Erasmus - Το καλύτερο ταξίδι ever!!!

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κι εγω ενδιαφέρομαι αλλα για του χρόνου και δν ξέρω τι θεσεις θα ανοίξουν. Με βάση τις φετινές ξεχώρισα το Leuven και τη Στοκχόλμη. Θα ήθελα UK αλλα προπτυχιακα στη σχολή μας φέτος δινει μονο το Loughborough.
 

Schoumi

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Κι εγω ενδιαφέρομαι αλλα για του χρόνου και δν ξέρω τι θεσεις θα ανοίξουν. Με βάση τις φετινές ξεχώρισα το Leuven και τη Στοκχόλμη. Θα ήθελα UK αλλα προπτυχιακα στη σχολή μας φέτος δινει μονο το Loughborough.
παμε Loughborough μαζι :bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
@tasnik λοιπον επειδη κ εγω φαρμακευτικη ειμαι κ ψαχνω τωρα για το ερασμους δεν ξερω αν πηγες τλκ αλλα μπορεις ν μ βοηθησεις?δεν ξερω ποια πολη ν διαλεξω..:(..κ γνκ αν μπορει καποιος να με βοηθησει εχω ιταλια, ισπανια, γαλλια, γερμανια, βελγιο, κροατια, σλοβενια, φινλανδια και τουρκια..ξερω αγγλικα κ γερμανικα αλλα ειμαι διατεθειμενη ν μαθω ισπανικα ή ιταλικα αν ειναι απαραιτητο γτ γ γερμανια δν τ πολυψηνω..
Καλό θα ήταν να γράφεις ολόκληρες τις λέξεις και να μη χρησιμοποιείς γραφή sms στα κείμενά σου, γιατί κουράζουν και δε μπορούν να γίνουν άμεσα κατανοητά από τα μέλη.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Έχει πάει κανείς στα Κανάρια Νησιά;
Nαι αλλά για λίγες μέρες, όχι για erasmus. Πιστεύω είναι αρκετά βαρετά κ πολύ απομονωμένα για τόσο μεγάλο διάστημα.

Ρε παιδιά εχει ακουσει κανεις εστω κατι για το Loughborough στην Αγγλία;
Γενικά γι' Αγγλία έχω ακούσει πολλές φορές ότι είναι ξενέρωτα...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Γενικά γι' Αγγλία έχω ακούσει πολλές φορές ότι είναι ξενέρωτα...
Στη συγκεκριμενη πολη εχω γνωστο που κανει νομιζω PhD και λεει οτι κατανταει βαρετη η τοση ησυχια της περιοχης. Συν στα αρνητικα που βρισκω ειναι οτι δν υπαρχει κοντα μεγαλο αεροδρομιο...
 

Schoumi

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Eνταξει ρε παιδια σιγα, για ερασμους 6 μηνες με ολους τους ερασμιτες εκει ποτε να βαρεθεις; Συν του οτι εχεις να εξερευνησεις ολη την Βρετανια και κοντινες χωρες.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Γενικα για την περιοχη ηταν το σχολιο μου, σιγα που θα προλαβεις να βαρεθεις σε εξι μηνες...
 

tasnik

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
@kotsato
Λοιπον εγω θα παω τον Απριλιο στο Αμβουργο!Εννοειται σε οτι μπορω να βοηθησω..Τι θες να μαθεις ακριβως?
 

kotsato

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
@kotsato
Λοιπον εγω θα παω τον Απριλιο στο Αμβουργο!Εννοειται σε οτι μπορω να βοηθησω..Τι θες να μαθεις ακριβως?
Θα πας Αμβουργο τελικα?λοιπον βασικα επειδη απ'οτι εχω καταλαβει κανουν συνεχως καινουριες συμφωνιες και επειδη μου ειπε μια καθηγητρια οτι καλο θα ηταν να μη χασω το 4ετος και καλυτερα να παω στο 5ο το σκεφτομαι σοβαρα..εσυ τι λες?τωρα εισαι 4ο ή 5ο ετος?ασε που εμαθα οτι προστεθηκε πορτο και μπορει και τσεχια..!!το πορτο καλο δεν ειναι?
 

tasnik

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ναι τελικα Αμβουργο θα παω!Ξερω γερμανικα και επιπλεον επειδη τα μαθηματα αρχιζουν απριλιο δεν θα χασω και την εξεταστικη του Ιανουαριου.Εχε το και αυτο στο νου σου . Εγω ειμαι 5ο ετος..Εσυ?Γενικα για Πορτογαλλια εχω ακουσει καλα λογια παντως..Αλλα για αυτο καλυτερα να σου πει καποιος που εχει παει..
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
Πορτογαλια ειναι απιστευτη για ερασμους!
Γενικα να προτιματε νοτιες χωρες για να περασετε καλα, βοριες χωρες (Ολλανδια κ πανω) για να δειτε κατι το διαφορετικο σε τροπο ζωης
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Υπάρχει κανένας που να έχει πάει Leuven ή που να έχει εμπειρία από κάποιον γνωστό φίλο του? Λίγα πράγματα για πανεπιστήμιο, κόστος κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.428
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom