Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για Erasmus στο Μπορντώ, πληροφορίες γενικές και ειδικές μπορεί να δώσει κανείς ????
Καλα ρε Χρηστο, γερος (τονος στο εψιλον) ανθρωπος ακομα να το παρεις το πτυχιο;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Καλα ρε Χρηστο, γερος (τονος στο εψιλον) ανθρωπος ακομα να το παρεις το πτυχιο;
Εε καλά δεν είπα ότι είναι για μένα .....Έχω και γιούς φοιτητές, ο ένας εκ των οποίων θέλει να δηλώσει για erasmus το Σεπτέμβριο στο Μπορντώ....ε και είπα μιας και δώ έχουμε στο φόρουμ φοιτητές-τριες μήπως κανείς έχει κάποιες πληροφορίες ....
και αν υπήρχε για γέρους θα λεγόταν erasmius...:D
 

devez

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
kwlofardos

Λοιπόν αυτή την στιγμή είμαι erasmus στο Montpellier από νομική. Πανέμορφη πόλη, με καλή τοποθεσία για εκδρομές, μέσο όρο ηλικίας 25, κατοίκους χαμογελαστούς και φιλόξενους(καμία σχέση με τους γάλλους του βορρά) και γεμάτη με ισπανούς, ιταλούς και έλληνες! Επίσης αυτή η πόλη έχει πάντα ήλιο! :cool: Είμαι δύο μήνες εδώ και δεν έχει βρέξει ποτέ!!Σχετικά φτηνή για τα δεδομένα της Γαλλίας( μπύρα 2.5 ευρώ, καφες 1.8, supermarket γύρω στα 20 την βδομάδα ...). Στις εστίες ισχύει η απαγόρευση εισοδου μετά τις 22.00 αλλά κανείς δεν την σέβεται! Εμείς κάθε μέρα κάνουμε πάρτυ μέχρι τις 6 το πρωί και δεν έχουμε αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Οι εστίες κοστίζουν κόντα στα 200ε αλλά τα 90 στα δίνει ως επίδομα η γαλλική κυβέρνηση. Μελανά σημεία: απίστευτα ανοργάνωτο πανεπιστήμιο και τρομερή γραφειοκρατία...

korin ki egw montpellier paw tou xronou!fantazomai eisai arketa pro8umh na apantas se apanwtes erwthseis tou xronou!!apo nomiki athinas phges?
 

eleniΕ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
geia sas paidiaaaaa........:) thelw poly na paw erasmus gia tin praktiki mou askisi (nosokomeio) apo septembri gia ispania lew.apla me anxwnoun ta lefta perisotero poso mas dinoun kai an mas ftanoun afta ta lefta?kai gia estia poso peripou plirwneis ekei?AN EXEI PAEI KAPOIOS ISPANIA AS MOU APANTISH.......EFXARISTWWWWWWWWW
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μήπως να διάβαζες τους όρους του φόρουμ πρώτα; ή έστω αυτό που γράφει ακριβώς πάνω από το κουτί που γράφεις το ποστ σου; λέμε τώρα


Σας ενημερώνουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish και κεφαλαίων. Παρακαλούμε να γράφετε τα μηνύματά σας με ελληνικούς χαρακτήρες.
 

pecora nera

Member
Μηνύματα
55
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
σιγκαπουρη-πουκετ
καλησπέρα σε όλους!!
θα πάω Erasmus στο Oviedo της Ισπανίας το εαρινό 6μηνο του 2013 όποιος έχει πάει κ έχει να μου πει το οτιδήποτε θα με βοηθήσει πολύ!!

* Ρώμη πήγα πριν 2 περίπου χρόνια εβδομάδα για μια κ έχω να σου πω οτι αν μου δωθεί ευκαιρία θα πάω να μείνω μόνιμα την ερωτεύτηκα!! θα προσαρμοστείς τόσο γρήγορα ειδικά αν μιλάς κ λίγα ιταλικά (αν όχι θα μάθεις δεν είναι δύσκολα)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλησπέρα σε όλους!!
θα πάω Erasmus στο Oviedo της Ισπανίας το εαρινό 6μηνο του 2013 όποιος έχει πάει κ έχει να μου πει το οτιδήποτε θα με βοηθήσει πολύ!!
Αγαπώ Οβιέδο:love2:
Πολύ όμορφη πόλη, σούπερ νυχτερινή ζωή, νεολαία παντού, καλές τιμές σε φαγητό και ποτό. Βόρεια Ισπανία όλα τα λεφτά, δεν πρέπει να παραλείψεις επισκέψεις σε Γαλικία, χώρα των Βάσκων, Λεόν και γενικά όλη η περιοχή της Αστούριας κρύβει θησαυρούς!! Να περάσεις τέλεια (δεν αμφιβάλλω περί αυτού!)!! Πολύ καλή επιλογή;)
 

mythos21gr

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα! Βγήκαν τα αποτελέσματα μου και πετάω για Κρακοβία τον Σεπτέμβρη! Έχει κανείς ιδέα τι παίζει; που να έχει πάει πρόσφατα με εράσμους εκεί..κυρίως με απασχολεί το οικονομικό και τα της στέγασης...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
παναγία μου, πάλι έλληνες εδώ; :Ρ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom