Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για μια και μοναδική φορά μπορείτε να ζητήσετε την επιστροφή των ληγμένων πόντων στην κάρτα σας ( τουλάχιστον αυτό ίσχυε πριν από λίγους μήνες ).
Με αφορμή το παραπάνω ποστ, πήρα στην Άλφα τηλέφωνο για να ζητήσω την επιστροφή 4.500 πόντων που είχαν λήξει από την ΑΜΕΧ Bonus τον Φλεβάρη του '17. Η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε αφού ζήτησε τα στοιχεία μου και κάποιες σχετικές πληροφορίες μού είπε να στείλω μέηλ με το αίτημά μου. Προς μεγάλη μου έκπληξη, δυο μέρες μετά το μέηλ που τους έστειλα, πιστώθηκαν όλοι οι πόντοι στο λογαριασμό μου. Απιστευταμπλ!
4.500 ευχαριστώ στον συμφορουμίτη για την ενημέρωση! :clap:
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Που μπορούμε να δούμε πότε λήγουν οι πόντοι; Βασικά εγώ τους κάνω μίλια, αυτά νομίζω δεν λήγουν σωστά;

Αν θέλει κανείς σκούπα ας ρίξει μία ματιά εδώ http://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=79#skoupes . Την κατάλληλη στιγμή ,σχεδόν, τα έπαιξε η δικιά μου. Σε συνδυασμό με το ''χ2'' του καταστήματος στη Σταδίου μια χαρά μου έκατσε. Και άλλους 500 με οποιαδήποτε αγορά από το κατάστημα στο River West.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Που μπορούμε να δούμε πότε λήγουν οι πόντοι; Βασικά εγώ τους κάνω μίλια, αυτά νομίζω δεν λήγουν σωστά;
Δεν νομίζω πως μπορούμε να το δούμε κάπου. Το μόνο σίγουρο είναι πως υπάρχει ειδοποίηση στον λογαριασμό της κάρτας σου 2-3 μήνες πριν τη λήξη τους. Εγώ την πάτησα γιατί λόγω του web banking δεν λαμβάνω τους λογαριασμούς με το ταχυδρομείο αλλά ηλεκτρονικά και έτσι δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία.
Απ' όσο ξέρω τα μίλια (εξαργύρωσης) δεν λήγουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Με αφορμή το παραπάνω ποστ, πήρα στην Άλφα τηλέφωνο για να ζητήσω την επιστροφή 4.500 πόντων που είχαν λήξει από την ΑΜΕΧ Bonus τον Φλεβάρη του '17. Η υπάλληλος που με εξυπηρέτησε αφού ζήτησε τα στοιχεία μου και κάποιες σχετικές πληροφορίες μού είπε να στείλω μέηλ με το αίτημά μου. Προς μεγάλη μου έκπληξη, δυο μέρες μετά το μέηλ που τους έστειλα, πιστώθηκαν όλοι οι πόντοι στο λογαριασμό μου. Απιστευταμπλ!
4.500 ευχαριστώ στον συμφορουμίτη για την ενημέρωση! :clap:
Οι τελευταίοι πόντοι που μου έληξαν ήταν πριν 6-7 χρόνια. Μην τολμήσω, ε; :haha:
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
https://cyprusbankredemptionel.aege...MIg57Uo5qL1wIVERQbCh3LfAmqEAAYASAAEgI_QPD_BwE

Καλησπέρα σε όλους , έχω εδώ και μερικούς μήνες την aegean bonus visa Cyprus απο την οποία 1 ευρώ=1 μίλι , στη Κύπρο όμως οι συνεργάτες της aegean όπου μπορείς να μαζέψεις εξτρα μίλια είναι ελάχιστοι. Η συνεργασία με την Τράπεζα Κύπρου απο την οποία μαζέυεις βαθμούς απο 600 συνεργάτες στη Κύπρο πολύ εύκολα, φαίνετε πολύ πιο συμφέρουσα. Επίσης οι βαθμοί που χρειάζονται για να εξαργυρώσεις σε αεροπορικό εισιτήριο της aegean είναι λιγότεροι. Π.χ. Λαρνακα-Αθήνα 4000 βαθμοί( έναντι 7000 μίλια) .
Τα γράφω αυτά προς συζήτηση και ενημέρωση των Κυπρίων και δεν έχω κανένα σκοπό να θίξω την alpha bank , άλλωστε δεν νομίζω να αποφασίζει αυτή για τους συνεργάτες αλλά η aegean.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Την τελευταια Κυριακή καθε μηνα οι ποντοι της Aegean visa γίνονταν 0 και μετα απο 3-4 εμφανίζονταν ως μιλια στο λογαριασμο miles & bonus. Μεχρι και σημερα οι ποντοι μου δεν εφυγαν και το απογευμα θα παρω τηλ να ρωτησω γιατι. Συμβαίνει σε αλλον το ίδιο;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εμένα μου μηδενίστηκαν πάντως, αλλά δεν ήταν πολλοί αυτό τον μήνα...

Δεν το έχω παρατηρήσει, αλλά μήπως έχει σχέση με το πόσους πολλούς πόντους έχετε στη κάρτα? Λέμε τώρα...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πήραν τους πόντους πριν από λίγο. Για κάποιο λόγο καθυστέρησαν αυτό το μήνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.241
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom