.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Τρία ταξίδια το 2016: ένα τετραήμερο στην Πόλη το Γενάρη, το Γενάρη στην Πόλη για 4 24ωρα και στην Πόλη το Γενάρη για 4 ημέρες:)....τι κάνετε? η κρίση δεν σας ακούμπησε? Έχετε πληρώσει ΕΝΦΙΑ, φόρους κλπ ή δεν πληρώνετε τίποτα και τα τρώτε στα ταξίδια?το βάζω και ως θέμα και όποιος θέλει ας τοποθετηθεί.
Αρχικά, παραδέχομαι ότι το δεύτερο ταξιδάκι σου φαίνεται υποσχόμενο !! :rolleyes:
Τώρα, σπίτι δικό μου δεν έχω, αυτοκίνητο του 2003 με υγραέριο (1400 cc μόνο), παιδιά ακόμη όχι..και η σύζυγος έχει αποδειχθεί τέλεια διαχειρίστρια των οικονομικών μας :haha:
Α, ξεκινήσαμε και το couchsurfing, τι να κάνεις.. Αυτά από εμένα:D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Υπάρχει ακόμη άνθρωπος που επιθυμεί να έχει περιουσία στην Ελλάδα; Και πληρώνει και ΕΝΦΙΑ για να την διατηρήσει;.Και ονειρεύεται να την κληρονομήσουν τα παιδιά του και να ζήσουν "στο διαμέρισμα από πανω"; Και πληρώνει τέλη κυκλοφορίας όταν τα αεροπορικά στοιχίζουν από τη μια άκρη της Ελλαδας ως την άλλη από 20 ευρώ;
Τοποθετηθείτε και επ' αυτού ....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Υπάρχει ακόμη άνθρωπος που επιθυμεί να έχει περιουσία στην Ελλάδα; Και πληρώνει και ΕΝΦΙΑ για να την διατηρήσει;.Και ονειρεύεται να την κληρονομήσουν τα παιδιά του και να ζήσουν "στο διαμέρισμα από πανω"; Και πληρώνει τέλη κυκλοφορίας όταν τα αεροπορικά στοιχίζουν από τη μια άκρη της Ελλαδας ως την άλλη από 20 ευρώ;
Τοποθετηθείτε και επ' αυτού ....
Ναι, εγω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Εισαι αισιοδοξος ανθρωπος, τριπακια. Σε θαυμαζω γι αυτο, αλλα δεν μπορω να το καταλαβω.
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Θα σου πώ ένα μυστικό.. Πας ταξίδια για δουλειά, στα πληρώνουν άλλοι και όταν γυρίσεις σου δίνουν και από πάνω για τον κόπο σου.. ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Να πω στον πατέρα μου να γράψει το σπίτι σε σένα δηλαδή;; :cool:
Οχι αγαπητε, ενα σπιτι που θα καθετε δεν το θελω, μου ειναι αχρηστο. Αν ειναι ακινητο που μπορω να το εκμεταλλευτω επαγγελματικα το συζηταμε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εισαι αισιοδοξος ανθρωπος, τριπακια. Σε θαυμαζω γι αυτο, αλλα δεν μπορω να το καταλαβω.
« Si on est bien persuadé de son désespoir, il faut agir comme si on espérait — ou se tuer. La souffrance ne donne pas de droits. » Albert Camus

"Αν καποιος ειναι πεποισμενος για την απελπισια του, πρεπει να δρα σαν να ελπιζει-ή να αυτοκτονει. Ο πονος δεν δινει δικαιωματα"
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
539
Likes
2.751
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Εγω ακόμα ελπίζω και μαλλον θα παμε Ιαπωνία τον Φεβρουάριο η Μάρτη... Πρέπει απλά να το αποφασίσουμε. Λεφτά υπάρχουν :rolleyes:, που πήγαν τα λεφτά; :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom