Αστυπάλαια Aστυπάλαια -Αμοργός

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Καλημέρα! Εάν τα χρεώθηκες μέσω booking θα πρότεινα να στείλεις ένα email και να ζητάς να μην σε χρεώσουν. Είδα ότι κάποιος εδώ μέσα το έκανε (με το ξενοδοχείο που είχε κλείσει ειδικά το ΣΚ του δημοψηφίσματος) και το booking το δέχτηκε.
 

katerina21

Member
Μηνύματα
40
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλημέρα! Εάν τα χρεώθηκες μέσω booking θα πρότεινα να στείλεις ένα email και να ζητάς να μην σε χρεώσουν. Είδα ότι κάποιος εδώ μέσα το έκανε (με το ξενοδοχείο που είχε κλείσει ειδικά το ΣΚ του δημοψηφίσματος) και το booking το δέχτηκε.
Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη συμβουλή σου. Μόλις τώρα μου απάντησε η booking.com ότι επικοινώνησε με την Pension Ilias στην Αμοργό και δεν θα μου χρεώσουν την ακύρωση. Την αντίθετη μοίρα είχε η επικοινωνία με το ξενοδοχείο Παράδεισος στην Αστυπάλαια. Ενα στα δύο είναι πολύ σημαντικό. Και πάλι ευχαριστώ και καλό καλοκαίρι να έχεις.
 
  • Like
Reactions: Pel

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Χαίρομαι πολύ! :clap::xalara:Και μπράβο στο ξενοδοχείο της Αμοργού που δέχτηκαν να μην υπάρξει χρέωση!
 

antmar

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Παιδια καλησπερα και καλη χρονια,θα θελα να μου πειτε οσοι ξερετε αν 5 μερες για αμοργο και 4 για αστυπαλαια ειναι αρκετες
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
ειναι καλά αλλά να πας πρώτα Αστυπάλαια και μετά Αμοργό έτσι ώστε να φτάσεις πρωί στην Αμοργό. Έχε στα υπόψη σου ότι Αστυπάλαια θα κληθείς να πληρώσεις 5 νύχτες αφού θα φτάσεις ξημερώματα και δύσκολα θα δεχτεί κάποιος να μην πληρώσεις, εγω Ιούνιο πήγα και ήταν κέρβεροι.
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Εάν έχεις αυτοκίνητο κ θες απλά να πάρεις μια γρήγορη γεύση των δύο νησιών ή δεν δύνασαι να τα επισκεπτείς ξεχωριστά για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα είσαι οκ. Σε διαφορετική περίπτωση, η γνώμη μου είναι ότι η Αμοργός π.χ. για 7-8 μέρες συνδυάζεται κάλλιστα με Κουφονήσια ή Δονούσα (είναι άλλωστε αρκετά μεγάλη για να γυριστεί από Βορρά σε Νότο, έχει μικρές βραχονησίδες όπως τη Νικουριά κ την Γραμβούσα που αξίζουν μια επίσκεψη, κ πολλές ακόμη κρυφές γωνίτσες, οπότε θα βρίσκεσαι σε διαρκές τρέξιμο αν θες να τη γυρίσεις ολόκληρη). Η Αστυπάλαια πάλι είναι λίγο πιο βατή κ μικρή σχετικά με την Αμοργό, έχει όμως κι αυτή τα φοβερά νησάκια Κουνούπα-Κουτσομύτη που αξίζουν μια ημερήσια με το βαρκάκι οπότε οι άλλες 3 μέρες που θα έχεις φτάνουν οριακά για να εξερευνήσεις κ μόνο υπό την προΫπόθεση ότι έχεις δικό σου μέσο ή βαριέσαι εύκολα.
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
4 μερες για Αστυπαλαια ειναι πολυ καλες. Μονο υπαρχει αυτο το θεμα που σου ειπαν παραπανω με την αβολη ωρα που φτανει το πλοιο...Και για την Αμοργο 5 μερες ειναι καλα, αν και θα μπορουσες να προσθεσεις αλλη μια. Ειναι απλα μαγικο το νησι!! Και στα δυο παντως, θα ειναι πολυ καλυτερα αν εχεις δικο σου μεταφορικο μεσο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom