Ινδία 7 Μαρτίου..Ινδία.. !

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Α μάλιστα.. μαλλον έτσι θα γίνει τότε.. και τα κινητά που λες οτι τα είχατε σε περίπτωση ανάγκης, με το ήδη υπάρχον νούμερο;Πιάνει εκεί;
πιανει γαμωτο , πιάνει :haha:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Α μάλιστα.. μαλλον έτσι θα γίνει τότε.. και τα κινητά που λες οτι τα είχατε σε περίπτωση ανάγκης, με το ήδη υπάρχον νούμερο;Πιάνει εκεί;
τα κινητα τα ειχαμε με τα ηδη υπαρχον νουμερα, αλλα πραγματικα ειχαμε 3 μονο για περιπτωση αναγκης...η αν χωριζοταν η παρεα και δε μπορουσαμε να βρε8ουμε να εχουμε ενα τροπο.Ναι φυσικα επιαναν κανονικα και οι 3 εταιρειες...απλα η χρεωση ειναι 5 ευρω το λεπτο περιπου αν παίρνεις και 2.5 οταν σε περνουν, πολυ ασυμφορο....τα μηνυματα δε 1 ευρω και κατι...

για αυτο περναμε μια φορα την ημερα τους συγγενεις απο σταθερα η απο skype και δε χρεωνομασταν.

Επειδη ομως μας ετυχε μια αναγκη, εγινε κατι κακο ελλαδα και επρεπε να περνουν συνεχεια , να μιλαμε με νοσοκομεια κ.τλ για πολλες μερες μου ηρ8ε τηλ ενα τρελο ποσο.....τις υπολοιπες μερες οκ.
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Από ότι βλέπω κανείς δεν πήρε νούμερο από εκεί δηλαδή.. Οπότε μάλλον από μαγαζάκια.. τα οποία τί τύπου ας πούμε;
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παρε μια simcard της vodafone υπαρχει παντου στην Ινδια.
Στελνε και κανενα email απο εκει και ολα οκ.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σήμερα μου ήρθε ο λογαριασμός κινητής μετά από 10 μέρες Ινδία... Το roaming, με πραγματικά ελάχιστες κλήσεις (5 εξερχόμενες και 7 εισερχόμενες), πήγε 42 ευρώ και κάτι συν ΦΠΑ. Και έχω καλό πακέτο....
τσαμπα!!! πρόπερσι στο μπαλι-λομπόκ ο λογαριασμός κινητής μουρθε 175 κατραπακιές?? τα τηλεφωνήματα μου?? ίσως δύο απο ένα λεπτό το καθένα και εισερχόμενες σχεδόν μηδενικές ..
το "η κλήση σας προωθείται" χρεώνεται??
τρελάθηκα!!
γύρισα και έγινε της κακομοίρας ..μου απάντησαν αυτά ειναι που χρωστάω γιατί ήμουνα στην ακριβότερη ζώνη 7!!
τα έσκασα κανονικά αλλα ποτέ πιά.-η κάρτα μου μπαίνει στην τσέπη απο το αεροδρόμιο και ξανατοποθετείται στην επιστροφή πάλι στο αεροδρόμιο..
μια χαρα έκανα την δουλεια μου φέτος για ολοκληρο μήνα με την true με μονο 14 ευρώ!!
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Ωχ Ρενάτα την πάτησες για τα καλά δηλαδή ε;; Τί μου προτείνεις να κάνουμε δηλαδη;..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωχ Ρενάτα την πάτησες για τα καλά δηλαδή ε;; Τί μου προτείνεις να κάνουμε δηλαδη;..
Mania συγγνωμη που απαντω αντί για τη Ρενάτα , αλλά εχω την εντυπωση οτι διαβαζεις οτι θελεις απο αυτά που σου γραφουμε ...
παμε πάλι για Ινδια (η Ρενάτα σου μιλησε για Ινδονησία)
τα τηλεφωνα απο κινητα κοστιζουν πολυ , εχε μαζι ενα κινητο για ωρα αναγκης και για τα υπολοιπα τηλεφωνα πηγαινε σε ιντερνετ καφε που υπαρχουν παντου και εχουν και τηλ.καμπινες και κανε τηλεφωνα που ειναι πολυ φτηνά .
Τι δεν καταλαβαινεις απο το παραπανω :roll::roll:, που το γραφω για δευτερη φορά , !!
Ο Ταβερ . ο xenos και η mfish σου λένε περιπου τα ιδια .....
 

maniatx

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
ναί το κατάλαβα ότι δεν είπε για Ινδία για τις χρεώσεις οκ... Σας ευχαριστώ..:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ρεζουμέ!!
δεν χρησιμοποιουμε τα κινητά μας σε μακρυνά ταξίδια --κανένας δεν ξέρει ποσο μπορει να κοστίσει ένα τηλεφώνημα ή έστω ένα απλό hello!
βρίσκομε άλλους τρόπους οταν φτάσομε εκεί.το καλύτερο ειναι internet cafe υπάρχουν παντου πια παμφθηνα.επίσης το skype πάλι απο καφέ.
καρτες sim τοπικής τηλεφωνίας ή θαλαμους που εξυπηρετουν international calls..
γενικα να ξέρομε τι πληρώνομε..
εν ανάγκη υπάρχουν τα ταμ ταμ o καπνός και άλλα μέσα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom