Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
........:D
το μόνο που θα χρειαστώ kasioti είναι με ποιο τρόπο θα κλείσω σπίτι.
αλλά μέχρι τότε θα τα ξαναπούμε
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
........:D
το μόνο που θα χρειαστώ kasioti είναι με ποιο τρόπο θα κλείσω σπίτι.
αλλά μέχρι τότε θα τα ξαναπούμε

Δεν ξέρω γενικά στην Ισπανία τι γίνεται, αλλά ξέρω τι γίνεται στη Σεβίλλη, και νομίζω οτι ισχύει το ίδιο σε ολες τις πόλεις.

Οι εστίες λοιπόν είναι λίγες, ακριβές και μακρία απο το κέντρο της πόλης. σχεδόν όλοι οι φοιτητές νοικιάζουν σπίτι. Αλλά μένουν 3-4 άτομα μαζί και βγαίνει περιπου 250 ευρώ το μήνα, μαζι με όλα τα έξοδα..

Οπότε σου προτείνω να πας όσο πιο νωρίς μπορείς να μέινεις καμια βδομάδα σε hostel, και να ψάξεις εκεί σπίτι..

Υ.Γ.1 Δες αν στο facebook υπάρχει κανα γκρουπ του στυλ "Erasmus Salamanca 2010", εγώ είχα βρει αρκετές πληροφορίες απο ενα αντίστοιχο..

Υ.Γ.2 Αν μπορείς κάνε μερικά μαθήματα ισπανικών, κάποιους μήνες, όχι τίποτα βαρύ, τα υπόλοιπα θα τα μάθεις εκεί.
 

bahia

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Asturias
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Λατινικής Αμερικής
απο τωρα ονειρευομαι τη στιγμη που θα παω Ισπανια για προγραμμα Erasmus! δε με απασχολει καθολου η πολη στην οποια θα καταληξω, μιας κ ειμαι σιγουρη οτι οπως κ να χει, αυτη η εμπειρια θα ειναι μοναδικη... :clap:
αυτο το ταξιδι αλλωστε ειναι μια απο τις αφορμες που φετος ξεκινησα μαθηματα ισπανικων.
ps. οντως η ταινια euroflirt ειναι παρα πολυ ωραια κ σε βαζει μες στο κλιμα για τα καλα..:D
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
ps. οντως η ταινια euroflirt ειναι παρα πολυ ωραια κ σε βαζει μες στο κλιμα για τα καλα..:D
3 χρόνια που χω γυρισει απο ερασμους και ακομα να δω την ταινια..αν τη δω τωρα λες να με βαλει στο κλιμα..?:haha:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
3 χρόνια που χω γυρισει απο ερασμους και ακομα να δω την ταινια..αν τη δω τωρα λες να με βαλει στο κλιμα..?:haha:

Κι εγώ πριν 3 χρόνια γύρισα κι όταν την είδα πέρυσι μια χαρά μ έβαλε στο κλίμα:D
 

bahia

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Asturias
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Λατινικής Αμερικής
3 χρόνια που χω γυρισει απο ερασμους και ακομα να δω την ταινια..αν τη δω τωρα λες να με βαλει στο κλιμα..?:haha:
βεβαιως βεβαιως! τοσο, που θα ευχεσαι να επιστρεψεις πισω :D
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
βεβαιως βεβαιως! τοσο, που θα ευχεσαι να επιστρεψεις πισω :D

αχ έτσι κι αλλιώς μετά το εράσμους....εύχεσαι να γυρίσεις πίσω!
πριν 1 χρόνο τέτοιο καιρό ήμουν Μπρνό και συνέχεια σκέφτομαι να μπορούσα να πάω ξανά εράσμους!!
και πάλι αχ :(
 

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
παιδια τι ωραια αυτα που λετε!εγω θα τολμησω του χρονου την αιτηση!παντως με απασχολει κατι,πολλα παιδια που εχω ακουσει κατα καιρους τονιζουν ως ιδιαιτερη κ σημαντικη εμπειρια τα φλερτ κ τις "πιο προσωπικες γνωριμιες" στο ερασμους !!!!!!!!κ νιωθω οτι εγω που δεν ενδιαφερομαι για κατι τετοιο δεν θα περασω εξισου καλα...!ειναι λιγο χαζο αυτο που λεω..αλλα αναρωτιεμαι πως να ειναι το ερασμους οταν πισω εχεις μια πολυ ωραια σχεση που σε περιμενει...Εγω δεν το νομιζω,αλλα υπαρχει περιπτωση να ειναι εμποδιο στην ολη εμπειρια αυτο?...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
παντως με απασχολει κατι,πολλα παιδια που εχω ακουσει κατα καιρους τονιζουν ως ιδιαιτερη κ σημαντικη εμπειρια τα φλερτ κ τις "πιο προσωπικες γνωριμιες" στο ερασμους !!!!!!!!κ νιωθω οτι εγω που δεν ενδιαφερομαι για κατι τετοιο δεν θα περασω εξισου καλα...!
Κοινώς, erasmus-orgasmus όπως το αναφέρουν μερικοί:D
Είναι αλήθεια ότι είναι μία ευκαιρία για γνωριμίες σε όλα τα επίπεδα, βοηθούν και οι συνθήκες σ αυτό!!! Δε σημαίνει όμως ότι όποιος δε ζευγαρώσει δεν περνάει καλά και σαφώς δεν πάνε όλοι έχοντας αυτό το σκοπό-πάλι καλά δηλαδή!! Μπορεί να τύχουν έρωτες και φλερτ, παροδικοί ή και μόνιμοι (ακόμα δυο ζευγάρια από το δικό μου erasmus είναι μαζί!) αλλά μια χαρά περνάνε κι όσοι δεν ενδιαφέρονται για τον ένα ή τον άλλο λόγο για τέτοια! Μην το σκέφτεσαι λοιπόν από αυτή την οπτική γωνία! Λίγη υπομονή θέλει μόνο και κατανόηση από το έτερόν σου ήμισυ που θα αφήσεις πίσω!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
και με τα μαθήματα τι γίνεται; θα έχουμε τόσο ελεύθερο χρόνο για σχέσεις;:haha:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
και με τα μαθήματα τι γίνεται; θα έχουμε τόσο ελεύθερο χρόνο για σχέσεις;:haha:

Εξαρτάται τι φόρτο μαθημάτων έχει ο καθένας και πόση σημασία τους δίνει φυσικά!! Πάντως όλα χωράνε στο πρόγραμμα:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom