Μπαχρέιν Bahrain (με μικρό παιδί)

Kate237

Member
Μηνύματα
103
Likes
220
Ταξίδι-Όνειρο
Ντου από παντού!
Η αλήθεια είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω κάτι συγκλονιστικό για το πιτσιρίκι μου στο Μπαχρέιν, αρκέστηκε στις βόλτες μας με το καρότσι του.
Ότι πιο κοντινό σε κατεξοχήν παιδική διασκέδαση μπόρεσα να βρω, ήταν :

Ο Πύργος στα σύνορα με τη Σαουδική Αραβία
Παν-βρώμικος, και είχε και εισιτήριο τρομάρα τους!! Το ασανσέρ του τρόμου, ανέβηκε πρώτα ο άντρας μου και μετά εγώ με το παιδί χώρια, για να είναι κάποιος έξω σε περίπτωση που ο άλλος κλειστεί μέσα!
Στο μεσοπάτωμα είχε εστιατόριο - καφέ - κάτι..... αν υπάρχει Θεός, θα το έχει κλείσει το υγειονομικό!
Όμως ο μικρός τον λάτρεψε, του άρεσε η θέα στο φυλάκιο των συνόρων και οι ουρές των φορτηγών, η θέα στη θάλασσα!!
Αν σας φανεί ακριβό το εισιτήριο , είναι γιατί περιλαμβάνονται και τα αντισώματα στην τιμή...

National Museum of Bahrain
Για μικρά παιδιά, πραγματικά. Δεν είναι το μουσείο που θα συγκλονίσει, αλλά έχει πολλές φωτογραφίες και πολλές αναπαραστάσεις της παλιάς ζωής στο νησί. Ευχάριστο μισάωρο για όλους.... αφήστε το παιδί σας να τρέχει δεξιά - αριστερά!!

World Trade Center Towers
Απ΄έξω. Παρκάρετε στο παρκάκι απέναντι και περιγράψτε στο μικρό σας πως αυτοί οι τεράστιοι "ανεμιστήρες" εξασφαλίζουν την ενέργεια στους πύργους. Από τους πιο "πράσινους" ουρανοξύστες του κόσμου. Τόσο επιβλητικοί, που θα τους θυμάται για πολύ καιρό, μαζί με όσα θα του πείτε.

Seef Mall
Ένα μεγάλο mall... όχι, όχι.... ένα τεράστιο mall, που δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο για το παιδάκι σας, εκτός από έναν μεγάλο παιδότοπο στο αίθριο της πύλης 5. Καθίστε στα καρεκλάκια των γονέων γύρω γύρω κι αφήστε τον να κάνει παρέες και να μιλήσει στα αγγλικά μόνο του!
http://www.seef.net/

Adhari Park
Πάρκο με τρενάκια, καρουζέλ, νερά, λιμνούλες και λίγο πράσινο. Το βράδυ κλείνει τις πόρτες του και κάνει διαδρομές μόνο το τρενάκι έξω από το πάρκο. Όταν όλα τα άλλα, έχουν εξαντληθεί και δεν έχετε τίποτα καλύτερο να κάνετε. Φυσικά, δεν πρέπει να είναι καλοκαίρι.
http://www.adharipark.com.bh/english/aboutus.html
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.507
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom