Ουγγαρία Bουδαπεστη-tips?

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
εμας πριν 1 μηνα περιπου στα Szechenyi σεντονια μας ειχαν δωσει...
Μωρέ κι εγώ αυτό θυμάμαι από πέρσυ γι' αυτό και κάπου το έχω ξανααναφέρει, για να το έχει υπόψη του όποιος πάει. Για να το λέει όμως ο dmdoc, μάλλον θα άλλαξαν "πολιτική" και αποφάσισαν να αγοράσουν πετσέτες :)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Όταν πήγα,ήμουν προετοιμασμένος-με όλα αυτά που είχα διαβάσει-να το παίξω αρχαίος Έλληνας τυλιγμένος στον λευκό μανδύα του.Κατά την ενοικίαση όμως,όχι μόνο δεν αναφέρθηκε,αλλά δεν είδα και κανένα άλλο με τέτοια αμφίεση
 

jpsih

Member
Μηνύματα
246
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
???
ωχ αλήθεια? δεν το ξέραμε αυτό! εμείς πάντως που είχαμε πάρει την 10άδα τα κόβαμε κανονικά ένα ένα για να τα επικυρώσουμε και μάλιστα μπροστά στους ελεγκτές- μπράβους (εμένα τέτοιους μου θύμιζαν έτσι όπως στεκόντουσαν:haha:), και δεν μας έλεγαν τίποτα!
εγω μπηκα 2-3 φορες στο μετρο ολες κι ολες..
νοικιαστε ποδηλατο... πραγματικα το ευχαριστιεσαι, σε μια πολη που σεβεται το ποδηλατο, το οποιο αποτελει καθημερινοτητα για τους ουγγρους..
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
εγω μπηκα 2-3 φορες στο μετρο ολες κι ολες..
νοικιαστε ποδηλατο... πραγματικα το ευχαριστιεσαι, σε μια πολη που σεβεται το ποδηλατο, το οποιο αποτελει καθημερινοτητα για τους ουγγρους..
συμφωνώ, αν ήταν στο χέρι μου ποδήλατο θα ενοικιάζαμε αλλά ο σύζηγος δεν ήθελε.
και εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε πολύ το μετρό, αυτήν την δεκάδα εισητηρίων χαλάσαμε σε έξι μέρες και οι δύο μαζί.
την περπατήσαμε την πόλη
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ανέφερα ότι είδα...
Μήπως τα "σεντόνια" ισχύουν...αλλά όχι για τον χειμώνα;;;:roll:
Ισως!! Παντως η εξωτερικη πισινα με την δινη ηταν ολα τα λεφτα!!!!!!!!
Not to be missed!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ευκαιρια να ξαναπας! Τρελο γελιο!!
εγω σιγουρα μονο και μονο για τα λουτρα θα ξαναπαω αμεσα!!!
(αα και για το πολυ καλα εστιατορια)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.210
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος κατά πόσο φθηνότερες είναι οι τιμές στην Βουδαπέστη σε σχέση με την Βαρκελώνη στα μουσεία στο φαγητό και στην διασκέδαση γενικότερα. Μόνο στα ξενοδοχεία από ότι είδα για 5ημέρες υπάρχει μια διαφορά γύρω στα 80 ευρώ το άτομο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.205
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom