2023. Που πάμε;

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
298
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Οκτώβριος: άλλαξαν οι σκέψεις ουκ ολίγες φορές λόγο οικονομικών, ημερών , εποχής κλπ. Μετά από πουκετ , Εδιμβούργο, Πράγα , Μαρόκο και Τυνησία. Καθώς έψαχνα γενικά και αόριστα, έπεσε το μάτι μου σε βολικές τιμές , ώρες πτήσης, μέρες , και έκλεισα στο άσχετο και χωρίς ψάξιμο 6 βράδια για Αίγυπτο. Δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω διαβάσει τίποτα,απλά τα έκλεισα και τώρα ξεκινάω το ψάξιμο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.924
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οκτώβριος: άλλαξαν οι σκέψεις ουκ ολίγες φορές λόγο οικονομικών, ημερών , εποχής κλπ. Μετά από πουκετ , Εδιμβούργο, Πράγα , Μαρόκο και Τυνησία. Καθώς έψαχνα γενικά και αόριστα, έπεσε το μάτι μου σε βολικές τιμές , ώρες πτήσης, μέρες , και έκλεισα στο άσχετο και χωρίς ψάξιμο 6 βράδια για Αίγυπτο. Δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω διαβάσει τίποτα,απλά τα έκλεισα και τώρα ξεκινάω το ψάξιμο
Μια χαρά και ωραία εποχή. Απο Πραγα και Πουκετ βέβαια έχει μια απόσταση
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
298
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Μια χαρά και ωραία εποχή. Απο Πραγα και Πουκετ βέβαια έχει μια απόσταση
Δεν είχα κάποιο ξεκάθαρο στόχο πέρα από πουκετ. Στόχευα πουκετ , αλλά έχασα μια καλή ευκαιρία για οικονομικά εισητηρια και έκτοτε πήραν πολύ τα πάνω τους.. οπότε αναγκαστικά στράφηκα προς τα εκεί αφού βόλευαν μέρες και ώρες ,+ ότι είναι και κάτι εκτός Ευρώπης, αλλά δίπλα μας
 

alma

Member
Μηνύματα
3.756
Likes
15.264
«Φωτιά» και τα ακτοπλοϊκά

Μεγάλες είναι οι αυξήσεις και στα εισιτήρια σε σχέση με πέρυσι. Αυτά των πλοίων είδαν ανατιμήσεις 11,2%, τα εισιτήρια των αεροπλάνων αυξήθηκαν κατά 27,5% ενώ και τα πακέτα διακοπών φούσκωσαν κατά 7,1%, ανατιμήσεις που θα γίνουν αισθητές στους καταναλωτές στις μετακινήσεις τους για τις καλοκαιρινές διακοπές.

Πηγή: ethnos.gr
Όντως πολύ ακριβά.Παρόλα αυτά κλείστε τώρα όσοι θα πάτε νησιά γιατί γίνεται ΧΑΜΟΣ.Δεν βρίσκεις κ μάλιστα για νησια ακόμα κ λίγο τουριστικά έχουν ήδη τελειώσει οι καμπίνες κ τελειώνουν κ οι θέσεις.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
643
Likes
1.927
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θα μείνω κι εγώ στην αναφορά των κλεισμένων, τα οποία είναι ένα Βερολίνο το Μάρτιο, Ιορδανία 9 ημέρες το Πάσχα και μία πολύ πρόσφατα booked Κρακοβία για το τριήμερο (που θα γίνει τετραήμερο) του Αγίου Πνεύματος.
Καθώς πλησιάζουμε το τέλος του πρώτου μισού του έτους, να κάνω ένα μικρό απολογισμό, λέγοντας ότι πραγματοποιήθηκαν και τα τρία ταξίδια επιτυχώς, Βερολίνο, γύρος Ιορδανίας και Κρακοβία. Ακολουθούν εντός των τριών επόμενων εβδομάδων Καρδαμύλη εντός και Ζάγκρεμπ εκτός των τειχών.
 

8avos

Member
Μηνύματα
670
Likes
6.764
Ας αφησω αυτο δειλά δειλά,

ξανασκαλιζω την Ισλανδια για 16 Σεπτεμβρίου με 4 Οκτωβρίου,οδικως.Οδικως απο Ελλαδα εννοω,με την βεσπα φορτωμενη στο βαν μου,ξεφόρτωμα Δανία και μπάσιμο στο καραβι εγω κ η βεσπα.

Εξαιρετικες τιμες το καραβι,θεωρω πως του χρονου θα ναι απλησίαστες,μακρια απ τον πολυ τουρισμο του καλοκαιριού,το ηφαίστειο/ηφαίστεια σιγοβραζουν,βόρειο σέλας υπαρχουν πιθανοτητες…

Εχω λιγο χρονο ακομα να το επεξεργαστώ.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
274
Likes
664
  1. Αύγουστος: Πολωνία - Roadtrip για 10 βράδια
  2. Οκτώβρης: Ευελπιστώ Oktoberfest στο Μόναχο (μένει η κολλητή μου, δεν έχω πάει ακόμα)
  3. Δεκέμβρης: Υπάρχουν σκέψεις για Μπαλί, καθώς βρίσκουμε πολύ οικονομικά πακέτα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.560
4 στα 5 ταξιδια εξωτερικου αλλαζουν μερα αναχωρησης η ΚΑΙ προορισμου 15 μερες πριν για σοβαρους λογους. Κανενα ως τωρα δεν ακυρωθηκε τελειως.
Θα επανελθω στο τελος της χρονιας με απολογισμο οχι μονο που πηγαμε αλλα και ποσα εισιτηρια αλλαξαμε ΚΑΙ πεταξαμε.
Ευτυχως μεση τιμη εισιτηριου στα 30 ευρω, αλλα με εχει παει αγαπιωντας το 2023.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.244
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom