2017. Πού πάμε;

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μίλησε ο ωροσκόπος μου και τα αστέρια (αυτά συμβουλεύομαι μόνο,για τα ταξίδια μου :D)να πάω το 17 στο Βιετνάμ....
Θα είναι το πρώτο ταξίδι μου προς τα εκεί και θα εγκαταλειψω για χάρη του τους ωραίους καθεδρικούς και τις πλατείες με τα Δημαρχεία που τόσο λατρεύω....:bleh:
Τώρα αν κάποιος ερχεται παρέα όλα ειναι συζητησιμα εκτός από τον χρόνο που θα πρέπει να είναι Δεκεμβριο 17 η max Φεβρουάριο 18.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Μίλησε ο ωροσκόπος μου και τα αστέρια (αυτά συμβουλεύομαι μόνο,για τα ταξίδια μου :D)να πάω το 17 στο Βιετνάμ....
Θα είναι το πρώτο ταξίδι μου προς τα εκεί και θα εγκαταλειψω για χάρη του τους ωραίους καθεδρικούς και τις πλατείες με τα Δημαρχεία που τόσο λατρεύω....:bleh:
Τώρα αν κάποιος ερχεται παρέα όλα ειναι συζητησιμα εκτός από τον χρόνο που θα πρέπει να είναι Δεκεμβριο 17 η max Φεβρουάριο 18.
Με το καινούριο ωροσκόπιο ή με το παλιό;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
αν πεταγα...θα φτιαχναμε βαλιτσες,καρφιτσουλα μου...αλλα δεν...για το 17 ,τιποτα σιγουρο..αυτο που θα ηθελα ειναι με εδρα το παρισι,να δω κομματια της γαλλικης επαρχιας ,οσα πιο πολλα μπορω...θα δειξει.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
αν πεταγα...θα φτιαχναμε βαλιτσες,καρφιτσουλα μου...αλλα δεν...για το 17 ,τιποτα σιγουρο..αυτο που θα ηθελα ειναι με εδρα το παρισι,να δω κομματια της γαλλικης επαρχιας ,οσα πιο πολλα μπορω...θα δειξει.

Όλα τα ταξίδια δηλαδή οδικώς τα κάνεις;Αεροπλάνα ποτέ; Ή απλώς πας με αεροπλάνο σπάνια;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
όλα ειναι συζητησιμα εκτός από τον χρόνο που θα πρέπει να είναι Δεκεμβριο 17 η max Φεβρουάριο 18.
Αν το κάνεις τότε, κανόνισε τις ημερομηνίες να πέσουν πάνω στο Tết (16 Φεβρουαρίου 2018), τον εορτασμό του Βιετναμέζικου νέου έτους, για μια πιο ξεχωριστή εμπειρία.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tết
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχω ταξιδεψει με αεροπλανο μονο οταν δεν ειχα αλλη επιλογη.Τωρα φροντιζω να εχω.Η ταξιδευω με ατομα που ακολουθουν η παω μονη μου.Το καλοκαιρι εκανα ταξιδι Ιταλια,6 η 7 πολεις και μονο σε μια συναντησα τις κορες μου και γυρισαμε μαζι.Εχω κανει πολλες φορες αθηνα λονδινο με καραβι και τρενα,σχεδον παντα μονη μου..δεν με χαλαει καθολου..υγεια να υπαρχει...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αν το κάνεις τότε, κανόνισε τις ημερομηνίες να πέσουν πάνω στο Tết (16 Φεβρουαρίου 2018), τον εορτασμό του Βιετναμέζικου νέου έτους, για μια πιο ξεχωριστή εμπειρία.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tết
Αν ειναι ετσι....ανοιξτε θεμα για το 2018,παρακαλώ :D
Ευχαριστώ @babaduma
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Εχω ταξιδεψει με αεροπλανο μονο οταν δεν ειχα αλλη επιλογη.Τωρα φροντιζω να εχω.Η ταξιδευω με ατομα που ακολουθουν η παω μονη μου.Το καλοκαιρι εκανα ταξιδι Ιταλια,6 η 7 πολεις και μονο σε μια συναντησα τις κορες μου και γυρισαμε μαζι.Εχω κανει πολλες φορες αθηνα λονδινο με καραβι και τρενα,σχεδον παντα μονη μου..δεν με χαλαει καθολου..υγεια να υπαρχει...

Εννοείται υγεία να υπάρχει....Σημασία έχει να περνάς καλά και αυτό μπορείς να το καταφέρεις και σε κοντινά και σε μακρυνά ταξίδια.:)

Ειδικά αν δεν είναι στα πλάνα σου μακρινοί προορισμοί π.χ.Λατινική Αμερική,Αυστραλία κτλ.,προορισμοί όπως η γειτονική μας -και πανέμορφη-Ιταλία άνετα προσεγγίζονται και χωρίς αεροπλάνο...Αρκεί να διαθέτεις περισσότερο χρόνο;), γιατί με το αεροπλάνο κερδίζεις αρκετό χρόνο είναι η αλήθεια....
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τα μακρινα ταξιδια τα εκανα στα νιατα μου..οσα μπορεσα .Τωρα το μονο που θελω να κανω σαν μακρινο ειναι Μοσχα και Α ,Πετρουπολη..υπαρχει τροπος αλλα δεν το τολμαω μονη..Στην υπολοιπη Ευρωπη συννενοουμαι ανετα..εκει μαγκιες δεν χωρανε..Εχεις δικηο,ειναι πρωτα θεμα υγειας,χρονου που ευτυχως υπαρχει και φυσικα οικονομικο..εκει παιζονται ολα.Φιλη που ψηνεται για Ρωσσια,προτιμαει οργανωμενο για πιο φτηνα..εγω δεν πεταω και δεν προχωραει το ζητημα..Σιγουρα το αεροπλανο σε παει γρηγορα,εχω ομως ζησει σχεδον αλλο ενα ταξιδι στις μετακινησεις μου..εχω ζησει,μιλησει,δει την καθε χωρα απο μεσα..σαν ντοπιος και σιγουρα την κατεχω πιο καλα..Στ αληθεια,δεν αλλαζω τα τρενα με τιποτα..Σ ευχαριστω για την ευκαιρια να πω κατι για αυτο..αν και οφ τοπικ..sorry mods!
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Εχω ήδη κλείσει Μέξικο γιά Φεβρουάριο καί Αρμενία γιά Μάιο. Το καλοκαίρι ένα ταξιδάκι στην Κάτω Ιταλία καί γιά το φθινόπωρο "φλερτάρω" την Ιορδανία.
Γιά τις γιορτές, αν πάνε καλά τα οικονομικά μου, λογαριάζω γιά Βιετνάμ-Καμπότζη-Μαλαισία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom