Iberia Iberia - Πληροφορίες κ Ερωτήσεις

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
δεν έχω και μεγάλη εμπειρία αλλά για το θέμα με την βαλίτσα, πάει κατευθείαν Καζαμπλάνκα, εκτός αν την ώρα του check in τους πεις ότι θέλεις να την παραλάβεις στην Μαδρίτη. Μιας και έχεις κλείσει με iberia για πες μου, πάνω στο αεροπλάνο πόσες αποσκευές μπορείς να έχεις? μια χειραποσκευή και την προσωπική σου τσάντα? επίσης απ ότι κατάλαβα φαγητό δεν παίζει, σωστά?

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση σου...Πάνω στο αεροπλάνο απ'οτι έχω καταλάβει μπορείς να έχεις μόνο την χειραποσκευή σου. Για προσωπική τσάντα επιπλέον δεν παίρνω όρκο. Ναι όντως φαγητό δεν πρέπει να παίζει και γενικά οι τιμές είναι λίγο πανάκριβες οπότε κάνε τα κουμάντα σου από πριν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.644
Likes
12.477
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να κάνω μια ερώτηση? Πιθανόν να έχει απαντηθεί πολλάκις αλλά δεν βρήκα κάτι (παραπέμψτε με αν είναι). Πετάω αύριο με την iberia για Casablanca με connection στη Μαδρίτη. Στη Μαδρίτη έχω διανυκτέρευση και φεύγω την άλλη μέρα το μεσημέρι. Στο SITE της iberia έκανα μόλις e- check in αλλα μου έβγαλε μόνο τη πτήση ath - madrid. Θα πρέπει δλδ να ξανακάνω check - in στη Μαδρίτη για Καζαμπλανκα? Δεν θα έπρεπε να γίνει με τη μία εφόσον πρόκειται για εννιαίο εισητήριο? Επίσης με τις βαλίτσες τί γίνεται τις πέρνω στη Μαδρίτη και ξανακάνω check-in την άλλη μέρα και τις ξαναπαραδίδω ή πάνε κατευθείαν στη Καζαμπλάνκα? Σορρυ αν σας κούρασα απλά δεν έχω βρει κάποια ξεκάθαρη απάντηση. (Εκτός φυσικά αν στην αθήνα τους λέω εγώ τί προτιμώ). Thanks!!!

Μήπως δεν σου έβγαλε την άλλη πτήση επειδή το online check-in ανοίγει συνήθως 24 ώρες πριν την πτήση, οπότε για το τελευταίο σκέλος του ταξιδιού δεν έχει ακόμα ανοίξει;
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Μήπως δεν σου έβγαλε την άλλη πτήση επειδή το online check-in ανοίγει συνήθως 24 ώρες πριν την πτήση, οπότε για το τελευταίο σκέλος του ταξιδιού δεν έχει ακόμα ανοίξει;

Φίλε έχεις δίκιο αυτό ακριβώς πρέπει να έγινε. Άρα λογικά θα το κάνω το check in για το υπόλοιπο μισό αύριο από το Βενιζέλος ή το πρωί από το σπίτι μου και θα είμαι κομπλέ σωστα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.644
Likes
12.477
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Φίλε έχεις δίκιο αυτό ακριβώς πρέπει να έγινε. Άρα λογικά θα το κάνω το check in για το υπόλοιπο μισό αύριο από το Βενιζέλος ή το πρωί από το σπίτι μου και θα είμαι κομπλέ σωστα?

Μια υπόθεση έκανα, δεν ξέρω σίγουρα. Προσπάθησε το ξανά αύριο, πάντως στο Βενιζέλος θα σου λύσουν κάθε ζήτημα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση σου...Πάνω στο αεροπλάνο απ'οτι έχω καταλάβει μπορείς να έχεις μόνο την χειραποσκευή σου. Για προσωπική τσάντα επιπλέον δεν παίρνω όρκο. Ναι όντως φαγητό δεν πρέπει να παίζει και γενικά οι τιμές είναι λίγο πανάκριβες οπότε κάνε τα κουμάντα σου από πριν.
κάνε μια ερώτηση αύριο μπας και μας λυθεί η απορία... χαχα. ναι πολύ ακριβές τιμές αλλά δεν συμφέρει και κάτι άλλο αυτή την περίοδο. Η vueling βγαίνει λίγο πιο φτηνά αλλά χωρίς αποσκευή πάλι.
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
κάνε μια ερώτηση αύριο μπας και μας λυθεί η απορία... χαχα. ναι πολύ ακριβές τιμές αλλά δεν συμφέρει και κάτι άλλο αυτή την περίοδο. Η vueling βγαίνει λίγο πιο φτηνά αλλά χωρίς αποσκευή πάλι.

Για τις τιμές του φαγητού στο αεροπλάνο εννοούσα...πείρα τηλ στο petas.gr και μου είπανε ότι αυριο θα μπορώ να κάνω check in κανονικά και αν δεν προλάβω σπίτι στη χειρότερη θα κάνω στο Βενιζέλος για το Μαδρίτη - Καζαμπλάνκα. Αυτάαα...ελπίζω να μην έχω θέμα θα σας πω για σίγουρα αύριο που πετάω...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
... πάνω στο αεροπλάνο πόσες αποσκευές μπορείς να έχεις? μια χειραποσκευή και την προσωπική σου τσάντα? επίσης απ ότι κατάλαβα φαγητό δεν παίζει, σωστά?
Ειναι ξεκαθαρο απο το σαιτ τους,τι μπορεις να παρεις...βαλιτσακι,τσαντα προσωπικη,λαπτοπ...
http://www.iberia.com/gr/luggage/hand-luggage/
και επειδη,αθηνα μαδριτη ειναι πανω απο 3 ωρες...
http://www.iberia.com/web/program.do?menuId=MENBOR
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.644
Likes
12.477
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αν η πτήση γίνεται με vueling δεν έχει φαγάκι...
Σωστο,αλλα αφου κλεινει με την Iberia,που δεν ειναι low cost και της επιτρεπει να παρει και βαλιτσα χωρις εξτρα χρεωση γιατι να μην φανε και κατι χωρις εξτρα χρεωση?αν συνεργαζεται η Iberia με την Vueling σε καποιες πτησεις,δεν πρεπει να αλλαζει και η πολιτικη της εταιριας...κανω λαθος?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σωστο,αλλα αφου κλεινει με την Iberia,που δεν ειναι low cost και της επιτρεπει να παρει και βαλιτσα χωρις εξτρα χρεωση γιατι να μην φανε και κατι χωρις εξτρα χρεωση?αν συνεργαζεται η Iberia με την Vueling σε καποιες πτησεις,δεν πρεπει να αλλαζει και η πολιτικη της εταιριας...κανω λαθος?
θεωρητικα οχι. πρακτικα ναι. δηλ να σερβιρει μονο σε αυτους που εχουν κλεισει με Iberia?μια μακαροναδα στο 15C?δεν γινονται αυτα..παρομοια με Alitalia-Air One. η εταιρεια αν δεν εχει σερβις, δεν εχει σερβις για ολους. ετσι απλα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
θεωρητικα οχι. πρακτικα ναι. δηλ να σερβιρει μονο σε αυτους που εχουν κλεισει με Iberia?μια μακαροναδα στο 15C?δεν γινονται αυτα..παρομοια με Alitalia-Air One. η εταιρεια αν δεν εχει σερβις, δεν εχει σερβις για ολους. ετσι απλα.
αρχές σεπτέμβρη που θα ταξιδέψω θα σας πω... αν και φαγάκι δεν πρέπει να χει, το μυρίζομαι κ γω..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.644
Likes
12.477
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σωστο,αλλα αφου κλεινει με την Iberia,που δεν ειναι low cost και της επιτρεπει να παρει και βαλιτσα χωρις εξτρα χρεωση γιατι να μην φανε και κατι χωρις εξτρα χρεωση?αν συνεργαζεται η Iberia με την Vueling σε καποιες πτησεις,δεν πρεπει να αλλαζει και η πολιτικη της εταιριας...κανω λαθος?
Στο λέω από προσωπική πείρα, έχω ταξιδέψει με παρόμοια πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.602
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom