H EE προτείνει νέα δικαιώματα για τους επιβάτες αεροπορικών πτήσεων

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
μιλαει για ορθογραφικο λαθος η αναγραμματισμο. οχι αλλαγη ονοματος

Misspelt names

Under the proposal, the passenger may request – free of charge – the correction of spelling mistakes in his name up to 48 hours before departure.
αυτο γινετε ήδη νομιζω. Εγω παντως το χω κανει 2 φορες,και μου το αλλαξαν δωρεαν
 

kaonashi

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία σου έρχομαι! :D
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου...
εγώ να πω την προσωπική μου εμπειρία για την περίπτωση των απεργιών,
η λουφτχάνσα μου άλλαξε ημερομηνίες αναχωρησης και επιστροφής (τέλη Οκτώβρη του 2011 που κάνανε απεργιες εδώ) χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
εγώ να πω την προσωπική μου εμπειρία για την περίπτωση των απεργιών,
η λουφτχάνσα μου άλλαξε ημερομηνίες αναχωρησης και επιστροφής (τέλη Οκτώβρη του 2011 που κάνανε απεργιες εδώ) χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.
Και η easyjet, που η επιστροφη μου απο Ρώμη συνεπεσε με απεργία των ελεγχτών εναέριας κυκλοφοριας, πλήρωσε ολα τα εξοδα παραμονής μου εκεί (διαμονή, διατροφή, μετακίνηση) μιας που διαθέσιμες θέσεις για Αθήνα ειχε 3 μέρες αργότερα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-119_el.htm

Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο ψήφισε σήμερα προτάσεις της Ευρωπαϊκής Επιτροπής σχετικά με την ενίσχυση των δικαιωμάτων των επιβατών. Τα προτεινόμενα μέτρα διασφαλίζουν ότι οι επιβάτες αεροπορικών μεταφορών θα έχουν νέα και καλύτερα δικαιώματα ενημέρωσης, φροντίδας και μεταφοράς με άλλες πτήσεις όταν καθηλώνονται σε κάποιον αερολιμένα. Ταυτόχρονα βελτιώνουν τις διαδικασίες διεκπεραίωσης καταγγελιών και τα μέτρα επιβολής, ώστε να αναγνωρίζονται στην πράξη τα δικαιώματα των επιβατών.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ψηφίστηκαν και ισχύουν ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom