Eurovision 2012 !!!!

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.067
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Κομματάρα είναι και αν δεις πριν μερικούς μήνες ποστ μου σε αυτό το θέμα, αυτό το τραγούδι υποστήριζα.

Στο 1:25 το together δεν το προφέρει καν... κοροιδία ρε Αντώνη να πάρει αυτή η παρουσία 350+ πόντους... στο μισό τραγούδι είναι σκυμμένη στο πάτωμα ή δε φωτίζεται από κάποιο προβολέα, μάλλον για να βρει ευκαιρία να μην τραγουδήσει.:haha:
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μ' εξέπληξαν ελαφρώς τ' αποτελέσματα! Καλά οκ τη Σουηδία την περιμέναμε (καλό το τραγουδάκι) αλλά χώρες όπως Αζερμπαϊτζάν, Ουκρανία, Εσθονία και Μολδαβία δεν τις περίμενα τόσο ψηλά. Ούτε την Ελλάδα την είχα για τόσο κάτω, παρ'όλο που δε μου άρεσε γενικά ούτε και την Κύπρο που την προτιμούσα ελαφρώς και την είχα χαλαρά στη δεκάδα! Ευχάριστη έκπληξη η Σερβία (αγαπώ Ζέλικο) και κρίμα για την Ισλανδία που μου άρεσε πάρα πολύ! Για το σουηδικό πάντως άκουσα σχόλιο ότι στο τέλος έχουν βάλει slow motion το οποίο σκηνοθετικά απαγορεύεται!! Όντως φαίνεται αυτό εκτός αν πρόκειται για παιχνίδι με τους φωτισμούς, δεν ξέρω!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσωπικά δεν εξεπλάγην καθόλου, ή μάλλον εξεπλάγην ευχάριστα. 8 στις 10 χώρες του top ten ΔΕΝ είχαν χορευτικά (αν θεωρηθεί χορευτικό αυτό της Σουηδίας) και βασίζονταν ή σε καλή σύνθεση ή σε εξαιρετική ερμηνεία κι αυτό είναι προς όφελος του διαγωνισμού. Καιρός να αλλάξουμε ροτα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
μια βλακεια και μιση ειναι της Σουηδιας καθολου δεν μ αρεσε !
Ισλανδια ρε παιδια και μενα μ αρεσε , κριμα!
Κυπρος πολυ ακλαυτη πηγε δεν ηταν και τοσο ασχημη!
Ελλαδα πηγε πανω κατω εκει που επρεπε...
Ρωσια ηθελα εγω παντως :(
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.445
Προσωπικά δεν εξεπλάγην καθόλου, ή μάλλον εξεπλάγην ευχάριστα. 8 στις 10 χώρες του top ten ΔΕΝ είχαν χορευτικά (αν θεωρηθεί χορευτικό αυτό της Σουηδίας) και βασίζονταν ή σε καλή σύνθεση ή σε εξαιρετική ερμηνεία κι αυτό είναι προς όφελος του διαγωνισμού. Καιρός να αλλάξουμε ροτα.
Σήμερα τα είδα τα τραγούδια. Προσωπικά μου φάνηκε ενδιαφέρον και πιο "σημερινό" το χορευτικό της Σουηδίας. Ίσως γιατί δεν αντέχω άλλη μια φορά το συρτάκι με beat υπόκρουση.
Πάντως, να κερδίσει η ξυπόλητη; Τζάμπα οι γόβες :haha:. Την άλλη φορά μπορούμε να στείλουμε μόνο το βρακί.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.728
Likes
11.682
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ δεν παρακολούθησα το διαγωνισμό και μέχρι χθες είχα ακούσει μόνο Ελλάδα-Κύπρο, τα οποία θεωρούσα κάκιστα και τα δύο και δεν μου έκανε εντύπωση ότι πάτωσαν. Αφού βγήκε η Σουηδία έβαλα να ακούσω και αυτό, όμως δεν άντεξα να το δω όλο, ανιαρό μου φάνηκε. :D Θα ξανακάνω μια προσπάθεια σε λίγο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.218
Σουηδια ολε!!! Πολυ καλο τραγουδι και παρουσια!!! Νικησε χωρις να δειξει ουτε βρακι (ναι ναι, για την Ελευθερια Ελευθεριου λεω) ουτε τιποτα... Επιτελους ενα τραγουδι της προκοπης μετα απο χρονια!
Επισης, μετα απο χρονια, εχτες για 1η φορα δεν παρακολουθουσα καν τι βαθμους εδινε η καθε χωρα κατα την ψηφοφορια της στην Ελλαδα, πιο πολυ με ενδιεφερε να δω ποσους βαθμους θα δωσει στη Σουηδια και στην Κυπρο... Για Κυπρο θεωρω τεραστια αδικια να καταποντιστει, ηταν σαφως ανωτερο απο την πλειοψηφια των τραγουδιων που διαγωνιστικαν.
Δηλαδη εχθες μου αρεσε Σουηδια, Κυπρος και για καποιον περιεργο λογο το "Κουλα"...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδη εχθες μου αρεσε Σουηδια, Κυπρος και για καποιον περιεργο λογο το "Κουλα"...
Κι εμενα μ' αρεσε η Κουλα. Κι αυτος μου θυμισε εσενα στο πιο αρσενικο.

Η Σουηδια αξια νικητρια. Το μονο που δεν μ' αρεσε ηταν οι χλιαροι εως ανυπαρκτοι πανησυρισμοι της τραγουδιστριας. Μα ποσο ξενερωτοι μπορει να ειναι καποιοι λαοι!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Δε μου αρεσε η Σουηδια...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Περα απο την πλακα τωρα.

Αυτος ο διαγωνισμος υπαρχει για καποιο σκοπο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Βρε συ εκτος απο αυτο.

Εννοω για καποιο σοβαρο σκοπο.
Αν μας δινουν τιποτα λεφτα,αν κερδιζουμε τιποτα λεφτα.
Κατι πρακτικο βρε κοριτσι μου.

Ενταξει ειναι και το κους κους αλλα για καποιο σοβαρο λογο μιλαω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.276
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom