2017. Πού πάμε;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Λοιπόν, μετά τη Βενετία και το καρναβάλι της όπου θα παρευρεθώ για πρώτη φορά φέτος το τριήμερο της Καθ. Δευτέρας (φέτος συμπίπτουν), έχω κανονίσει ήδη για Αύγουστο ένα ταξίδι στην υπέροχη Γαλλία το οποίο θα πραγματοποιηθεί κυρίως με τρένο (επιλογή μου) ως εξής:
1) Αναχώρηση από Αθήνα για Βρυξέλλες όπου θα παραμείνω ένα βράδυ
2) Αναχώρηση από Βρυξέλλες με τρένο για Λυών όπου θα παραμείνω 5 μέρες με σκοπό να επισκεφτώ και το Annecy
3) Αναχώρηση με τρένο από Λυών για Αβινιόν όπου θα παραμείνω 7 μέρες με σκοπό να δω όση Προβηγκία μπορέσω!!
4) Αναχώρηση με τρένο για Μονπελιέ 3 μέρες και μια βολτούλα μέχρι το Sete
5) Αναχώρηση με τρένο (ουφ) για Τουλούζη 4 μέρες με επισκέψεις Carcassone & Albi
6) Επιστροφή από Τουλούζη για Αθήνα

Για να δούμε... Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ήθελα καιρό να κάνω ταξίδι στη Γαλλική επαρχία και δη Προβηγκία! Αν πετύχει το πείραμα, σειρά έχει η Νορμανδία και Βρετάνη!!

Υ.Γ. Εκτός απροόπτου, ως τον Αύγουστο και το εν λόγω ταξίδι που θα διαρκέσει 17 μέρες, δε με βλέπω για εξωτερικό, μόνο στη λατρεμένη Ίο επανειλημμένως το καλοκαίρι... ϊδωμεν

Υ.Γ. 1 Καλά, σε όποιους αναφέρω ότι έχω ήδη κανονίσει αυτά τα ταξίδια και δη το Αυγουστιάτικο, με κοιτάνε σαν τρελή χαχα
 
Last edited:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Λοιπόν, μετά τη Βενετία και το καρναβάλι της όπου θα παρευρεθώ για πρώτη φορά φέτος το τριήμερο της Καθ. Δευτέρας (φέτος συμπίπτουν), έχω κανονίσει ήδη για Αύγουστο ένα ταξίδι στην υπέροχη Γαλλία το οποίο θα πραγματοποιηθεί κυρίως με τρένο (επιλογή μου) ως εξής:
1) Αναχώρηση από Αθήνα για Βρυξέλλες όπου θα παραμείνω ένα βράδυ
2) Αναχώρηση από Βρυξέλλες με τρένο για Λυών όπου θα παραμείνω 5 μέρες με σκοπό να επισκεφτώ και το Annecy
3) Αναχώρηση με τρένο από Λυών για Αβινιόν όπου θα παραμείνω 7 μέρες με σκοπό να δω όση Προβηγκία μπορέσω!!
4) Αναχώρηση με τρένο για Μονπελιέ 3 μέρες και μια βολτούλα μέχρι το Sete
5) Αναχώρηση με τρένο (ουφ) για Τουλούζη 4 μέρες με επισκέψεις Carcassone & Albi
6) Επιστροφή από Τουλούζη για Αθήνα

Για να δούμε... Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ήθελα καιρό να κάνω ταξίδι στη Γαλλική επαρχία και δη Προβηγκία! Αν πετύχει το πείραμα, σειρά έχει η Νορμανδία και Βρετάνη!!

Υ.Γ. Εκτός απροόπτου, ως τον Αύγουστο και το εν λόγω ταξίδι που θα διαρκέσει 17 μέρες, δε με βλέπω για εξωτερικό, μόνο στη λατρεμένη Ίο επανειλημμένως το καλοκαίρι... ϊδωμεν

Υ.Γ. 1 Καλά, σε όποιους αναφέρω ότι έχω ήδη κανονίσει αυτά τα ταξίδια και δη το Αυγουστιάτικο, με κοιτάνε σαν τρελή χαχα
Τα τοπια της Γαλλικης επαρχιας ειναι μαγικα!!!εχω κανει roadtrip μεσαια πυρηναια , dordogne,tarn κλπ κ ως τωρα το θεωρω το πιο ομορφο ταξιδι που εχω κανει...καλα να περασεις
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Oκτω μερες Πολωνια τον Ιουνη ειναι ηδη κλεισμενες και τωρα βρισκομαι σε διαβουλευσεις με τον συναξιδιωτη για Ρωσια το πασχα. Ελπιζω να κατσει.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Το πρόγραμμα για το 2017 είναι σίγουρα Λισαββόνα,αρχές Γενάρη, Βαρκελώνη τον Ιούνιο, και ψήνεται το Πάσχα και Μπέργμαμο-Μιλάνο...Για τον Αύγουστο μάλλον για Νάξο μας βλεπω...Υγεία να έχουμε και ταξίδια θα βρεθούν!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.678
Likes
50.532
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βερολίνο τον Γενάρη, έκλεισα σήμερα! Για να ξεκινήσει το 17 καλά!
Δεν πήγα στη δουλειά σήμερα κ κάτι μ έτρωγε το πρωί....:rolleyes-80:
Η πιο ενδιαφέρουσα πρωτεύουσα στην Ευρώπη για μένα. Και φτηνή, με φαγητάρες, μουσειάρες, σινεμάρες και θεαματάρες. Ποιο Λονδίνο, ποιο Παρίσι, ποια καρακαημένη Ρώμη, ποια θλιβερή ΜΑδρίτη, αυτή είναι πόλη. Κάνε homework έχεις πάρα πολλά να δεις ό,τι ενδιαφέροντα κι αν έχεις. Και να φας έχεις πολλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom