Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Πιο καινουργια ειναι τα γυαλινα σκαφακια που ξεκινουν απο την Vigadó Square Legenda - Experience Budapest on a boat trip
Περισσότερο αξίζει η βόλτα στο Δούναβη μεσημέρι ή απόγευμα προς βράδυ? Γιατί το Δεκέμβρη που πάω εγώ δεν έχει και πολλές επιλογές. :( Έχει δρόμολόγιο Duna Bella στις 14.30 (χωρις στάση στην Μαργαρίτα) και στις 18.30 Danube Legend.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Νομιζω το βραδυ ειναι πιο ατμοσφαιρικα, για να δεις τις γεφυρες και ολα τα αξιοθεατα (παλατι, κοινοβουλιο κλπ) φωτισμενα
την ημερα εχει πιο πολυ το χαρακτηρα της ξεναγησης, το βραδυ πας κυριως για βολτα
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Γεια σας και από μένα...λεω να κλείσω και γω το 99Ε της malev και επειδη είμαστε 3 ατομα (1 ζευγαρι και 1 φιλη) σκεφτόμουν αυτό
Booking.com: hotel 7Seasons Apartments Budapest, Budapest, Hungary - 603 Guest reviews. Book your hotel now!
τί λέτε; για 4 μερες 238Ε χωρίς πρωινο...
διαβασα όλα τα παραπανω ποστ και αναρωτιεμαι αν τελος νοεμβρη που το σκεφτομαι θα εχει πολύ κρυο...
α!και για καποια φιλη που το ρώταγε η χριστουγεννιάτικη αγορά θα είναι απο 17/11 αν προσεξα καλα που το είδα σε ένα site..
περιμένω και εγω λοιπόν τους ταξιδιώτες να επιστρεψουν και να μας δώσουν τα φώτα τους!!
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Αγαπητη papi,
Αυτο εχω κλεισει εγω για αρχες Οκτωβριου. Αν θες οταν γυρισω σου λεω εντυπωσεις.:)
Αποψη μου παντως ειναι να το κλεισεις απο τωρα αφου δεν δινεις καμια προκαταβολη οποτε αν αλλαξεις γνωμη αργοτερα το ακυρωνεις και κλεινεις αλλου.
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Για μονοημερη στα estegrom,visegrad εχει να προτεινει κανεις κατι; Αξιζουν; Η καλυτερα να μεινω Βουδαπεστη(θα ειμαι εκει 4 μερες); Αν εν τελει παω εχει κανεις να προτεινει καποια must; Καθως και καποιο εστιατοριο/ταβερνα για φαγητο;
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Αγαπητη papi,
Αυτο εχω κλεισει εγω για αρχες Οκτωβριου. Αν θες οταν γυρισω σου λεω εντυπωσεις.:)
Αποψη μου παντως ειναι να το κλεισεις απο τωρα αφου δεν δινεις καμια προκαταβολη οποτε αν αλλαξεις γνωμη αργοτερα το ακυρωνεις και κλεινεις αλλου.

θα ήταν τέλειααα!!περιμένω με ανυπομονησία να μου πεις εντυπώσεις! καλό ταξίδι και να περάσεις όμορφα!
 

ELENH

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα!
Είμα καινούριο μέλος και μπορώ να πω ότι απολαμβάνω πολύ όλες τις ταξιωδικές συμβουλές και ιστορίες σας.
Θα ήθελα να ρωτήσω,μήπως γνωρίζει κάποιος πότε ξεκινούν οι χειμερινές εκπτώσεις στη Βουδαπέστη και πόσο διαρκούν?
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Μπορει κανεις να μου πει αν ενδεικνυται να επισκεφθει καποιος σε μια μερα τον Αγιο Ανδρεα, το visegrad και το ezstergom;Επειδη ολα ειναι σε σχετικα κοντινη αποσταση.Το εχει κανει κανεις;
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
αρτι αφιχθεις εκ βουδαπεστης...
περιμενω συγκεκριμενες ερωτησεις σας, για να βοηθησω οσο μπορω..

MUST: μια βολτα (μαλλον πολλες..) για καφε-φαγητο στη Liszt Ferenc tér διπλα στο σταθμο του μετρο oktogon.. απιστευτο μερος...
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Φιλε jpsih αν μπορεις να απαντησεις στην ερωτηση που εκανα ακριβως πανω απο το δικο σου ποστ θα ημουν ευγνωμων!
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Μολις εφτασα κ εγω!!!τα λογια περιττα, ονειρεμενη πολη με φανταστικους ανθρωπους...!!!!το σκ λεπτομερειες!!περιμενω συγκεκριμενες ερωτησεις!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom