Eurovision 2012 !!!!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν ψήφιζα 3,
θα διάλεγα
1. Τουρκία
2. Σερβία (σημ. πόσες φορές ακόμη θα χρειαστεί να βγει στην σκηνή της Γιουροβίζιον για να βγει 1ος ο εξαιρετικός αυτός μουσικός που λέγεται Γιοξίμοβιτς)
3. Σουηδία
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τραγική η παρουσιάστρια απ' τα Σκόπια να επιμένει να ονομάζει τη χώρα της Μακεδονία όταν ο τίτλος της στο διαγωνισμό είναι ΦΥΡΟΜ... ακόμα πιο τραγική η Καζάκου που δε σχολίασε καν...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Η σουηδέζα πρώτη και μαθηματικά

Όλα τα λεφτά ο λορντι από την φινλανδία

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Travel stories
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αναμενόμενα αποτελέσματα. Χάρηκα ιδιαιτέρως για το καλό πλασάρισμα της Αλβανίας. Πάντως με ή χωρίς επιτροπές τα αποτελέσματα είναι πολύ κλισέ. Πριν να ψηψίσουν ήξερα που πάνε τα κουκιά. Επάξια η Σουηδία, εμείς νομίζω εκεί που αξίζαμε ίσως και πιο κάτω αν δεν υπήρχανε κι οι γείτονες, λυπήθηκα για την Ισλανδία αλλά έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι "χάθηκε"...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αναμενόμενα αποτελέσματα. Χάρηκα ιδιαιτέρως για το καλό πλασάρισμα της Αλβανίας. Πάντως με ή χωρίς επιτροπές τα αποτελέσματα είναι πολύ κλισέ. Πριν να ψηψίσουν ήξερα που πάνε τα κουκιά. Επάξια η Σουηδία, εμείς νομίζω εκεί που αξίζαμε ίσως και πιο κάτω αν δεν υπήρχανε κι οι γείτονες, λυπήθηκα για την Ισλανδία αλλά έχω την εντύπωση ότι το τραγούδι "χάθηκε"...

Θα το ξαναγράψω: Σουηδίααααα!!! Σα Σουηδός νιώθω σήμερα (σίγουρα όχι λόγω ύψους-χρώματος).

Και γώ λυπήθηκα για Ισλανδία και Νορβηγία. Φυσικά η Σερβία φοβερή, αλλά αυτό το αστείο με κάθε καραγκιοζιλίκι στυλ Ρωσίας να είναι στις πρώτες θέσεις, πρέπει να σταματήσει!! Ούτε η Τουρκία, ήμαρτον πια με τις σαχλαμάρες!! Αζερμπαϊτζαν-ασχολίαστο...

Πάντως είναι ένας διαγωνισμός που μετράει αποκλειστικά η 1η θέση. Οι υπόλοιπες για μένα, είτε 2η είναι, είτε 20η, το ίδιο μου κάνει.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως βαρέθηκα στη ψηφοφορία βρε Αντώνη. Σασπένς μηδέν
Για τις γιαγιάδες διαφωνώ. Εγώ τις έκανα κέφι ασχέτως αν δεν τις ψήφισα. Πάντως αν παρατηρήσει κανείς πλην τις γιαγιάδες πρώτευσαν ή καλά τραγούδια ή εξαιρετικές ερμηνείες. Αυτό να μας γίνει μάθημα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο 1:26 φαίνεται ξεκάθαρα ότι η Loreen τραγουδάει playback (lip-singing) ή κάποιος άλλος της κάνει τα φωνητικά.... είναι ξεκάθαρο ότι κάποια απατεωνιά έχουν κάνει οι Σουηδοί και ότι η συμμετοχή τους έπρέπε να ακυρωθεί απ' την προηγούμενη φάση.

 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απαγορεύεται το πλέι μπακ. Είχε back vocals καλή ώρα σαν τη δικιά μας που ούτε ένα και δεν είπε μόνη της
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Nαι ρε hydronetta όμως η Loreen σε πολλά κομμάτια του τραγουδιού αποσυγχρονίζονταν τελείως.... και μόνο στο τραγούδι της το είδα αυτό.

http://azerbaijan.tourism.az/?/en/news/view/1682/
Μήπως άλλος τραγούδησε και άλλος κέρδισε?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πάντως βαρέθηκα στη ψηφοφορία βρε Αντώνη. Σασπένς μηδέν
Για τις γιαγιάδες διαφωνώ. Εγώ τις έκανα κέφι ασχέτως αν δεν τις ψήφισα. Πάντως αν παρατηρήσει κανείς πλην τις γιαγιάδες πρώτευσαν ή καλά τραγούδια ή εξαιρετικές ερμηνείες. Αυτό να μας γίνει μάθημα
Κέφι τις έκανα κι ε΄γω, όπως κάθε ηλικιωμένηπου θα έβγαινε, θα έκανε ότι φούρνιζε, θα τραγουδούσε με 2-3 φίλες της... Όχι όμως και 2ες-3ες τι βγήκαν... Δηλαδή αυτοί που τις ψήφισαν θέλουν να μας πούν ότι θα ακούνε το τραγούδι τους απο αύριο; Ωραία και τα μπουμ μπουμ και τα πάρτυ για όλους, αλλά είπαμε.

Nαι ρε hydronetta όμως η Loreen σε πολλά κομμάτια του τραγουδιού αποσυγχρονίζονταν τελείως.... και μόνο στο τραγούδι της το είδα αυτό.
Συμφωνώ με όσα προείπε ο hydronetta συν του ότι πάλι το βρίσκω λογικό σε τραγούδια με πολύ ηλεκτρονική μουσική, να είναι δύσκολο να συγχρονιστείς απόλυτα. Τέλος πάντων, δε συμφωνείς ότι είναι κομματάρα; Όπως είπαμε το playback δεν παίζει στη Eurovision, το κομμάτι το είπε όπως το είπε, δε σ'άρεσε; Αυτό έχει σημασία.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Nαι ρε hydronetta όμως η Loreen σε πολλά κομμάτια του τραγουδιού αποσυγχρονίζονταν τελείως.... και μόνο στο τραγούδι της το είδα αυτό.

Visit Azerbaijan - The official tourism website of Azerbaijan :: News :: Light Your Fire! Sweden: Three backing singers for Loreen
Μήπως άλλος τραγούδησε και άλλος κέρδισε?
Και τι έγινε μωρέ; Και μας είχε την Χαλκίτη...

Και σε συναυλία να το έλεγε η κοπέλα, με 3 φωνές ακόμη θα το έλεγε, τι να γίνει, δε θα άλλαζε κάτι.

Πολύ έξυπνα το χειρίστηκαν πάντως με τις 3 φωνές, αλλά και να φαίνονταν, δε θα άλλαζε τίποτα...άντε καμιά 20ριά πόντοι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.452
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom