Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.544
Likes
5.594
τελικα παιδια οι εξτρα ποντοι που δινονται απο διαφορες προσφορες της αλφα αν εχεις αγορασει με aegean premium μετατρεπονται σε μιλια ? ( δεν μιλαω για το *4 εννοω τους εξτρα ποντους που δινονται κατα καιρους με αγορες)
Τρέχει αυτή η προσφορά. Όλο και κάποιος θα πει τι παίζει.
Το φαγητό με την οικογένεια έχει Bonus!
 

giannis228

Member
Μηνύματα
62
Likes
43
Τρέχει αυτή η προσφορά. Όλο και κάποιος θα πει τι παίζει.
Το φαγητό με την οικογένεια έχει Bonus!
Παντως συμφωνα με τους ορους, δεν προκυπτει απο πουθενα πως οι ποντοι απο προωθητικες ενεργειες σε αγορες που εγιναν με καρτες Aegean bonus visa δεν θα μετατρεπονται σε μιλια. Ειδικα συμφωνα με την παραγραφο 8 οι ποντοι που συλλέχθηκαν με Aegean Bonus Visa (ανευ αναφερομενων εξαιρεσεων) ειναι μετατρεψιμοι σε μιλια.

3. Οι κάτοχοι των καρτών Aegean Bonus Visa, έχουν τη δυνατότητα μετατροπής των Bonus πόντων που έχουν συλλεχθεί με χρήση της κάρτας τους σε μίλια σε αναλογία 4 προς 4 (4 Bonus πόντοι = 4 Μίλια) για την πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa, σε αναλογία 4 προς 5 (4 Bonus πόντοι = 5 Μίλια) για την πιστωτική κάρτα Aegean Bonus Visa Premium, και σε αναλογία 4 προς 2 (4 Bonus πόντοι = 2 Μίλια) για την κάρτα Aegean Bonus Visa Debit.
4. Οι κάτοχοι των καρτών Aegean Bonus Visa που έχουν προχωρήσει σε έκδοση πιστωτικής κάρτας πριν την 01/06/2021, μπορούν να διατηρήσουν την υφιστάμενη κάρτα τους με το υφιστάμενο επιτόκιο και με αναπροσαρμοσμένη αναλογία μετατροπής των Bonus πόντων σε μίλια εξαργύρωσης σε 4 Bonus πόντοι = 3 Μίλια, που θα εφαρμοστεί από 01/04/2022.
5.Οι κάτοχοι των καρτών έχουν τη δυνατότητα να προχωρήσουν στην μετατροπή των πόντων τους σε μίλια, είτε με πάγια εντολή μηνιαίας μετατροπής, είτε ηλεκτρονικά μέσα από τον Miles+Bonus Λογαριασμό τους, στην ιστοσελίδα www.aegeanair.com ή καλώντας στο 801 11 20000 από σταθερό τηλέφωνο ή το +30 210 6261000 από κινητό ή από το εξωτερικό.
6. Ο ελάχιστος αριθμός Bonus πόντων προς μετατροπή είναι 4 πόντοι.
7. Οι Βonus πόντοι μπορούν να μετατραπούν σε μίλια μόνο σε πολλαπλάσια του 4.
8. Οι κάτοχοι των καρτών Aegean Bonus Visa, μπορούν να μετατρέπουν σε μίλια αποκλειστικά και μόνο τους πόντους που έχουν συλλέξει από τη χρήση της Aegean Bonus Visa.
εγω ειχα μιλησει και μαζι τους και μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν κατι ... οτιδηποτε πληρωνεται με aegean μετατρεπεται ! ετσι μου ειπαν απο αλφα

Απόδοση από τι; Πολλοί σε ρώτησαν αλλά δεν μας είπες από ποια προωθητική ενέργεια ήταν.
εγω παντως που μου μπηκαν εξτρα ποντοι 15.2 μετατρεπονται κανονικα ακομα και τωρα αν και δεν τους εχω μετατρεψει. αναμενουμε 15.5 που θα ξερουμε σιγουρα
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
100
Likes
57
Τρέχει αυτή η προσφορά. Όλο και κάποιος θα πει τι παίζει.
Το φαγητό με την οικογένεια έχει Bonus!
[/QUOTE

Σήμερα σε λογαριασμό 40 ευρώ στο Hard Rock Cafe μου αποδόθηκε το χ20 = 800 ποντοι. γενικά τον τελευταίο μηνα που χρησιμοποιώ καθημερινά την aegean premium προστίθενται οι πόντοι από κάθε συναλλαγή
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.544
Likes
5.594
Σήμερα σε λογαριασμό 40 ευρώ στο Hard Rock Cafe μου αποδόθηκε το χ20 = 800 ποντοι. γενικά τον τελευταίο μηνα που χρησιμοποιώ καθημερινά την aegean premium προστίθενται οι πόντοι από κάθε συναλλαγή
Είναι μετατρέψιμοι όλοι σε μίλια από την συναλλαγή στο HRC;
H απλά βλέπει μόνο τους 80 για μετατροπή;
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
100
Likes
57
Είναι μετατρέψιμοι όλοι σε μίλια από την συναλλαγή στο HRC;
H απλά βλέπει μόνο τους 80 για μετατροπή;
Βλέπω ότι στην εφαρμογή για μετατροπή πόντων τους εμφανίζει κανονικά (έκανα μια πρόχειρη πρόσθεση όλων των πόντων που έχω συγκεντρώσει από 1.5 (30.4 η τράπεζα αυτόματα μετέτρεψε τους πόντους Απριλίου σε μίλια) κ το άθροισμα τους είναι σχεδόν εκείνο που μου εμφανίζει για μετατροπή σε μίλια (περιλαμβάνονται κ οι 800 σημερινοί) από τους όρους της κάρτας εξάλλου δεν προκύπτει καμία εξαιρεση - κάθε συναλλαγή με premium συγκεντρώνει μετατρέψιμους πόντους
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.544
Likes
5.594
Βλέπω ότι στην εφαρμογή για μετατροπή πόντων τους εμφανίζει κανονικά (έκανα μια πρόχειρη πρόσθεση όλων των πόντων που έχω συγκεντρώσει από 1.5 (30.4 η τράπεζα αυτόματα μετέτρεψε τους πόντους Απριλίου σε μίλια) κ το άθροισμα τους είναι σχεδόν εκείνο που μου εμφανίζει για μετατροπή σε μίλια (περιλαμβάνονται κ οι 800 σημερινοί) από τους όρους της κάρτας εξάλλου δεν προκύπτει καμία εξαιρεση - κάθε συναλλαγή με premium συγκεντρώνει μετατρέψιμους πόντους
Άρα αυτό λύθηκε. Οι Χ επιπλέον πόντοι σε κάθε Συναλλαγή μετατρέπονται,
Τώρα μένει να δούμε αν οι εξτρα πόντοι απο συγκεκριμένες αγορές προϊόντων που αποδίδονται αργότερα είναι και αυτοί μετατρέψιμοι.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
100
Likes
57
Άρα αυτό λύθηκε. Οι Χ επιπλέον πόντοι σε κάθε Συναλλαγή μετατρέπονται,
Τώρα μένει να δούμε αν οι εξτρα πόντοι απο συγκεκριμένες αγορές προϊόντων που αποδίδονται αργότερα είναι και αυτοί μετατρέψιμοι.
Λογικά θα είναι αν η συναλλαγή γίνεται με Aegean visa

Επίσης καταλαβαίνω ότι η πάγια εντολή μετατροπής πόντων δεν συμφέρει αφού δεν παίρνεις τους έξτρα πόντους που λαμβάνεις αν πχ μετατρέψεις αφού έχεις συγκεντρώσει πάνω από 5000 μίλια κ όχι λιγότερα
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.925
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λογικά θα είναι αν η συναλλαγή γίνεται με Aegean visa

Επίσης καταλαβαίνω ότι η πάγια εντολή μετατροπής πόντων δεν συμφέρει αφού δεν παίρνεις τους έξτρα πόντους που λαμβάνεις αν πχ μετατρέψεις αφού έχεις συγκεντρώσει πάνω από 5000 μίλια κ όχι λιγότερα
Ποιοι είναι αυτοί οι έξτρα πόντοι; Δεν το γνωρίζω
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.215
Likes
20.685
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ποιοι είναι αυτοί οι έξτρα πόντοι; Δεν το γνωρίζω
Παράδειγμα αν ο Κωτσόβολος έχει βγάλει προσφορά αγορά φούρνου τάδε και με την αγορά αυτή εκτός απο το Χ4 σου λέει οτι θα παρεις και έξτρα 10.000 πόντους μετά απο ένα χρονικό διάστημα πχ 2 μηνών. Οι 10.000 είναι οι έξτρα πόντοι που λένε παραπάνω.

Επίσης καταλαβαίνω ότι η πάγια εντολή μετατροπής πόντων δεν συμφέρει αφού δεν παίρνεις τους έξτρα πόντους που λαμβάνεις αν πχ μετατρέψεις αφού έχεις συγκεντρώσει πάνω από 5000 μίλια κ όχι λιγότερα
Δεν κατάλαβα τίποτα απο αυτό...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.749
Likes
50.925
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παράδειγμα αν ο Κωτσόβολος έχει βγάλει προσφορά αγορά φούρνου τάδε και με την αγορά αυτή εκτός απο το Χ4 σου λέει οτι θα παρεις και έξτρα 10.000 πόντους μετά απο ένα χρονικό διάστημα πχ 2 μηνών. Οι 10.000 είναι οι έξτρα πόντοι που λένε παραπάνω.


Δεν κατάλαβα τίποτα απο αυτό...
Γι αυτό που δεν κατάλαβες μιλάω κι εγώ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης καταλαβαίνω ότι η πάγια εντολή μετατροπής πόντων δεν συμφέρει αφού δεν παίρνεις τους έξτρα πόντους που λαμβάνεις αν πχ μετατρέψεις αφού έχεις συγκεντρώσει πάνω από 5000 μίλια κ όχι λιγότερα
Απο που καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο; Δεν ισχύει, η μετατροπή πόντων είναι εντελώς γραμμική, σε όσες δόσεις και να μετατρέψεις τους πόντους σου παίρνεις τα ίδια ακριβώς μίλια.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
100
Likes
57
Απο που καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο; Δεν ισχύει, η μετατροπή πόντων είναι εντελώς γραμμική, σε όσες δόσεις και να μετατρέψεις τους πόντους σου παίρνεις τα ίδια ακριβώς μίλια.
Αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι το εξής -
Απο που καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο; Δεν ισχύει, η μετατροπή πόντων είναι εντελώς γραμμική, σε όσες δόσεις και να μετατρέψεις τους πόντους σου παίρνεις τα ίδια ακριβώς μίλια.
Επειδή μάλλον δεν το ανέλυσα καλά - είπα ότι θα απενεργοποιησω την πάγια έντοκη μετατροπής πόντων σε μίλια στην οποία προβαίνει η Aegean στο τέλος κάθε μήνα, καθότι σύμφωνα με τους όρους της φωτό για μετατροπή έως 5000 πόντους το μέλος κερδίζει επιπλέον 10 τοις εκατό μίλια, για μετατροπή απο 5001 έως 30000 κερδίζει επιπλέον 15% κ για μετατροπή 30001 πόντων κ άνω 30% επιπλέον μίλια. Όποτε η μηνιαία μετατροπή δεν συμφέρει αφού δεν προλαβαίνεις κατά κανόνα να συγκεντρώσεις τουλάχιστον πάνω απο 5000 πόντους για να πάρεις το έξτρα 15 τοις εκατό.
 

Attachments

Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.344
Μέλη
38.972
Νεότερο μέλος
matgal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom