ΗΠΑ Bοηθεια για Nεα Yορκη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βολτα με καραβακι βαλατε ?Ή μηπως ηταν καπου μεσα στο προγραμμα ..γιατι χαθηκα καποια στιγμη
 

ChrisPapas

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Θα σου πω κάτι από δική μου εμπειρία. Δεν αξίζει τόσο να ανέβεις στο Empire State Building, όσο να ανέβεις απέναντι στο General Electric (NBC Tower) και να το δείς. Από θέα δεν χάνεις τίποτα. Ίσα ίσα θα δεις και θα φωτογραφίσεις το σύμβολο της πόλης.

Επίσης όσο και να ήμουν κάπως αντίθετος στην αρχή, αξίζει ένα helicopter tour πάνω από την πόλη. Ξέρω εντάξει ακούγεται κάπως αμερικανιά αλλά πίστεψε με θα τρελαθείς. Για 20' είναι περίπου 250 δολάρια αν θυμάμαι καλά.

Προσπαθώ να θυμηθώ εστιατόρια αλλά δεν το 'χω με τα ονόματα. Θα ψάξω και θα σου πω οσονούπω.

Καλό ταξίδι!!
 

ChrisPapas

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
εδω μπορεις να βρεις πληροφοριες για helicopter tour. http://www.libertyhelicopter.com/
Εγώ είχα πάει με αυτούς, http://www.newyorkhelicopter.com (το Central Park Tour). Ξεκινάει από pier στο downtown, περνάς πάνω από τον Hudson, κάθετα το Central Park, Roosevelt Island, γέφυρα Brooklyn και καταλήγει στο pier. Διαρκεί 20 λεπτά!!
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
καλημερα, ψαχνω για Νεα Υορκη για ταξιδι πρωτη φορα
και με δυσκολευει το θεμα της διαμονης
θελω να παω 26 δεκεμβριου με 7 Γεναρη
ειναι ολα ακριβα ή μου φαινεται εμενα

οτι tips εχουμε για διαμονη ειναι καλοδεχουμενα!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλημερα, ψαχνω για Νεα Υορκη για ταξιδι πρωτη φορα
και με δυσκολευει το θεμα της διαμονης
θελω να παω 26 δεκεμβριου με 7 Γεναρη
ειναι ολα ακριβα ή μου φαινεται εμενα

οτι tips εχουμε για διαμονη ειναι καλοδεχουμενα!!!!
Γενικά είναι ακριβά αλλά την περίοδο που θα πας (αν και υπέροχα) είναι ακόμα ακριβότερα. Κλείσε όσο πιο σύντομα μπορείς που θα μείνεις (ακόμα και αν δεν είσαι πλήρως ικανοποιημένος με τη τιμή, επέλεξε με "δωρεάν ακύρωση" μήπως βρεις κατι καλύτερο) γιατί τα καταλύματα θα λιγοστεύουν και οι τιμές θα ανεβαίνουν όσο πάει.
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Καλησπέρα εγώ είχα κλείσει με Αirbnb και μου είχε βγει μιση τιμή. Το προτίνω είναι ασφαλές. Μπορώ να σου στείλω και σε ποιο είχα μείνει.!!!! Οτι χρειαστείς στειλε μας
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα εγώ είχα κλείσει με Αirbnb και μου είχε βγει μιση τιμή. Το προτίνω είναι ασφαλές. Μπορώ να σου στείλω και σε ποιο είχα μείνει.!!!! Οτι χρειαστείς στειλε μας
Στο forum είχα διαβάσει ότι η ενοικίαση διαμερίσματος απαγορεύετε στην Αμερική κάτω του 1 μηνός γι' αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Δεν σε ελέγχει κανείς και ούτε φαινεται πουθενά..Σε φιλοξενεί ο ιδιοκτήτης και τελειώσε η υπόθεση...Ολοι το κάνουν εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom