2017. Πού πάμε;

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλησπερα! Και για μας φέτος η χρονια είχε :αρχές Ιανουαρίου Νέα Υόρκη, Απρίλιο Ιορδανια (οπου παρακολουθήσαμε εναν παραδοσιακό γαμο), Οκτώβριο έρχεται προγραμματισμένο road trip δυτικές ΗΠΑ και για να κλείσει καλα το 2017 θα δούμε την μπάλα να πέφτει στην Times Square (!!) τον Δεκέμβριο.
 

8avos

Member
Μηνύματα
662
Likes
6.681
Από Γερμανία έμεινα Ερφούρτη, Λειψία, Νυρεμβέργη, έπειτα Αμστερνταμ, Πράγα, Βενετία. Ελλάδα δεν το υπολογίζω και έρχεται μια Τσεχία, Σλοβακία, Ουγγαρία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.080
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
3 Λονδίνα, 4 Παρίσια, 1 Βέλγιο, 1 Λυόν, 1 Ιταλία, 1 Αζερμπαιζάν κι ένα Svalbard έχει το πρόγραμμα προς το παρόν. Ξεραΐλα σκέτη, τίποτα εκτός Ευρώπης.
Τελικως μπηκαν ακομα 1 Ολλανδία, 1 Λιθουανία και 1 Στοκχόλμη, ενω κλειστηκε κι ενα διβδομαδο για Χιλη/Νησι Πάσχα...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Τελικως μπηκαν ακομα 1 Ολλανδία, 1 Λιθουανία και 1 Στοκχόλμη, ενω κλειστηκε κι ενα διβδομαδο για Χιλη/Νησι Πάσχα...
Και κάπου εκεί παθαίνουμε νευρική κρίση...
Επιμένω ότι σνομπάρετε επιμελώς την Αφρική αγαπητέ...
 
Μηνύματα
112
Likes
266
Μόλις κλείστηκαν τα εισιτήρια για Νοτια Αφρική τον Νοέμβριο η οποία θα συνδυαστεί με κάποιες μέρες στην Ζάμπια(Καταρράκτες Βικτώριας).
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Την Τετάρη πάω Χανιά σχεδόν 2 εβδομάδες. Τα εισιτήρια κλείστικαν με συνοπτικές διαδικασίες χθες. Ψήνω τον καλό μου να πάμε ένα σκ στην Άνδρο καθώς έχω δωρεάν ακτοπλοικα, κρίμα είναι.... Επίσης αχνοφαίνεται η Ολλανδία. Κοντράρω τους παλιούς στα ίσια... αχαχαχαχαχαχχαχχαχαχαχ (κλαψ κλαψ κλαψ)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.080
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δουλειά προλαβαίνεις να πας; ή μπααα!!!
Και δεν έβαλα καν τις διακοπές στο χωριό στη νότια Κρητη... Τα περισσότερα ευρωπαικά ταξίδια τα κάνω Π/Σ/Κ χωρίς να ξοδέψω άδεια. Παρασκευή κατά τις 5-7 το απόγευμα και Κυριακή βράδυ 2-4 έχετε καλές πιθανότητες να με πετύχετε συο Ελ. Βενιζέλος...
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
πάμε και για έκτο ταξίδι έξω στην Οχριδα, την οποία από την πολλή χαλαρότητα ότι είναι κοντά, κόντεψα να την ξεχάσω.
Γύρισα κι εγώ χθες από Οχρίδα με πολύ καλές εντυπώσεις! Ατμόσφαιρα διακοπών και πολύς κόσμος να κάνει βόλτα μέχρι αργά. Επίσης συνάντησα πολύ λιγότερο βαλκανικό κιτς απ' όσο περίμενα. Θα προσπαθήσω να γράψω και ιστορία.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.295
Γύρισα κι εγώ χθες από Οχρίδα με πολύ καλές εντυπώσεις! Ατμόσφαιρα διακοπών και πολύς κόσμος να κάνει βόλτα μέχρι αργά. Επίσης συνάντησα πολύ λιγότερο βαλκανικό κιτς απ' όσο περίμενα. Θα προσπαθήσω να γράψω και ιστορία.
Θα ειναι χειμερινο το ταξιδι, ειναι βεβαιο οτι δε θα εχω παρομοιες εικονες και γενικα με κουραζουν πολυ τα ταξιδια με κακο καιρο. Αλλα ειναι η μονη περιοδος που βολευει οποτε ας ειναι.
 
Last edited by a moderator:

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα ειναι χειμερινο το ταξιδι, ειναι βεβαιο οτι δε θα εχω παρομοιες εικονες και γενικα με κουραζουν πολυ τα ταξιδια με κακο καιρο. Αλλα ειναι η μονη περιοδος που βολευει οποτε ας ειναι.
Εντάξει, δε θα μπορούσες να χωρέσεις σε ένα καλοκαίρι όλα τα ταξίδια που γράφεις ότι έχεις για φέτος.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.295
Πιστεψε με θα μπορουσα. Τα ταξιδια μου ειναι 4-5 ημερων και η αδεια μου μεγαλη. Αλλα η Οχριδα με βολευει τον χειμωνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.528
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom