Γενικά help wanted!

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Να πας οπου εχει καλο καιρο εκεινη την εποχη, δεν 'λεει' να εισαι μονη κ να βρεχει.Καλα σου λενε για Ρωμη, θελει τις μερες της.. θα τα δεις ολα και οποιον και να γνωρισεις στο μελλον θαχει παει σιγουρα,λογω Ραιαν.. οποτε τον πας Βενετια για ρομαντικα..οπως ειπε η Ερση ΡΩΜΗ ,φτηνα και γεματες μερες
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
Στέφανε, άμα είναι να πιστεύω αυτά που λένε οι ειδήσεις κι τα ΜΜΕ, τότε δε θα πήγαινα Λονδίνο (Βλέπε τρομοκρατική επίθεση 2005), Μινσκ (βλέπε τρομοκρατικές επιθέσεις 2011), Μόσχα (Τσετσένοι αντάρτες) κι Τουρκία (ΡΚΚ).
Thanasi απλώς πιστεύω ότι τα περιστατικά που περιγράφεις είναι μεμονωμένες ακραίες καταστασεις τις οποίες αντιμετωπίζουν όλες μα όλες οι χώρες και οι πόλεις του κόσμου. απλώς η αίσθησή μου είναι ότι αυτή την περίοδο η κατάσταση στις χώρες εκεί είναι λίγο πιο σοβαρή και έκρυθμη. Παράλληλα, κατά τη γνώμη μου σε χωρες που η γυναίκα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτική στο πως ντύνεται και συμπεριφέρεται είναι λίγο ζόρι το ταξίδι αν είναι μόνη. έχω πάει πολλά χρόνια πριν στο Καϊρο οπότε και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω πρετεινω στο κοριτσι να τα βρει με το αγορι της και να χτυπησουν μαζι ενα ταξιδακι και να χαρουν την επανεννωση τους!

τωρα αν αυτο δεν ειναι εφικτο και ειναι τελειωτικο το τελος πιστευω σε οποιο μερος και να παει ενας που εχει χωρισει θα ειναι το ιδιο..αν εχει τη μελαγχολια του χωρισμου σε ολα τα μερη θα το νοιωθει αυτο..αν παει με διαθεση να περασει καλα και να ανανεωθει παλι παντου θα το νοιωσει αυτο..

γιατι δεν πας μια κωνσταντινουπολη?φθηνη,ασφαλης,κοντινη,υπεροχη ατμοσφαιρα,καταπληκτικο φαγητο..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
πιστευω σε οποιο μερος και να παει ενας που εχει χωρισει θα ειναι το ιδιο..αν εχει τη μελαγχολια του χωρισμου σε ολα τα μερη θα το νοιωθει αυτο..αν παει με διαθεση να περασει καλα και να ανανεωθει παλι παντου θα το νοιωσει αυτο..
Οχι, δεν ειναι το ιδιο... στη Ρωμη μια ψιλοκαταθλιψη την παθαινεις και χωρις να 'σαι χωρισμενος, φαντασου να 'σαι κιολας. Αμα την αναζωογονει να βλεπει αγαλματα και μαρμαρα γιατι να τρεχει μεχρι τη Ρωμη; Ας κλειστει 2 μερες στο μουσειο της Ακροπολης, να γλιτωσει και τα εξοδα.

Οι ζωντανες πολεις που περπατας στους δρομους τους και βλεπεις τρελοκοσμο και διαφορες ασυνηθιστες εικονες που μπορουν να σου τραβηξουν την προσοχη ειναι οι καταλληλες για ενα χωρισμενο που παει μονος διακοπες. Και αναφερθηκαν αρκετες τετοιες, Λονδινο, Βαρκελωνη, Κωνσταντινουπολη, Καιρο...
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
λοιπον τα εισητηρια εκλεισαν!!!καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας που ειπατε τις αποψεις σας και προτεινατε μερη!!μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα (αν και την ειχα απορριψει αρχικα) στη Ρωμη...ειπα ν αφησω στην ακρη συναισθηματισμους τυπου "θελω να τη δω με παρεα" και να επιχειρησω να την εξερευνησω ολομοναχη...οι προορισμοι εκτος Ευρωπης ειναι δελεαστικοι αλλα νομιζω οτι ειμαι σε φαση για κατι πιο απλο...επιπλεον τα εισητηρια της ryan δεν αφηνουν πολλα περιθωρια για να πεις οχι...θα ψαξω ο,τι πληροφορια μπορει να μου παρεχει το site και θα επανελθω με αποριες!!παιδια σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για το χρονο σας..!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
να περασεις τελεια!:D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Οχι, δεν ειναι το ιδιο... στη Ρωμη μια ψιλοκαταθλιψη την παθαινεις και χωρις να 'σαι χωρισμενος, φαντασου να 'σαι κιολας. Αμα την αναζωογονει να βλεπει αγαλματα και μαρμαρα γιατι να τρεχει μεχρι τη Ρωμη; Ας κλειστει 2 μερες στο μουσειο της Ακροπολης, να γλιτωσει και τα εξοδα.

Οι ζωντανες πολεις που περπατας στους δρομους τους και βλεπεις τρελοκοσμο και διαφορες ασυνηθιστες εικονες που μπορουν να σου τραβηξουν την προσοχη ειναι οι καταλληλες για ενα χωρισμενο που παει μονος διακοπες. Και αναφερθηκαν αρκετες τετοιες, Λονδινο, Βαρκελωνη, Κωνσταντινουπολη, Καιρο...
αααχχχ φιλε μου tripakia δεν σε προλαβε εκλεισε ρωμη τελικα..σαυτο που ειπες για τα μαρμαρα δεν εχεις κι αδικο..για μενα επρεπε να παει κωνσταντινουπολη που δεν εχει ξαναπαει και ειναι μια ακρως ενδιαφερουσα και απιστευτα ζωντανη πολη..
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Κωνσταντινουπολη λογαριαζω να παω ετσι κ αλλιως την Ανοιξη με μια φιλη κ συναδελφο η οποιο θελει σαν τρελη να παει...οποτε δε θα τη χασω!:lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν πειραζει, ηταν δελεαστικα τα εισιτηρια... θα παρει συμβουλες και απο το Samion και τους λοιπους Ιταλοφιλους και θα περασει καλα. Απο το να καθεται στο σπιτι καλυτερα θα 'ναι...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
να περασεις ομορφα και μη μελαγχολησεις στιγμη..και οταν επιστεψεις να μας πεις πως περασες.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
εννοειται οτι οταν γυρισω θα σας πω πως περασα!!για την ωρα μπαινω στον πυρετο της προετοιμασιας καθως πρεπει να κανω την καθιερωμενη ερευνα για ξενοδοχειο κ εχω ηδη αγχωθει!:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.369
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom