Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για να μαζέψεις τα μίλια που χρειάζονται (το "δωράκι"), πρέπει νά'χεις.. . Ε, αν έχω τέτοια κατάθεση, και 20 χιλιάρικα να αφαιρώ κάθε χρόνο απ' αυτήν, θα μου φτάσουν για άλλα 25 χρόνια...
Φυσικό επακόλουθο... όταν δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις και βγάζεις ό,τι νά'ναι συμπεράσματα, όπως αυτό "Κ οπως αναφερθηκε με το ποσο που απαιτειται για 2 business μακρινα ετησιως (μια καλοκαιρινη εισπραξη μετριας ταβερνας) δεν ζεις 25 χρονια..." που δεν αναφέρθηκε πουθενά. Δεν πίνεις τον καφέ σου καλύτερα πρώτα, πριν αρχίσεις να διαβάζεις τα μηνύματα;
Εγω ηπια τον Illy μου σημερα. Εσυ μαλλον οχι...δεν ειναι αργα...το ποσο που απαιτειται αναφερθηκε πιο πανω. Με 100 χιλ δεν ζεις 25 χρονια.
Τεσπα το καναμε οφ τοπικ κ δεν καταλαβαινομαστε φαινεται. Το τοπικ αφορα κατοχους καρτας η κ επιδοξους. Οπωσδήποτε οποιος εχει την καρτα μαζευει ευκολα μιλια, αυτό ειναι ξεκαθαρο. Κ εδω διαβαζει καποιος πως να τα μαζεψει πιο γρηγορα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγω ηπια τον Illy μου σημερα. Εσυ μαλλον οχι...δεν ειναι αργα...το ποσο που απαιτειται αναφερθηκε πιο πανω. Με 100 χιλ δεν ζεις 25 χρονια..
Εξακολουθείς να χρειάζεσαι καφέ... ή κανένα ζευγάρι γυαλιά, ίσως... Helloooo, εγώ για μισό εκατομμύριο μίλησα και όχι για 100 χιλ. Και για 20 χιλιάρικα ετήσια απομείωση κεφαλαίου...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εξακολουθείς να χρειάζεσαι καφέ... ή κανένα ζευγάρι γυαλιά, ίσως... Helloooo, εγώ για μισό εκατομμύριο μίλησα και όχι για 100 χιλ. Και για 20 χιλιάρικα ετήσια απομείωση κεφαλαίου...
Επαναλαμβάνω: "για να.μαζεψεις τα μιλια που χρειαζονται..." οπως ειπες, απαιτουνται 100χιλ κ οχι 500. Σε διορθωσαν άλλοι πριν. Τα 500 ειναι για 10 τικετ μπιζνες κ απαιτουνται αν παρεις ολο το σοι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πρόσφατα ο Κωτσόβολος έδινε κινητο τηλέφωνο με δωρο 100,000 μιλια. Η αξία του τηλεφώνου ήταν 929 ευρω και επαιρνες εξτρα (αν το αγοραζες με amex)8*929=7432 μιλια για την αγορα. Οποτε με 1 τηλέφωνο ουσιαστικα είχες 1 εισιτήριο μπιζνες για Ν. Αμερική ή για Ασία.
929+67=996 συνολικό κόστος για πάς Μαδρίτη Λα Παζ μπίζνες και να σου μείνει το τηλέφωνό.
Ενα απλό αεροπορικό Μαδρίτη Λα Παζ δύσκολα θα το βρείς κάτω απο 850 ευρω.
Άρα οι επιλογές είναι
α)Να δώσεις 1000 ευρω και να πας μπιζνες και να έχεις κορυφαίο τηλέφωνό και αν σου κάτσει στραβή απλα ακυρώνεις το εισιτήριο με κόστος μόνο 40 ευρω
β)Να δώσεις 850 ευρώ και να πας οικονομική θέση και μακάρι να μην τύχει τίποτα άσχημο και χρειαστεί να ακυρώσεις τις πτήσεις σου.
Οποτε αν έχεις πραγματικά σκοπό να πας σε τέτοιο προορισμό ίσως αξιζει να βρεις αυτα τα μίλια.
Χωρις καταθέσεις χιλιάδων ευρω χωρίς τιποτα.
.. Και μετά πουλάς το αμεταχείριστο κινητό στο e-bay για €800.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.538
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Ρε παιδιά sorry κιόλας άλλα μπήκατε εδώ ορισμένοι να κρίνετε το σύστημα με τα μίλια ? Αν δε γουστάρετε δεν ασχολείστε, το πως που τι κ γιατί βρήκε κάποιος τα μίλια κ πως τα ξοδεύει δεν είναι το θέμα μας
Κάποιοι έχουν τρόπους κ τα μαζεύουν είτε είναι προθεσμιακή, είτε κάρτες είτε πετάνε κάθε βδομάδα business trips
Deal with it κ πάμε παρακάτω ..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.818
Likes
18.760
Εγώ πάλι, ως η σπίθα που άναψε φλόγες (εν αγνοία μου), μένω περίπου έκπληκτος που αντί το θέμα μας να είναι η αξιοποίηση των μιλίων μας σε πιο "εξωτικά" φρούτα, πέρα από τα συνήθη που με μια αναζήτηση στο site της αγαπητής Aegean βρίσκεις, μπας και κάποιος, κάπου, κάποτε το αξιοποιήσει, έγινε ολόκληρο ζήτημα εν είδει αισχρού κουτσομπολιού πώς μαζεύονται τα 110χιλ μίλια (μαρούλια θες, σαμσουνγκ γκάλαξυ θες, προθεσιακές μισό εκατομμύριο ευρώ (μόνο ψωμόλυσσες ασχολούνται με τέτοια ποσά παιδιά, πάμε παρακάτω)

Η απάντηση είναι προφανής φίλες και φίλοι μου. ΠΙΠΕΣ...πολλές πίπες...(για να μη μιλήσω πώς θα τη βγάλω εκεί που θα πάω).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κρίμα είναι πάντως να κλειδωθεί το θέμα αυτό - ας επανέλθει η κουβέντα on topic πλιζ. :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.307
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αντί το θέμα μας να είναι η αξιοποίηση των μιλίων μας σε πιο
θα μου επιτρεψεις να προσθεσω οτι θα επρεπε να συζητειται στο θεμα και η συλλογη των ποντων-μιλιων..
γιατι να μην ενημερωνομαστε για μια προσφορα τυπου οπως κινητο-100.000 μιλια ή οι προσφορες της τραπεζας που εκδιδει την καρτα του θεματος..αν κριθει οτι ειναι θεμα διαφημισης ας συζηταμε μονο την εξαργυρωση, νο προμπλεμ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
θα μου επιτρεψεις να προσθεσω οτι θα επρεπε να συζητειται στο θεμα και η συλλογη των ποντων-μιλιων..
γιατι να μην ενημερωνομαστε για μια προσφορα τυπου οπως κινητο-100.000 μιλια ή οι προσφορες της τραπεζας που εκδιδει την καρτα του θεματος..αν κριθει οτι ειναι θεμα διαφημισης ας συζηταμε μονο την εξαργυρωση, νο προμπλεμ.
Όχι δε τίθεται κανένα θέμα διαφήμισης, ελεύθερα μπορεί να συμπεριλαμβάνει τέτοιες πληροφορίες το τόπικ αν θέλετε, δεν έχουμε πρόβλημα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.818
Likes
18.760
θα μου επιτρεψεις να προσθεσω οτι θα επρεπε να συζητειται στο θεμα και η συλλογη των ποντων-μιλιων..
γιατι να μην ενημερωνομαστε για μια προσφορα τυπου οπως κινητο-100.000 μιλια ή οι προσφορες της τραπεζας που εκδιδει την καρτα του θεματος..αν κριθει οτι ειναι θεμα διαφημισης ας συζηταμε μονο την εξαργυρωση, νο προμπλεμ.
Δε διαφωνώ κάπτεν, ούτε έχω πρόβλημα να συζητάμε πώς θα μαζέψουμε μίλια. Αντιθέτως, "επιβάλλεται" η ενημέρωση. Το πρόβλημά μου ήταν άλλο και νομίζω στους νοήμονες κατανοητό. Οι περισσότεροι μια χαρά τα συζητάμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.361
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom