Hotel barcelona.

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Καλησπέρα , τον Μάρτιο με το καλό θα πάω Βαρκελώνη και λέω να κλείσω για ξενοδοχείο αυτό
http://www.booking.com/hotel/es/lle...871222fed94f41ef988aee2b;dcid=2;wl_id=9100056
Από το επίσημο site του ξενοδοχείου το βρήκα ποιο φθηνά 640 ευρό το δίκλινο, με πρωινό, δωρεάν ακύρωση για 7 βράδια.
Στο booking έχει σχετικά καλές κρητικές και από ότι κατάλαβα το πρόβλημα ορισμένων ενοίκων είναι μόνο ο 2 και ο 3 όροφος είναι ανακαινισμένοι. Επίσης κάποια δωμάτια βλέπουν πίσω σε κάτι τοίχους.
Γνωρίζει κανείς αυτό το ξενοδοχείο?
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Η περιοχή Eixample είναι καλή για διαμονή; Γιατί έχω βρει κάτι επιλογές πιο φθηνές. Δεν με απασχολεί αν δεν είναι στο κέντρο. Το κέντρο θέλω κυρίως να το περπατήσω. Έτσι κι αλλιώς στο κέντρο δεν έχω σκοπό να φάω γιατί το φαγητό θα είναι σαν να λεμε στην Αθήνα τύπου Μοναστηράκι, δηλαδή χαμηλής ποιότητας και ακριβό. Οπότε το μόνο που με νοιάζει είναι να έχει εστιατόρια κοντά με καλη ποιότητα φαγητού και χαμηλές τιμές πλάς να είναι κοντά σε μετρό. Θέλουμε πραγματική καταλωνική κουλτούρα Να ζησουμε 7 ημέρες σαν Καταλανοί!:bleh:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
Είναι μια μεγάλη περιοχή.Πες πια ξενοδοχεία βρήκες μπας και τα ξέρω να σου πω την γνώμη
μου.
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Είναι μια μεγάλη περιοχή.Πες πια ξενοδοχεία βρήκες μπας και τα ξέρω να σου πω την γνώμη
μου.
Αυτό είναι ένα οικονομικό ξενοδοχείο που έχω βρει:
http://www.booking.com/hotel/es/tra...id=855aeeaf6d51544bfa090ea957aa004486ed9029X5

Μάλλον βλέπω να μην γίνεται το ταξίδι γιατί δεν βρίσκω αεροπορικά σε καλή τιμή.:cry: Αν είναι όμως πες μου γενικά για περιοχές αν γνωρίζεις γιατί Βαρκελώνη θα επισκεφτώ σίγουρα στο άμεσο μέλλον. Που συμφέρει να κοιτάω; Εγώ θέλω να πάω για να καταλάβεις και να ζήσω 6 ημέρες σαν Καταλανή:xalara: όσο μπορώ και να δω σαν τουριστας οσα μέρη μπορώ περισσότερα. Δεν ξέρω αν έγινα και πολυ σαφής! Ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον πάντως! :icon_redface:
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Ισπανίας
Για μέσα Ιουλιου λέγαμε αλλά οι πιο φτηνές πτήσεις (164 euros) είναι με ανταπόκριση βράδυ και διανυχτερευση στο τέρμιναλ της Ρωμης κι επειδη δεν εχουμε ξαναταξιδεψει αεροπορικως λέμε να βρουμε κατι πιο λογικο. Ναι μεν με ανταποκριση αλλα να ειναι σε φυσιολογικες ωρες.
Τώρα είναι ψιλοαργα για να κλεισω επρεπε να είχα προλάβει καμιά προσφορά εκεί κοντά στον Γενάρη. Και δυστυχως στην Αθηνα η ryanair δεν εχει βγαλει πτήσεις για Girona.
Πάντως την Βαρκελώνη για ένα περίεργο λόγο την αγαπώ τρελά χωρίς να έχω πάει ποτέ. Οπότε παίρνω πληροφορίες του χρονου-παραχρονου να είμαι πιο πληροφορημενη μπας και το καταφερω!:p
 
Last edited:

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Για μέσα Ιουλιου λέγαμε αλλά οι πιο φτηνές πτήσεις (164 euros) είναι με ανταπόκριση βράδυ και διανυχτερευση στο τέρμιναλ της Ρωμης κι επειδη δεν εχουμε ξαναταξιδεψει αεροπορικως λέμε να βρουμε κατι πιο λογικο. Ναι μεν με ανταποκριση αλλα να ειναι σε φυσιολογικες ωρες.
Τώρα είναι ψιλοαργα για να κλεισω επρεπε να είχα προλάβει καμιά προσφορά εκεί κοντά στον Γενάρη. Και δυστυχως στην Αθηνα η ryanair δεν εχει βγαλει πτήσεις για Girona.
Πάντως την Βαρκελώνη για ένα περίεργο λόγο την αγαπώ τρελά χωρίς να έχω πάει ποτέ. Οπότε παίρνω πληροφορίες του χρονου-παραχρονου να είμαι πιο πληροφορημενη μπας και το καταφερω!:p
piazza di spanga υπαρχουν καλα ξενοδοχεια και περπατωντας πας και στον κεντρο
το ξενοδοχειο που εμεινα λιγο πιο πανω Torre cataluna
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
και εγώ το ίδιο λέω..και πολύ οικονομικό...ευχαριστώ πολύ...
γεια σου μαρινα τελικα πηγες στο hostel ορλεανσ?σκεφτομαι κ εγω να παω εκει πωσ ηταν?καθαρο?η περοχη?
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
καλησπερα και απο μενα. εχω κλεισει απο τωρα για το επομενο μου ταξιδι για Βαρκελωνη τον Ιανουαριο..ξερω ειναι νωρις...κοιταζω για ξενοδοχεια ομως και βλεπω πολλα να λενε οτι δεν εχουν δωματια για αυτη τη περιοδο. ειναι κατι τον Ιανουαριο του 2015 και εχουν κλειστει τα δωματια? επισης το www.denit.com εχει παει κανεις ? ειναι καλο?
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
ευχαριστω παρα πολυ. η τοποθεσια ειναι καλη? ειναι οντως κατι τον ιανουαριο και δε βρισκω ευκολα δωματια?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom