Γενικά 28η οκτωβρη???που αξιζει στην ευρωπη??

Μηνύματα
47
Likes
5
καλησπερα σας..θα ηθελα να ζητησω για ακομη μια φορα τα φωτα σας..θελω να σχεδιασω και να κανω δωρο στον αντρα μου που προφατα περασαμε μια δυσκολη κατασταση ενα ταξιδι...οι ημερομηνιες που βολευουν και λογω αργιων (26-28) ειναι ο οκτωβρης και ο δεκεμβρης αν και θεωρω οτι χριστουγεννα ειναι αρκετα μακρυα ..επειδη και το οικονομικο παιζει πλεον σημαντικο ρολο βρηκα για 2 ατομα bergamo οκτωβρη 137 ευρω και για ρωμη 280 με ryanair χωρις αποσκευες (26-30 οκτωβρη)..αν και δεν εχω ταξιδεψει πολυ τις θεωρησα καλες τιμες αλλα θελω και την δικη σας εμπειρια...μηπως να περιμενω λιγο καιρο αν βγει κατι και για λονδινο που θελουμε επισης να παμε η το ρισκαρω?? επισης αν υπαρχει καποια οικονομικη προταση για αλλο προορισμο που ενδεικνυται για εκεινη την περιοδο ειναι εννοειται ευπροσδεκτη...γνωριζω οτι το θεμα μου ειναι καπως γενικο και λυπαμαι..απλα αν καποιος θελει να με συμβουλεψει καθοτι πιο εμπειρος θα του ειμαι ευγνωμων.σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Είσαι πολύ καλή που θέλεις να κάνεις τον άντρα σου δώρο, για αυτό σου προτείνω να του βγάλεις ένα εισητήριο για Ρώμη και εσύ...να μείνεις σπίτι, θα περάσει υπέροχα!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Όχι, είναι εξαιρετικά απίθανο εκείνες τις ημερομηνίες να βρεις κάτι φτηνό για Λονδίνο ακόμα και με Ryan...

Αν έχεις να διαλέξεις μεταξύ Ρώμης και Μπέργκαμο εννοείτε ότι θα διαλέξεις Ρώμη... η εποχή για το Μπέργκαμο και τα γύρω δεν είναι η κατάλληλη... έχει αρχίζει να χειμωνιάζει και να μικραίνει η μέρα... εξάλλου εκτός του καιρού δεν υπαρχει σύγκριση μεταξύ των δύο περιοχών...
 
Μηνύματα
47
Likes
5
αν ειναι να τον στειλω μονο του να τον στειλω καμια ιμπιζα αλλα πρεπει πρωτα να αναρρωσει πληρως για τα τρελα γουστα..
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
και μόνο που ενδιαφέρεσαι τόσο για τον άνδρα σου, μας συγκίνησες ρε συ ζοζεφίνα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.048
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
28η Οκτωβρίου είναι ιδανική περίοδος για την πτώση των φύλλων από τα δέντρα στην Ευρώπη, όπου το πράσινο δάσος μετατρέπεται σε κοκκινοκίτρινο. Επομένως, πήγαινε σε μέρη στην κεντρική Ευρώπη (όχι μεσογειακά, όχι πολύ βόρεια) που να έχουν πολύ πράσινο, όχι σε μεγαλουπόλεις.
Προτείνω π.χ.:
Χαιδελβέργη, Λουξεμβούργο, Ανατολική Σλοβακία, Κρακοβία, Σάλτζμπουργκ, Σλοβενία, Ζάγκρεμπ...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
28η Οκτωβρίου είναι ιδανική περίοδος για την πτώση των φύλλων από τα δέντρα στην Ευρώπη, όπου το πράσινο δάσος μετατρέπεται σε κοκκινοκίτρινο. Επομένως, πήγαινε σε μέρη στην κεντρική Ευρώπη (όχι μεσογειακά, όχι πολύ βόρεια) που να έχουν πολύ πράσινο, όχι σε μεγαλουπόλεις.
Προτείνω π.χ.:
Χαιδελβέργη, Λουξεμβούργο, Ανατολική Σλοβακία, Κρακοβία, Σάλτζμπουργκ, Σλοβενία, Ζάγκρεμπ...

Μέγιστος έτσι απλά........
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
+1 και από εμένα για κεντρική Ευρώπη. Θα είναι τέλεια εκείνη την περίοδο σε περιοχές όπως Πράγα, Βιέννη, Βουδαπέστη, Νότια Γερμανία κ.α.
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
..επειδη και το οικονομικο παιζει πλεον σημαντικο ρολο βρηκα για 2 ατομα bergamo οκτωβρη 137 ευρω και για ρωμη 280 με ryanair χωρις αποσκευες (26-30 οκτωβρη)..
Καταρχάς φεύγεις από Αθήνα?

Αν ναι, τότε για τις ημερομηνίες που ενδιαφέρεσαι υπάρχει Aθήνα-Μιλάνο με ?160 τα 2 άτομα με AirOne και Aθήνα-Ρώμη ?220~?250 με Easy.
 
Μηνύματα
47
Likes
5
οχι φευγω απο θεσσαλονικη..πριπου τις ιδιες τιμες βρηκα και απο εδω ολως παραδοξως...οσο αφορα βιεννη κτλ μολις κοιταξα και ειναι αρκετα τσιμπημενες οι τιμες (190ευρω το ατομο)...ασε που ειδα βιεννη με 300 2 ατομα 24-28 δεκεμβρη..λενε οτι ειναι ομορφα χριστουγεννα...τελος παντων για τοτε αν βολεψει θα ξαναρωτησω...βρηκα πριν λιγο με 250 2 ατομα για λονδινο 24-28 οκτωβρη..ειναι καλη τιμη?αν και μου ειπατε οτι ο καιρος δεν ενδεικνυται
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Αφού το θες το Λονδινάκι γιατί δεν το τσιμπάς? πιο χαμηλη τιμή δεν θα βρεις ποτέ. Ελπίζω να μη ρωτάς σοβαρά για τον καιρό...
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
οχι φευγω απο θεσσαλονικη..πριπου τις ιδιες τιμες βρηκα και απο εδω ολως παραδοξως...οσο αφορα βιεννη κτλ μολις κοιταξα και ειναι αρκετα τσιμπημενες οι τιμες (190ευρω το ατομο)...ασε που ειδα βιεννη με 300 2 ατομα 24-28 δεκεμβρη..λενε οτι ειναι ομορφα χριστουγεννα...τελος παντων για τοτε αν βολεψει θα ξαναρωτησω...βρηκα πριν λιγο με 250 2 ατομα για λονδινο 24-28 οκτωβρη..ειναι καλη τιμη?αν και μου ειπατε οτι ο καιρος δεν ενδεικνυται
Αν μπορέσεις πάντως να το καθυστερήσεις λίγο το ταξίδι για Νοέμβρη και μετά θα σε βοηθήσουν πολύ οι προσφορές της Aegean.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.253
Μέλη
38.916
Νεότερο μέλος
NioviG

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom