Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

pan82

Member
Μηνύματα
656
Likes
811
Δεν εχω δευτερη platinum η gold. Εχω την παλια δωρεαν δια βιου Mastercard, απο εκει τους ειδε. Φυσικα δεν τη χρησιμοποιω ποτε, την εχω μονο για εναλλακτικο αυξημενο οριο.
Δεν πιστευω οτι αποκλειουν σταδιακα ορισμενα νουμερα καρτων αλλα ορισμενα ειδη καρτων.
Μα και μένα μου φαίνεται τρελό αλλα με δύό φίλους από το φόρουμ με την aegean των 40€ δεν έβλεπαν τους πόντους απο αλλες κάρτες ούτε με τράμπα που μου έστειλαν και τους έστειλα πίσω, εσυ τα βλέπεις. Οπότε πως εξηγείται τώρα αυτό;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.232
Likes
41.737
Μα και μένα μου φαίνεται τρελό αλλα με δύό φίλους από το φόρουμ με την aegean των 40€ δεν έβλεπαν τους πόντους απο αλλες κάρτες ούτε με τράμπα που μου έστειλαν και τους έστειλα πίσω, εσυ τα βλέπεις. Οπότε πως εξηγείται τώρα αυτό;
Δεν κανω τραμπες. Ο,τι βλεπω ειναι δικη μου συλλογη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.232
Likes
41.737
Εχω κι αλλη απορια. Αν βγαλω τωρα μια χρεωστικη Aegean bonus Visa , θα μπορεσω να μετατρεψω κανονικα τα 3000 μιλια, σωστα?
 

pan82

Member
Μηνύματα
656
Likes
811
Δεν κανω τραμπες. Ο,τι βλεπω ειναι δικη μου συλλογη.
Aν βλέπεις από αλλες κάρτες θα βλέπεις και από τραμπες σίγουρα. Όσοι δε βλέπουν από τραμπες δε βλέπουν πόντους από καμιά κάρτα πλην aegean. Tι να πω άβυσσος η ψυχη της alpha, θα δούμε σε κανα μήνα που θα καταληξει όλο αυτό. Εδώ θα μαστε (πιστεύω) και θα τα συζητάμε..

Εχω κι αλλη απορια. Αν βγαλω τωρα μια χρεωστικη , θα μπορεσω να μετατρεψω κανονικα τα 3000 μιλια, σωστα?
Πιστεύω μια δοκιμή με τράμπα από άλλη κάρτα θα σου δείξει με σιγουριά τι παίζει. Αν βλέπεις θα βλέπεις τα πάντα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.232
Likes
41.737
Πιστεύω μια δοκιμή με τράμπα από άλλη κάρτα θα σου δείξει με σιγουριά τι παίζει. Αν βλέπεις θα βλέπεις τα πάντα.
Δεν ασχολουμαι με τραμπες καθολου. Σε 10 μερες θα δω τι ξαναγινεται με τα bonus της προθεσμιακης.
Που δεν με νοιαζει και να μη μετατρεπονται γιατι αφενος θα φαγωθουν σε εισιτηρια, αφετερου σε λιγο καιρο ο γιος μου θα εχει τα προνομια και τα κουπονια του νεανικου λογαριασμου και θα βγαζει εκπτωτικα εισιτηρια, εξτρα μιλια, οποτε παλι θα ωφεληθει η φαμιλια με αλλον τροπο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
656
Likes
811
Δεν ασχολουμαι με τραμπες καθολου. Σε 10 μερες θα δω τι ξαναγινεται με τα bonus της προθεσμιακης.
Που δεν με νοιαζει και να μη μετατρεπονται γιατι αφενος θα φαγωθουν σε εισιτηρια, αφετερου σε λιγο καιρο ο γιος μου θα εχει τα προνομια και τα κουπονια του νεανικου λογαριασμου και θα βγαζει εκπτωτικα εισιτηρια, εξτρα μιλια, οποτε παλι θα ωφεληθει η φαμιλια με αλλον τροπο.
Βασικά αν δεν έχεις κάρτα για δίπλα μίλια ολα είναι πιο απλά κάνεις χρήση της aegean και ξεμπερδεύεις, η αγωνία υπάρχει σε οσους έχουμε platinum/gold με διπλα μίλια που θα χάνονται οι μισοί μας πόντοι κρίμα κι άδικα :bleh:
 

croce

Member
Μηνύματα
231
Likes
432
Σε 10 μερες θα δω τι ξαναγινεται με τα bonus της προθεσμιακης.
Αυτή είναι η απάντηση της Άλφα σε σχετικό ερώτημα:
Λαμβάνοντας υπόψη τα θιγόμενα από μέρους σας σημεία και αιτήματα και κατόπιν ελέγχου του αρμοδίου χώρου της Τράπεζας, όπως έχετε ενημερωθεί από την 1.3.2023, δεν δίνεται πλέον η δυνατότητα σύνδεσης των προϊόντων καρτών Aegean Bonus Visa, καθώς και όλων των καρτών συνεργασίας (cobranded cards) με νέα Προθεσμιακή Κατάθεση για την απόδοση Bonus Πόντων.
Παράλληλα από τις 5.4.2023, δεν θα παρέχεται πλέον η δυνατότητα μετατροπής σε μίλια των Bonus πόντων που συλλέγονται από υφιστάμενη προθεσμιακή κατάθεση.
Η δυνατότητα μετατροπής Bonus Πόντων σε μίλια επιτρέπεται αποκλειστικά για πόντους που προέρχονται από συναλλαγές με τη χρήση των προϊόντων καρτών Aegean Bonus Visa. Κατά συνέπεια, τυχόν πόντοι που έχουν συλλεγεί από υφιστάμενη προθεσμιακή κατάθεση και βρίσκονται ήδη σε κάρτα Αegean Bonus Visa πριν από την ημερομηνία αυτή μετατρέπονται σε μίλια αυτόματα στο τέλος Μαρτίου εφόσον υφίσταται ενεργή σχετική λειτουργικότητα.

Τέλος θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι οι Πόντοι από την προθεσμιακή κατάθεση θα συνεχίσουν να συλλέγονται κανονικά και να είναι διαθέσιμοι προς εξαργύρωση μέσω του ενιαίου λογαριασμού για τις λοιπές προσφορές εξαργύρωσης του προγράμματος ανταμοιβής Bonus Πόντων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.232
Likes
41.737
Α μαλιστα, απο 5 Απριλη σταματησε η μετατροπη. Οριακα προλαβα στις 3.
Οκ, με ο,τι εχουμε πορευομαστε. Ετσι κι αλλιως Ευρωπη μονο πεταμε και το 2023 χρειαστηκε να εξαργυρωσω μονο για τα μισα ταξιδια, γιατι βγηκαν καλες προσφορες με αλλες εταιρειες.
 

pan82

Member
Μηνύματα
656
Likes
811
Α μαλιστα, απο 5 Απριλη σταματησε η μετατροπη. Οριακα προλαβα στις 3.
Δε λέει τίποτα αυτό, περίμενε να πέσουν οι πόντοι. Σε φίλο με προθεσμιακή 21/2 που οι πόντοι του δεύτερου μήνα μπήκαν σήμερα φαίνονται κανονικά προς μετατροπή στην aegean του.
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
70
Likes
29
Καλημέρα...Σκέφτομαι να βγάλω την alpha aegean premium και εχω καποιες αποριες για να δω αν αξιζει...
1. Από ότι κατάλαβα το δωρεάν εισιτήριο έχει να κάνει μόνο με τον ναύλο και όχι τους φόρους αεροδρομίου..Αν είναι έτσι για ένα ταξίδι εδώ Ευρώπη ποσο περίπου μπορεί να βγαίνει ο φόρος αεροδρομίου πήγαινε έλα;

2. Γράφει διεθνούς προορισμούς , φαντάζομαι εννοεί στους διεθνείς και εντός Ευρώπης έτσι;

3 . Κάνω μόνο ένα ταξίδι το χρονο και δυστηχως το χρυσοπληρώνω μιας και το κλείνω τελευταία στιγμή. Όποτε φαντάζομαι πως θα με βόλευε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.232
Likes
41.737
Καλημέρα...Σκέφτομαι να βγάλω την alpha aegean premium και εχω καποιες αποριες για να δω αν αξιζει...
1. Από ότι κατάλαβα το δωρεάν εισιτήριο έχει να κάνει μόνο με τον ναύλο και όχι τους φόρους αεροδρομίου..Αν είναι έτσι για ένα ταξίδι εδώ Ευρώπη ποσο περίπου μπορεί να βγαίνει ο φόρος αεροδρομίου πήγαινε έλα;

2. Γράφει διεθνούς προορισμούς , φαντάζομαι εννοεί στους διεθνείς και εντός Ευρώπης έτσι;

3 . Κάνω μόνο ένα ταξίδι το χρονο και δυστηχως το χρυσοπληρώνω μιας και το κλείνω τελευταία στιγμή. Όποτε φαντάζομαι πως θα με βόλευε
Αν ταξιδευεις καλοκαιρι η τις γιορτες που ταξιδευουν ολοι, πολυ δυσκολα θα βρεις δωρεαν εισιτηριο γιατι ειναι λιγα και τα κλεινουμε μηνες πριν.
Για ενα μονο εισιτηριο ετησιως και ειναι Ευρωπη δεν αξιζει να δωσεις 80 ευρω συνδρομη για την premium. Κανεις τη δουλεια σου και με την απλη Aegean bonus visa με 40 ευρω συνδρομη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.828
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom