Airbnb

Sentinel

Member
Μηνύματα
6
Likes
7
Μολις εκανα κρατηση σε αλλο διαμερισμα και λειτουργησε κανονικοτατα η καρτα μου! Δεν ξερω τι εγινε στην προηγουμενη κρατηση, οπως και να χει τωρα ολα καλα!
 

Olajuwon

Member
Μηνύματα
27
Likes
13
Χαίρετε. Ιούνιο πάμε με την κοπελιά Ρώμη, λόγω οικονομικού προτιμήσαμε το Airbnb. Μετά από ψάξιμο κλείσαμε σε μια οικοδέσποινα με 15 θετικές κριτικές και στείλαμε και τα χρήματα μέσω τραπέζης κανονικά. Από τη στιγμή που κλείσαμε και πληρώσαμε, έχουν περάσει 4 μέρες και η οικοδέσποινα δεν έχει απαντήσει σε δύο μηνύματα που της έχουμε στείλει. Θα κάνουμε υπομονή ως τη Δευτέρα γιατί άνθρωποι είμαστε και δε γνωρίζουμε τι ζόρια μπορεί να τραβάει ο καθένας.

Η απορία μου είναι η εξής, αν κάνω ακύρωση κράτησης ξέρω ότι σίγουρα δεν θα πάρω πίσω τα χρήματα από την προμήθεια του airbnb. Τα χρήματα που δώσαμε στην οικοδέσποινα θα μας επιστραφούν; Να νιώθουμε ασφαλείες ή είμαστε στο έλεός της;
Τελικά, ακυρώσαμε την εν λόγω κράτηση, η οικοδέσποινα δεν έχει απαντήσει ούτε στο μήνυμα ακύρωσης. Κλείσαμε σε μια άλλη με 50 θετικές κριτικές και με τίτλο superhost για να έχουμε και το κεφάλι μας ήσυχο, από τα μηνύματα κιόλας φαίνεται η διαφορά μεταξύ των δύο host.
 

steliosdr1983

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ξέρει κανείς αν νοικιάσω ένα δωμάτιο στις Βρυξέλλες αν μπορώ να πάρω χαρτί από τον ιδιοκτήτη ή από το airbnb ότι μένω στο σπίτι για να δηλώσω ότι είμαι κάτοικος Βρυξελών?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
εξαρταται απο το χρονικο διαστημα που θα νοικιασεις..δεν νομιζω με λιγες μερες να μπορεις να θεωρηθεις κατοικος,υπαρχουν πολλες αλλες διαδικασιες,δεν ειναι τοσο απλο.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
σε ευχαριστω πολυ...
κ εγώ αυτό φαντάστηκα αλλά είπα να ρωτήσω.... με χρεωστική έχει κάνει κάποιος κκράτηση τώρα τελευταία; γίνεται;
 

stekont

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα
ειμαστε και εμεις μια παρεα 3 φιλοι που θα κανουμε το road trip βελιγραδι- σαραγεβο- σπλιτ -ντουμπροβνικ- μπουντβα σε 11μερες .. εχω ενα θεματακι με airbnb καθως εχει απορριψει ηδη 2 καρτες μου που προσπαθησα να κλεισω καταλυμα... γνωριζει καποιος κατι ?
 

stekont

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα μια ερωτηση για airbnb
εκανα την κρατηση σε ενα καταλυμα και εβαλα τα στοιχεια της πιστωτικης να πληρωσω κανονικα και εγινε η κρατηση
παρολαυτα δεν εχει χρεωθει ακομα το ποσο στην καρτα μου? τι συμβαινει ?
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
ισως σου ζητηθει να πληρωσεις μετρητοις οταν φτασεις,ελεγξε την πολιτικη κρατησης..
 

vickylio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Εμεις πάλι κλείσαμε στο airbnb και ένα μήνα μετά την κράτηση μας, την ακύρωσε ο ιδιοκτητης γιατί έδωσε το διαμέρισμα σε άλλον ιδιοκτήτη. Κι έτσι απλά χάσαμε την κράτηση μας. Κάναμε αίτηση για επιστροφή χρημάτων χθες αλλά δεν τα έχουμε πάρει ακόμα. Ο επισκέπτης δεν διασφαλίζεται αν ακυρώσει ο ιδιοκτήτης. Και τώρα είναι όλα πιο ακριβα. Απαράδεκτοι!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.556
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom