Iberia Iberia - Πληροφορίες κ Ερωτήσεις

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Όλα καλά παιδιά μόλις έκανα online check in και για το κομμάτι Μαδρίτη - Καζαμπλάνκα. Προφανώς ο κατκατσ ήταν σωστός. Απλά ανοίγουν κάθε leg την προηγούμενη μέρα της πτήσης. Όσο για το φαγητό φίλη μέλος του forum που βρίσκετε τώρα Μαρόκο και ταξίδεψε με iberia μου είπε πως δεν δίνουν φαγητό...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
επιστροφή από Βαρκελώνη για Αθήνα με ανταπόκριση στην Μαδρίτη για 2 ώρες (και οι δύο πτήσεις με iberia) είναι καλή επιλογή? εννοώ μήπως είναι λίγες οι ώρες και δεν προλάβω?
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
επιστροφή από Βαρκελώνη για Αθήνα με ανταπόκριση στην Μαδρίτη για 2 ώρες (και οι δύο πτήσεις με iberia) είναι καλή επιλογή? εννοώ μήπως είναι λίγες οι ώρες και δεν προλάβω?
Φτάνουν αφού το πουλάει η εταιρία. Και βασικα πολυ άνετο ακούγεται αφού δεν θα έχεις έλεγχο διαβατηρίων, τελωνεία κλπ. Απο τη μια πύλη στην άλλη.

Βαρκελώνη με ανταπόκριση Μαδρίτη δν ειναι λιγο ανάποδο? Έχεις αποκλείσει όλες τις άλλες εναλλακτικές όπως Ρώμη, Ζυριχη κλπ?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
i
Φτάνουν αφού το πουλάει η εταιρία. Και βασικα πολυ άνετο ακούγεται αφού δεν θα έχεις έλεγχο διαβατηρίων, τελωνεία κλπ. Απο τη μια πύλη στην άλλη.

Βαρκελώνη με ανταπόκριση Μαδρίτη δν ειναι λιγο ανάποδο? Έχεις αποκλείσει όλες τις άλλες εναλλακτικές όπως Ρώμη, Ζυριχη κλπ?
είναι ότι πιο οικονομικό βρίσκω...
 

maroulini

Member
Μηνύματα
89
Likes
152
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Πριν λίγε ημέρες ταξιδέψαμε με Iberia Αθήνα-Μαδρίτη-Καζαμπλάνκα και επιστροφή. Χρεώνει τα πάντα στο αεροπλάνο ακόμη και το νερό, τα σαντουιτσ κατά μέσο όρο 6-7 ευρώ. Συμβουλή σε όσους σκοπέυουν να ταξιδέψουν μετά τον έλεγχο χειραποσκευών ας πα΄ρουν τουλάχιστον ένα μπουκαλάκι νερό να έχουν μέσα στο αεροπλάνο. Είναι το πιο άβολο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου, τόσο στενά τα καθίσματα που έπρεπε να καθίσεις πλαγίως για να χωρέσεις, πάθαμε αγκύλωση 3 ώρες και το κερασάκι στην τούρτα οι αποσκευές μας από την Τρίτη που επιστρέψαμε Ελλάδα ήρθαν μόλις χθες.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πριν λίγε ημέρες ταξιδέψαμε με Iberia Αθήνα-Μαδρίτη-Καζαμπλάνκα και επιστροφή. Χρεώνει τα πάντα στο αεροπλάνο ακόμη και το νερό, τα σαντουιτσ κατά μέσο όρο 6-7 ευρώ. Συμβουλή σε όσους σκοπέυουν να ταξιδέψουν μετά τον έλεγχο χειραποσκευών ας πα΄ρουν τουλάχιστον ένα μπουκαλάκι νερό να έχουν μέσα στο αεροπλάνο. Είναι το πιο άβολο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου, τόσο στενά τα καθίσματα που έπρεπε να καθίσεις πλαγίως για να χωρέσεις, πάθαμε αγκύλωση 3 ώρες και το κερασάκι στην τούρτα οι αποσκευές μας από την Τρίτη που επιστρέψαμε Ελλάδα ήρθαν μόλις χθες.
να σαι καλά για την ενημέρωση... οπότε θα βάλω και κανένα ρούχο στην χειραποσκευή.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Καλησπερα σε ολους, προκειτε να πραγματοποιησω ενα ταξιδι στην Βαρκελωνη και θελω να ρωτησω το εξης: πεταω με Iberia με αεροσκαφος της Vueling και δεν γνωριζω τι δικαιουμαι οσον αφορα τον αριθμο των κιλων. Το βασικο μου ερωτημα γινεται επειδη η Vueling θεωρειτε χαμηλου κοστους εταιρεια. Ευχαριστω πολυ.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα σε ολους, προκειτε να πραγματοποιησω ενα ταξιδι στην Βαρκελωνη και θελω να ρωτησω το εξης: πεταω με Iberia με αεροσκαφος της Vueling και δεν γνωριζω τι δικαιουμαι οσον αφορα τον αριθμο των κιλων. Το βασικο μου ερωτημα γινεται επειδη η Vueling θεωρειτε χαμηλου κοστους εταιρεια. Ευχαριστω πολυ.

Όπως θα διαβάσεις στα προηγούμενα posts δεν δικαιούσαι δωρεάν βαλίτσα. Θα πρέπει να πληρώσεις έξτρα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
δηλαδη ουτε χειραποσκευη?

Γράψε λάθος στο προηγούμενο post μου. Νόμιζα ότι θα έκλεινες με Vueling. Διάβασα απρόσεκτα. Αν κλείσεις με Iberia δικαιούσαι δωρεάν βαλίτσα (23 κιλά) και χειραποσκευή. Διάβασε βέβαια και τους όρους του ναύλου που θα κλείσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom