Airbnb

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλησπέρα, έχει κάποιος να προτεινει κάποιο διαμέρισμα για Παρίσι σε σχετικά οικονομική τιμή;;; Θα ταξιδέψουμε Ιούλιο, και τα ξενοδοχεία μας φαίνονται αρκετά ακριβά!!!
https://www.airbnb.com/rooms/373070
Τσέκαρε αν είναι διαθέσιμο τις ημερομηνίες που θες.Πολύ καθαρό διαμέρισμα και σε καλή τοποθεσία.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
Δυο τρια πραγματακια για το airbnb.

Σημαντικο ειναι να κλεινεις μεσο paypal ,ανοιξτε εναν λογαριασμο και πληρωστε με την πιστωτικη σας μεσω του paypal ομως οχι απευθειας.

Αν φτασετε στο σπιτι και εχετε οποιοδηποτε προβλημα ενημερωστε το airbnb ΑΜΕΣΑ οι οικοδεσποτες πληρωνονται 24 ωρες μετα την εναρξη της κρατησης οποτε σας δινει μια ολοκληρη μερα για να κινηθητε αν κατι δεν ειναι οπως πρεπει και τα λεφτα ειναι ακομα στο σαιτ και οχι στην τσεπη του οικοδεσποτη.

Η πολιτικη ακυρωσης εκ μερους του οικοδεσποτη ειναι γελοια :bash: ,μπορει να ακυρωσει και να σου επιστρεψει τα χρηματα οποτε θελει και εσυ εχεις χρεωθει για αεροπορικα και τρεχεις τελευταια στιγμη να κανεις ταρζανιες :russianroulette:.

Γενικα το σαιτ ειναι φτιαγμενο για να βολευει τους οικοδεσποτες και οχι τους φιλοξενουμενους αυτο να το εχετε παντα στο μυαλο σας.

Προτιμαμε αυτους που εχουν καλο φιντμπακ γιατι αν σου κανουν στραβη εχουν περισσοτερα να χασουν.

Προσοχη σε περιπτωσεις που ειναι "πολυ καλες για να ειναι αληθινες" συνήθως ειναι ακριβως αυτο οχι αληθινες αν καποιος σας πει α μολις καποιος νοικιασε αυτο το διαμερισμα για τις ημερομηνιες που ειχες ζητησει αλλα εχω ενα αλλο ακομα καλυτερο μπλα μπλα μπλα δεν ασχολουμαστε μαζι του. :fishing2:
 

ckabi

Member
Μηνύματα
59
Likes
30
είναι νόμιμο;

βρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πει; βλέπω εχει διαμερίσματα στην Αθήνα. Είναι νόμιμο αυτό; να νοικιάζεις το σπίτι σου με τη μερα σε τουρίστες; και καλα στο εξωτερικό υποθέτω (αν όχι σε όλες τις χώρες, σε κάποιες) είναι για να υπάρχει η ιστοσελίδα. Στην Ελλάδα; δεν θέλει άδεια από τον ΕΟΤ;

Έχω μεινει και εγώ στο εξωτερικό σε διαμέρισμα (Παρίσι και Βερολίνο) και το προτιμώ ομολογώ!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
βρε παιδιά ξέρει κανείς να μου πει; βλέπω εχει διαμερίσματα στην Αθήνα. Είναι νόμιμο αυτό; να νοικιάζεις το σπίτι σου με τη μερα σε τουρίστες; και καλα στο εξωτερικό υποθέτω (αν όχι σε όλες τις χώρες, σε κάποιες) είναι για να υπάρχει η ιστοσελίδα. Στην Ελλάδα; δεν θέλει άδεια από τον ΕΟΤ;

Έχω μεινει και εγώ στο εξωτερικό σε διαμέρισμα (Παρίσι και Βερολίνο) και το προτιμώ ομολογώ!!!
Είναι απλό ...εαν αυτός που το νοικιάζει το δηλώνει στην εφορία είναι νόμιμο εάν όχι δεν είναι νόμιμο...
Εξ΄άλλου τελευταία ακούστηκε για πολλούς ξένους που έχουν σπίτια η βίλλες στην Ελλάδα (ξέρω τουλάχιστον δύο περιπτώσεις, ο ένα Ολλανδός και τον πειράζω καμιά φορά ''μαύρο χρήμα ε" και αυτός γελάει), και τα νοικιάζουν κυρίως τα καλοκαίρια χωρίς να τα δηλώνουν, ότι θα τους κυνηγήσει η εφορία (λέμε τώρα)...φυσικά το ίδιο και για τους Έλληνες.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Η πολιτικη ακυρωσης εκ μερους του οικοδεσποτη ειναι γελοια :bash: ,μπορει να ακυρωσει και να σου επιστρεψει τα χρηματα οποτε θελει και εσυ εχεις χρεωθει για αεροπορικα και τρεχεις τελευταια στιγμη να κανεις ταρζανιες :russianroulette:.

Γενικα το σαιτ ειναι φτιαγμενο για να βολευει τους οικοδεσποτες και οχι τους φιλοξενουμενους αυτο να το εχετε παντα στο μυαλο σας.
Συμφωνω απολυτα σ αυτό. 2 φορές έκανα κράτηση και τις 2 φορες μου το ακύρωσε ο οικοδεσπότης 10 μερες με 2 βδομαδες πριν!:shock: Προφανως δεν ειμαι κ ο ορισμος της τυχης, αλλα θελει προσοχη.
Ξενοδοχειο, εστω κ φτηνο, κ παλι ξενοδοχειο.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Voyager1 said:
Συμφωνω απολυτα σ αυτό. 2 φορές έκανα κράτηση και τις 2 φορες μου το ακύρωσε ο οικοδεσπότης 10 μερες με 2 βδομαδες πριν!:shock: Προφανως δεν ειμαι κ ο ορισμος της τυχης, αλλα θελει προσοχη.
Ξενοδοχειο, εστω κ φτηνο, κ παλι ξενοδοχειο.
Για αυτό είναι καλό να υπάρχει η σωστή συνεννόηση με τον οικοδεσπότη πριν γίνει η κράτηση και να επιλέγουμε αυτούς με καλές κριτικές.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Για αυτό είναι καλό να υπάρχει η σωστή συνεννόηση με τον οικοδεσπότη πριν γίνει η κράτηση και να επιλέγουμε αυτούς με καλές κριτικές.
Ειδικα μ αυτη που μου το ακυρωσε μολις 10 μερες πριν, είχαμε ανταλλαξει παρα πολλα μεηλ κ είχε 4μιση αστερακια... Παιζει ρολο κι ο παραγοντας τυχη, αμα δε σε θελει...:)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Συμφωνω απολυτα σ αυτό. 2 φορές έκανα κράτηση και τις 2 φορες μου το ακύρωσε ο οικοδεσπότης 10 μερες με 2 βδομαδες πριν!:shock: Προφανως δεν ειμαι κ ο ορισμος της τυχης, αλλα θελει προσοχη.
Ξενοδοχειο, εστω κ φτηνο, κ παλι ξενοδοχειο.
Εγω,3 φορες εκλεισα διαμερισμα απο booking και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Προτιμω,διαμερισμα,γιατι εχεις μεγαλυτερους χωρους και περισσοτερη ανεση.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εγω,3 φορες εκλεισα διαμερισμα απο booking και δεν ειχα κανενα προβλημα.
Προτιμω,διαμερισμα,γιατι εχεις μεγαλυτερους χωρους και περισσοτερη ανεση.
απο booking κ γω (φτου φτου) δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, στην airbnb αναφερομαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom