ΗΠΑ Airbnb για Νέα Υόρκη

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Την περίοδο που έψαχνα για διαμονή (Νοέμβρης), τα ξενοδοχεία στο κέντρο της Νέας Υόρκης κόστιζαν από $1800 και πάνω, συν τους φόρους. Εγώ έμεινα στο συγκεκριμένο σπίτι, για 15 μέρες με 800 ευρώ (τελική τιμή).
καλησπερα! τα 800 που λες εμενες σε απλο διαμερισμα?
 

zoi87

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!να κάνω μια ερώτηση.. Κλείσαμε για Νέα Υόρκη το Μάιο κ έχουμε κάνει κράτηση μέσω airbnb σε ιδιωτικό δωμάτιο. Γράφει κάποιος στο site ότι το να σε φιλοξενήσει κάποιος ενώ θα βρίσκεται κ αυτός στο σπίτι είναι νόμιμο, ενώ το να σου νοικιάσει ολόκληρο διαμέρισμα παράνομο. Γνωρίζει κάποιος κάτι? Κ επίσης τι θα συμπληρώσω στο χαρτί που δείχνουμε στο αεροδρόμιο για το που θα μείνουμε? Υπάρχει περίπτωση να έχουμε πρόβλημα κ να μην μας αφήσουν να μπούμε?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα
Επανέρχομαι στο θέμα διαμονή στην ΝΥ. Ψάχνω αλλά όλα πανάκριβα. Θα πάμε 5-12/10.
Έχω βρεί airbnb στις περιοχές Washington Heights, Jersey και brookling που είναι καλύτερα?
Το πρώτο λέει 30λεπτά με Μ , το δεύτερο 20 λεπτά με λεωφορείο, το τρίτο μακρύτερα.
Είναι διαμερίσματα για 3 άτομα.
Ευχαριστώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα
Επανέρχομαι στο θέμα διαμονή στην ΝΥ. Ψάχνω αλλά όλα πανάκριβα. Θα πάμε 5-12/10.
Έχω βρεί airbnb στις περιοχές Washington Heights, Jersey και brookling που είναι καλύτερα?
Το πρώτο λέει 30λεπτά με Μ , το δεύτερο 20 λεπτά με λεωφορείο, το τρίτο μακρύτερα.
Είναι διαμερίσματα για 3 άτομα.
Ευχαριστώ.
Washington heights πιο κοντά. Καμία δεν είναι απολύτως ασφαλής, αλλά με λίγη προσοχή θα είστε μια χαρά.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.273
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Έχω βρεί airbnb στις περιοχές Washington Heights, Jersey και brookling που είναι καλύτερα?
Επειδή ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός σε ένα ταξίδι, θα επέλεγα το δεύτερο (Washington Heights).
Βέβαια απ' ότι μου έχουνε πει (δεν πρόλαβα να πάω), το Brooklyn (αν αυτό εννοείς γράφοντας brookling) είναι πιο γραφικό. Το Jersey δεν είναι πολύ εξυπηρετικό ως προς τις συγκοινωνίες.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Είναι τόσο ασφαλής όσο το Μέξικο σίτυ? Διαβάζω στις κριτικές ότι είναι ασφαλείς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είναι τόσο ασφαλής όσο το Μέξικο σίτυ? Διαβάζω στις κριτικές ότι είναι ασφαλείς.
Και στις δύο πόλεις εξαρτάται από τη γειτονιά που κινείσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom