ΗΠΑ Airbnb για Νέα Υόρκη

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Έχει μήπως κλείσει κάνεις διαμέρισμα στη Νεα Υόρκη μέσω airbnb; Έχετε να προτείνετε κάποιο στο οποίο μείνατε και ήταν καλό; Ενδιαφέρομαι για διαμέρισμα 2-4 ατόμων με πιο πιθανό τελικά να είναι για 2 άτομα.
 

mouxlitsa

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα!!! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη διαμονη στη Νεα υόρκη ποια η γνώμη σας σχετικά με ενοικιαση apartment αντι ξενοδοχείου... ? Είναι η πρώτη φορά που ψάχνω για τέτοιου είδους διαμονή και είμαι λίγο διστακτικη ειναι η αλήθεια..
 

geoeva01

Member
Μηνύματα
40
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
orlando-miami-bahamas-n.y
Ταξίδι-Όνειρο
orlando-miami-bahamas-n.y
Στην νεα υορκη απαγορευεται η ενοικιαση για λιγοτερο απο ενα μηνα και γενικως κυνηγανε σαιτ τυπου airbnb ειχα κλεισει εγω ενα καταπληκτικο σπιτακι με τρομερη θεα με 750 ευρω για 10 μερες 4 ατομα αλλα μου ακυρωσε μια εβδομαδα πριν το ταξιδι με αποτελεσμα να πληρωσω διπλα λεφτα για ξενοδοχειο (βεβαια ηταν υπεροχο)
 

nikolakis12

Member
Μηνύματα
148
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
κως
Στην νεα υορκη απαγορευεται η ενοικιαση για λιγοτερο απο ενα μηνα και γενικως κυνηγανε σαιτ τυπου airbnb ειχα κλεισει εγω ενα καταπληκτικο σπιτακι με τρομερη θεα με 750 ευρω για 10 μερες 4 ατομα αλλα μου ακυρωσε μια εβδομαδα πριν το ταξιδι με αποτελεσμα να πληρωσω διπλα λεφτα για ξενοδοχειο (βεβαια ηταν υπεροχο)
ναι οντως απαγορευται βαση νομου και βρισκονται στα δικαστηρια με το συγκεκριμενο σαιτ αλλα μεχρι τοτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα με το σαιτ...τον προηγουμενο μηνα ταξιδεψα νεα υορκη κ μιαμι κ εμεινα σε σπιτια απο το σαιτ κ εμεινα απολυτα ικανοποημενος...750ε για 6ν στο μανχατταν σε κεντρικοτατο μερος οπως κ 400ε για 4ν στο south beach..και οχι απλα δωματια,ολοκληρα διαμερισματα με πολλες παροχες οπως να σου γεμιζουν το ψυγειο,διαφορα γλυκα κ πολλα αλλα...νιωθεις σαν το σπιτι σου...στην αμερικη πολυς κοσμος χρησιμοποιει το συγκεκριμενο σαιτ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι, δυστυχώς για Manhattan εκεί τα βλέπω. Θα προσπαθήσω να τσιγκουνευτώ λίγο (δεν είμαι των ξενοδοχείων) αλλά λέω να μην φύγω απο την περιοχή.
Τσέκαρε και στο airbnb, φίλοι το πάσχα στο κέντρο της πόλης για 12 μέρες πλήρωσαν ελάχιστα μπροστά σε αυτά που ζητούσαν τα ξενοδοχεία.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Φτηνό το airbnb αλλά η πολιτική ακυρώσεων (απο πλευράς του ιδιοκτήτη) είναι ότι χειρότερο και δεν το πλησιάζω.
Μία φορά δοκίμασα και μου το ακύρωσαν (ευτυχώς πολύ καιρό πριν πάω) και δεν το ξανα-ρισκάρω. Αγχώνομαι πολύ με τέτοια πράγματα, θέλω όλα να είναι κανονισμένα στο 100% αλλιώς βγάζω άσπρες τρίχες:D.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τσέκαρε και στο airbnb, φίλοι το πάσχα στο κέντρο της πόλης για 12 μέρες πλήρωσαν ελάχιστα μπροστά σε αυτά που ζητούσαν τα ξενοδοχεία.
Μακριά από το airbnb, η ενοικίαση οποιουδήποτε ακινήτου για χρονικό διάστημα μικρότερο από 30 ημέρες είναι παράνομη στη Νέα Υόρκη! Τα φόρουμ του Trip Advisor είναι γεμάτα με ανατριχιαστικές ιστορίες, όρεξη να 'χεις να διαβάζεις και θα φρίξεις:mad:
 

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Miami
Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου...ελπίζω να μην κουράζω αν έχει ερωτηθεί παλαιότερα ή υπάρχει ξεχωριστό θέμα. Έχει κλείσει κάποιος για Νέα Υόρκη διαμονή μέσω airbnb?? Αν ναι θα ήταν πολύτιμη κάποια εμπειρία. Λίγο που έψαξα για τιμές σίγουρα είναι σχετικά πιο οικονομικά από ξενοδοχείο αλλά υπάρχει κάτι που χρειάζεται προσοχή? Με αγχώνει λίγο το γεγονός ότι μένεις στο σπίτι κάποιου που δε γνωρίζεις, ενώ όσο να πεις αισθάνεσαι άλλη ασφάλεια στο ξενοδοχείο...
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα! Έχει να προτείνει κανείς κανένα καλό διαμέρισμα για 4 άτομα στη Νεα Υορκη μέσω airbnb ; Κάτι στο οποίο να μείνατε ικανοποιημένοι απο τιμή και τοποθεσία;
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα! Έχει να προτείνει κανείς κανένα καλό διαμέρισμα για 4 άτομα στη Νεα Υορκη μέσω airbnb ; Κάτι στο οποίο να μείνατε ικανοποιημένοι απο τιμή και τοποθεσία;
Δε φοβάσαι τυχόν ακύρωση τελευταία στιγμή;;
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Δε φοβάσαι τυχόν ακύρωση τελευταία στιγμή;;
Ακύρωση μας έχει τύχει και με ξενοδοχείο την ώρα που γινόταν η επιβίβαση στο αεροπλάνο, οπότε πάντα υπάρχει το ρίσκο :p Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ την airbnb. Τυχαίνουν συχνά ακυρώσεις; Αν επιλέξεις σπίτι με καλές κριτικές δεν υπάρχει μια σχετική ασφάλεια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom