Basketball

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
Από τότε που βγήκε το πρόγραμμα του μουντομπάσκετ, ένας ένας από τους αστέρες του NBA, αποχωρεί από την ομάδα των ΗΠΑ.
Ο τελευταίος θα κλείσει και την πόρτα.
Βλέπω να παίζει ο Πόποβιτς με τον Κερ.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
779
Likes
1.122
Από τότε που βγήκε το πρόγραμμα του μουντομπάσκετ, ένας ένας από τους αστέρες του NBA, αποχωρεί από την ομάδα των ΗΠΑ.
Ο τελευταίος θα κλείσει και την πόρτα.
Βλέπω να παίζει ο Πόποβιτς με τον Κερ.
παίζει κάποιο ρόλο το πρόγραμμα ? η θα γινόταν έτσι και αλλιώς η αποχώρηση τόσο παικτών?
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
@AERAS, ναι. Θεωρούν ότι οι μετακινήσεις είναι υπερβολικές και ότι το πρόγραμμα είναι λάθος. Από Σαγκάη Shenzhen και άλλες μακρινές αλλαγές πόλεων στη συνέχεια.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Καλά νομίζω ότι είναι πιο απλός ο λόγος. Απλά προτίμησαν εμπορικά τους Ολυμπιακούς αγώνες, που είναι του χρόνου. Σιγά μην πάνε σε δύο συνεχόμενες διοργανώσεις.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
@Triplover πρέπει να συνυπολογίσουμε ότι η Κίνα είναι μια τεράστια αγορά για το NBA.
Οι παράγοντες δεν ήθελαν αυτό το βαθμό αποχής.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
Όταν μάλιστα έχουν τοποθετηθεί οι δύο καλύτεροι προπονητές στον πάγκο.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
779
Likes
1.122
δεν νομίζω να πάθαιναν τίποτα να κάνουν 2 ταξίδια παραπάνω. Ισχύει πάντως ότι το πρόγραμμα σε συνδυασμό με τις πόλεις θα μπορούσε να είχε καταρτιστεί πιο λειτουργικά.Είναι όμως κακομαθημένοι. Συμφωνώ πως ίσως στοχεύουν στους ολυμπιακούς αλλά θεωρώ και τότε θα έχουμε απώλειες.
Και κάπου εδώ μου έρχεται στο μυαλό ο Κουφός που από τότε που έφτιαξε το όνομα του στην εθνική μας δεν ξαναπάτησε.
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
@AERAS και @Triplover, μπορεί να έχετε δίκιο.
Αυτά διαβάζω στις διάφορες σελίδες περί ΝΒΑ. Ότι το πρόγραμμα είναι κακό και δεν πάνε. Έχοντας γυρίσει αρκετά στην Κίνα, νομίζω ότι έγιναν αρκετά λάθη στην οργάνωση.
Και τέλος πάντων, αν ήθελαν να σνομπάρουν τη διοργάνωση δεν θα έβαζαν Πόποβιτς και Κερ στον πάγκο.
Για να χρεωθούν την πρώτη ήττα από το 2006;
Γιατί έχω την αίσθηση ότι θα συμβεί αυτό.
Πιθανότερος θύτης η Σερβία.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι παίχτες παίρνουν την απόφαση ή οι ομάδες τους ; Ή και οι δύο μαζί ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.720
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έτσι κι αλλιώς και που δε θα πάνε
Οι παίχτες παίρνουν την απόφαση ή οι ομάδες τους ; Ή και οι δύο μαζί ;
Οι καλοί παίκτες επιβάλλονται στις ομάδες τους αν το θέλουν. Αν ο Χάρντεν πει στους Ρόκετς "πάω", ε πάει. Όπως το ξεκαθάρισε ο Γιάννης, δεν μπορεί να σε σταματήσει κανείς κι έχουν και εγγυημένα συμβόλαια οι περισσότεροι. Δε θέλουν να χάσουν τις διακοπές τους, δεν είναι ελκυστική η Κίνα, δεν έχει αίγλη το Παγκόσμιο σε σχέση με τους Ολυμπιακούς και σε μια σαιζόν που αλλάζουν όλα στο ΝΒΑ στους συχετισμούς, προτιμούν να κάνουνα τομικές προπονήσεις και να είναι έτοιμοι, παρά να τρέχουν στην άλλη μεριά του πλανήτη μακριά από τις οικογένειές τους. Αν γινόταν στις ΗΠΑ ή το Μεξικό ή κανένα Παρίσι ίσως να πείθονταν μερικοί περισσότεροι. Ελπίζω να κάνουν κάποια ήττα και να σοβαρευτούν, οι ΝΒΑερς οι Ευρωπαίοι γιατί πάνε δηλαδή;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom