FC Barcelona - Mes que un club / Camp Nou

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καταλαβαίνω απόλυτα την τσαντίλα μερικών αλλά ξυδάκι να σας περάσει...

Λίγες παρατηρησούλες...

Σας είναι δύσκολο ίσως να το χωνέψετε, αλλά όποιος ΔΕΝ είναι Μπαρτσελόνα δεν σημαίνει ότι είναι Ρεάλ... τις σαχλαμάρες περί Ρεάλ λοιπόν αλλού... εμένα προσωπικά καρφάκι δεν μου καίγεται για την Ρεάλ... Αθλέτικο ήμουν πάντα και Αθλέτικο θα είμαι...

Το θέμα μας δεν είναι το αν η Μπαρτσελόνα παίζει καλό ποδόσφαιρο... φυσικά και παίζει καλό ποδόσφαιρο... όπως κατά καιρούς καλό ποδόσφαιρο έχει παίξει η εξίσου μισητή Λίβερπουλ και οι ακατανόμαστοι βαζέλες... από που κι ως που ρε παλληκάρια όμως υποστηρίζουμε αυτόν που παίζει καλό ποδόσφαιρο? Αν ήταν έτσι κάθε χρόνο θα αλλάζαμε ομάδα και θα υποστηρίζαμε αυτή που παίζει κάθε χρονιά καλύτερα...

Το αν έχει αλλάξει η Μπαρτσελόνα τον τρόπο που παίζεται το ποδόσφαιρο με αφήνει παγερά αδιάφορο... αυτές τις βαθυστόχαστες αναλύσεις να τις στείλετε στο σύλλογο προπονητών... εγώ ούτε είμαι ούτε θα γίνω ποτέ προπονητής... εσείς που έχετε τέτοιες φιλοδοξίες, τώρα που θα τον τζάσετε τον Πέπε καθίστε στην σειρά...

Στο φινάλε... το πότε θα γράψω και τι θα γράψω είναι λογαριασμός δικός μου... προχθές το βράδυ η ομαδάρα ξεφτυλίστηκε από την έκτη ομάδα της Αγγλίας που έπαιζε μάλιστα με δέκα παίκτες... τώρα αν φταίει η ρουφιάνα η μπάλα, η Ισπανία, ο Φράνκο ή ο traveller λίγη σημασία έχει... του χρόνου ακουμπήστε πιο πολλά λεφτά να κάνετε καλύτερα ομάδα να κερδίζετε... φέτος είπαμε, τον λούτσο... πρωτάθλημα γιόκ ευρώπη γιόκ... η χρονιά ήταν αποτυχημένη... όσο πιο γρήγορα το καταλάβετε τόσο πιο γρήγορα θα σταματήσετε να κλαίτε...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
κατα την αποψη μου και οι δυο ιβηρες πληρωσαν το σαββατιατικο ντερμπυ.
μετα το πρωτο 20λεπτο εβλεπα τη ρεαλ να ακολουθει τη μπαγερν...
κατα τη γνωμη μου και ο μουρινιο το ειδε.....δεν αλλαξε τιποτα στη τακτικη.
η κουραση των ισπανων φαβνηκε στα πεναλτυ που σκοτωσαν τα περιστερια η ηταν αδυναμες οι εκτελεσεις.
αν ηταν ξεκουραστοι. οσο και καλοι να ηταν οι γρερμανοι...που μου αρεσαν απιστευτα εχθες.....απλα θα σηκωναν περισσοτερο κουρνιαχτο καθως θα επεφταν!!!
τελος παντων αξια και δικαιη η προκριση των κωλογερμανων.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Είσαι λιγάκι άσχετος, αλλά δεν πειράζει...Αν παρατηρήσεις το avatar μου θα δεις οτι είναι το γήπεδο ( γηπεδάρα, για να ακριβολογώ) της Μπάγερν. Για να το έχω , προφανώς κάτι μου λέει αυτή η ομάδα. Χθες έπαιζαν οι δυο αγαπημένες ομάδες μου κι επικράτησε αυτή που προτιμώ περισσότερο. Ούτε γάτα ούτε ζημιά λοιπόν.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Είναι ωραίες οι ψευτοαναλύσεις της δεκάρας και η χολή που χύνεται για την καλύτερη ομάδα αυτή την στιγμή στα χορτάρια...δείχνει πόσο πονάει....
Βέβαια αν κάποιος βλέπει το τόπι και όχι τα γκομενάκια στην εξέδρα θα ξέρει ότι εκπλήξεις πάντα θα γίνονται,ακόμα και από ομαδίτσες της 4ης κατηγορίας.Γι'αυτό και υπάρχει η "εκπληξη" στο λεξικό του ποδοσφαίρου.Όλα τα υπόλοιπα είναι σαν να κρίνει ο οπαδός του Φωστήρα τον γαύρο...δηλ πάρε τον λούτσο και κούρευτον.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.899
Ολοι αλλη ομαδα υποστηριζουν ξαφνικα,αλλα αμα χασει η Μπαρτσα πανηγυριζουν.
Τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε παστιτσιο.:bleh: νεα βερσιον.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Θα βάλουμε και ενα κουϊζ:

Σχολιάζεις και πανηγυρίζεις όταν χάνει η Μπάρτσα(δικαίωμα σου)..

Υμνείς την Ρεάλ...

Τι ομάδα είσαι??

Αθλέτικο ή κάτι άλλο!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έχεις δίκιο μας κατάλαβες... όσοι δεν είμαστε Μπάρτσα είμαστε Αλαβέζ... και γιατί να το κρύβω πια...

Τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι εσείς είσαστε Μπαρτσελόνα... τίποτε δεν είναι τυχαίο...τι άλλο θα μπορούσατε να είσαστε άλλωστε εκτός από τους κομπλέξες... μια χαρά σας πέφτει η Μπαρτσελόνα...
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Οεοεοεοε...μωρέ και Αλαβέζ και Αβέζ και Μίσκο και ότι γουστάρουν τα ανθρωπάκια...Pan πρέπει να είσαι ευτυχής που ζεις στην πόλη μιας τόσο μεγάλης ομάδας.Τόσο μεγάλης που δεν αξίζει σε κανέναν καρπαζοεισπράκτορα να είναι οπαδός της...αυτοί έχουν τον δικό τους καημό και τους συμπαραστεκόμαστε με συμπόνια...:haha::haha:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.899
Τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι εσείς είσαστε Μπαρτσελόνα... τίποτε δεν είναι τυχαίο...τι άλλο θα μπορούσατε να είσαστε άλλωστε εκτός από τους κομπλέξες... μια χαρά σας πέφτει η Μπαρτσελόνα...
Aργησες αλλα το καταλαβες..
Τεραστιος..:p
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
panpan said:
Ολοι αλλη ομαδα υποστηριζουν ξαφνικα,αλλα αμα χασει η Μπαρτσα πανηγυριζουν.
Τρια πουλακια καθονταν και πλεκανε παστιτσιο.:bleh: νεα βερσιον.
Φυσικά. Γιατί υπάρχει και η επιλογή αντιμπαρτσελόνα. Όπως είμαι και αντιολυμπιακός (εκτός αν παίζει με ξένες ομάδες).

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.486
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom