Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ναι και ευτυχώς συνεχίζει να γίνεται κανονικά και μέσω του ebanking
Είσαι σίγουρος γι αυτό το τελευταίο; Γιατί, εγώ που ρώτησα πριν 3 μέρες στην Τράπεζα, μου είπαν ότι ναι μεν γίνεται αλλά πρέπει να πάνε εκεί, στην Τράπεζα δηλαδή, και οι δύο ενδιαφερόμενοι για να γίνει η μεταφορά (κάτι πρέπει να υπογράψουν, δεν ξέρω τι, δεν το έχω κάνει ποτέ).
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Είσαι σίγουρος γι αυτό το τελευταίο; Γιατί, εγώ που ρώτησα πριν 3 μέρες στην Τράπεζα, μου είπαν ότι ναι μεν γίνεται αλλά πρέπει να πάνε εκεί, στην Τράπεζα δηλαδή, και οι δύο ενδιαφερόμενοι για να γίνει η μεταφορά (κάτι πρέπει να υπογράψουν, δεν ξέρω τι, δεν το έχω κάνει ποτέ).
ουτε καν!
νομιζω και γουεμπ, αλλα τηλεφωνικα 100%
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.162
Likes
41.529
Είσαι σίγουρος γι αυτό το τελευταίο; Γιατί, εγώ που ρώτησα πριν 3 μέρες στην Τράπεζα, μου είπαν ότι ναι μεν γίνεται αλλά πρέπει να πάνε εκεί, στην Τράπεζα δηλαδή, και οι δύο ενδιαφερόμενοι για να γίνει η μεταφορά (κάτι πρέπει να υπογράψουν, δεν ξέρω τι, δεν το έχω κάνει ποτέ).
O απλουστερος και γρηγοροτερος τροπος ειναι μεσω της σελιδας Alpha Wallet, πατωντας δυο κουμπια.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ουτε καν!
νομιζω και γουεμπ, αλλα τηλεφωνικα 100%
Μακάρι.... γιατί έχω κάτι εκατομμύρια μίλια που θέλω να τα χαρίσω και το σκεφτόμουνα... πού να τους κουβαλάω όλους μαζί στην Τράπεζα; :bleh:
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Είσαι σίγουρος γι αυτό το τελευταίο; Γιατί, εγώ που ρώτησα πριν 3 μέρες στην Τράπεζα, μου είπαν ότι ναι μεν γίνεται αλλά πρέπει να πάνε εκεί, στην Τράπεζα δηλαδή, και οι δύο ενδιαφερόμενοι για να γίνει η μεταφορά (κάτι πρέπει να υπογράψουν, δεν ξέρω τι, δεν το έχω κάνει ποτέ).
Μα αφού σου δίνει αυτήν τη δυνατότητα το web banking. Αν πας στον My bonus λογαριασμό σου έχει την επιλογή "μεταφορά". Από κει μπορείς να μεταφέρεις όσους πόντους θέλεις σε κάρτα η οποία δεν ανήκει στον bonus λογαριασμό.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μα αφού σου δίνει αυτήν τη δυνατότητα το web banking. Αν πας στον My bonus λογαριασμό σου έχει την επιλογή "μεταφορά". Από κει μπορείς να μεταφέρεις όσους πόντους θέλεις σε κάρτα η οποία δεν ανήκει στον bonus λογαριασμό.
Δε μιλάω για δικούς μου λογαριασμούς. Μιλάω για λογαριασμούς τρίτων.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Δε μιλάω για δικούς μου λογαριασμούς. Μιλάω για λογαριασμούς τρίτων.
Ναι, το καταλαβα. Εννοω ότι το συστημα σού δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις πόντους σε κάρτα τρίτου.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.711
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μέχρι το Σάββατο μπορούσες να τους μεταφέρεις. Τώρα τι γίνεται δε γνωρίζω ...
 

otto-31860

Member
Μηνύματα
43
Likes
34
Εγω φοβήθηκα λίγο καο μετέφερα ολους τους πόντους μου, οποτε τώρα έχω 780.971 και τέλος,
Έτσι κ αλλιώς

μόνο σε πτήσεις έκανα εξαργύρωση
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.162
Likes
41.529
Ναι, το καταλαβα. Εννοω ότι το συστημα σού δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις πόντους σε κάρτα τρίτου.
Ειναι η μοναδικη δυνατοτητα που σου δινει πλεον το συστημα.
Προσπαθησα χθες να δω αν μπορω να μεταφερω ποντους απο τη μια μου καρτα στην αλλη και μου βγηκε ενημερωση οτι μπορω μονο να μετα φερω σε καρτα τριτων απο την ιδια τραπεζα, οχι σε δικη μου καρτα. Προφανως ειναι αχρηστο το να μεταφερω ποντους μεταξυ των καρτων μου, αφου αποσυνδεθηκε η μετατροπη σε μιλια απο αυτη τη διαδικασια, γι αυτο και δεν υπαρχει ως δυνατοτητα.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Προφανως ειναι αχρηστο το να μεταφερω ποντους μεταξυ των καρτων μου
Ε, ναι. Από τη στιγμή που έχεις διαθέσιμους όλους σου τους πόντους για να τους χρησιμοποιήσεις με όποια κάρτα του λογαριασμού σου θες και όπως θες, δεν έχει νόημα η μεταφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.077
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom