Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
jpsih και elbono καλώς ήρθατε,ελπίζω να περάσατε πολύ όμορφα!!Ευχαριστούμε που θέλετε να βοηθήσετε,ζητάτε συγκεκριμένες ερωτήσεις για να μας απαντήσετε..κ εγώ και ο/η Dust έχουμε κάνει συγκεκριμένες ερωτήσεις αλλά κανείς δεν μας απαντάει.:(
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.397
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
jpsih και elbono καλώς ήρθατε,ελπίζω να περάσατε πολύ όμορφα!!Ευχαριστούμε που θέλετε να βοηθήσετε,ζητάτε συγκεκριμένες ερωτήσεις για να μας απαντήσετε..κ εγώ και ο/η Dust έχουμε κάνει συγκεκριμένες ερωτήσεις αλλά κανείς δεν μας απαντάει.:(
έχεις απόλυτο δίκιο Vivianaki,αλλά θα μπορούσαν να μας απαντήσουν και σε πιό γενικά θέματα,όπως σε πιό ξενοδοχείο μένανε και άν ήταν καλό,εάν εμειναν ενθουσιασμένοι απο κάπου που πήγαν κλπ.

αντε βρε παιδιά μην βαριέστε.
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
έχεις απόλυτο δίκιο Vivianaki,αλλά θα μπορούσαν να μας απαντήσουν και σε πιό γενικά θέματα,όπως σε πιό ξενοδοχείο μένανε και άν ήταν καλό,εάν εμειναν ενθουσιασμένοι απο κάπου που πήγαν κλπ.

αντε βρε παιδιά μην βαριέστε.

:clap::clap: ναι!!αυτά!!! και για φαγητό παιδιά!!!!!
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Παιδια υπομονη, νομιζω θα παρουμε τις απαντησεις μας αργα η γρηγορα.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
εγω εκτος βουδαπεστης δεν πηγα..
το ξενοδοχειο μου ηταν το mercure budapest museum..
πολυ καλο value for money, εξαιρετικη τοποθεσια (κοντα στο ποταμι και στην vaci utca) 4στερο και γενικα ολα μια χαρα..
πιο φθηνα γενικα απο ελλαδα, απο τσιγαρα μεχρι φαι και μπυρα..
η κουζινα τους πολυ καλη, οπωσδηποτε δοκιμαστε goulash, chicken paprika και dumplings.. και να πιειτε μπολικη dreher..
 

ioannag

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πάω Ιταλία...Ναιιιιι!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος...
Απ' ότι βλέπω πολύς ο κόσμος για Βουδαπέστη αυτή την εποχή. Λοιπόν και εγώ πάω απο 21-25/10, με προσφορά της Malev, αεροπορικά από Αθήνα και 3 διανυκτερεύσεις στο Alta Moda Fashion Hotel με πρωινό, 210? το άτομο. Ουσιαστικά είναι 4 γεμάτες μέρες, μιας και οι πτήσεις είναι και οι δύο ξημερώματα, γεμάτες τρέξιμο..
Περιμένουμε λοιπόν τις εντυπώσεις των πρόσφατα αφιχθέντων και ιδίως για τον καιρό..
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
ο καιρος αστατος.. την μια μερα βερμουδα-κοντομανικο και την επομενη μπουφαν κλπ με βροχη..
παρτε απ ολα..
η malev καλη φανηκε.. θα φατε λιγο λουκι με τις ωρες των πτησεων, αλλα ειναι μεσα στο προγραμμα..
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
λοιπον....εμεινα στο opera garden hotel & appartments 4* 3 βραδυα 270 ευρω με πρωινο,εκπληκτικο το ξενοδοχειο κ η τοποθεσια!!!νοικιασαμε ποδηλατο κ γυρισαμε την πολη τελεια!!2μερες 2 αρομα περιπου 30ε.πηγαμε στην οπερα κ ειδαμε μπαλετο περιπου 4ε το εισ στον εξωστη κ ακουσαμε οπερα με 12ε!!!
φαγαμε στο menza (- M E N Z A - ?tterem ?s k?v?z?) και σε αλλα 2 στην οδο liszt ferenc λιγο τουριστικη αλλα με ωραια ατμοσφαιρα!!!
ηπιαμε εξαιρετικα κρασια παντου σε πολυ καλη τιμη
ο αγαπημενος μου δρομος με λιγοτερο τουριστικα μαγαζια για ποτο ή καφε ή κ φαγητο 2 στεν παραδιπλα της liszt ειναι η οδος nagymezo κοντα στο θεατρο κ κινηματογραφο τους (πχ eklektika καλο μαγαζι με ντοπιους κ καποιες φορες ζωντανη μουσικη jazz και το mai mano)
πηγαμε στο παζαρι τους μεσα σενα τεραστιο παρκο!!!
ειδαμε το εθνικο μουσειο, μουσειο καλων τεχνων, αγορασαμε παπριικα κ περιπλανηθηκαμε στη vacci utca.
Δυστυχως λογω βροχης την ελευται ημερα δεν καταφεραμε να δουμε απο κοντα το καστρο!!!
οι τιμες φΑγητου κ ποτου κ μουσειων φθηνοτερα απο εδω,τα υπολοιπα ιδια μεμας...
εκτος βουδαπεστης δεν βγηκαμε!!!αυτα απο εμενα σε συντομη αναλυση απο δω κ περα ρωτατε κ απανταω!!!ηδη μου λειπει!!!
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
εγω το τρικλινο με πρωινο για 5 βραδυα στα 570 ευρω..

και οπωσδηποτε νοικιαστε ποδηλατο, καιρου επιτρεποντος..
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλημερα!!! επειδη θα ταξιδεψω (ιανουαριο) βουδαπεστη και ειναι η πρωτη φορα, και δεν ξερω ποιες περιοχες ειναι καλες και "ασφαλης" για να μεινουμε θα μπορουσατε να με διαφωτισετε λιγο?
σκεφτομαι να κλεισω διαμερισμα και συγκεκριμενα το Gozsdu Court, Βουδαπέστη, στη περιοχη kiraly 400μ αποσταση απο την οπερα. μπορειτε να το δειτε και να πειτε γνωμες?

επισης βρηκα 1 boat hotel και φαινεται ωραιο , το Boat Hotel Fortuna, αλλα οπως ειπα θα παω ιανουαριο...

ευχαριστω:lol::lol:
 
Last edited by a moderator:

vdeverak

Member
Μηνύματα
46
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
πολυ Βουδαπεστη παιζει τωρα τελευταια και θα με κανετε το επομενο ταξιδι μου να ειναι εκει...:cool:
ειναι και αυτες οι προσφορες της Malev που με κολαζουν,παναθεματες :D
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
πολυ Βουδαπεστη παιζει τωρα τελευταια και θα με κανετε το επομενο ταξιδι μου να ειναι εκει...:cool:
ειναι και αυτες οι προσφορες της Malev που με κολαζουν,παναθεματες :D

με 80Ε το ατομα με επιστροφη? ενα 3ημερακι ανετα πας,
ο αδερφος μου θα παει αλεξανδρουπολη τωρα οκτωμβριο για δουλεια και του στοιχιζει λιγο πανω απο 100Ε?εε??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.431
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom