Γενικά Jat Airways

nikosoik

Member
Μηνύματα
54
Likes
39
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Αργεντινή
Καλησπέρα παιδιά και "Έξυπνη Τζοάνα". Δεν έχω πετάξει με την εταιρία αυτή, αλλά όταν έπρεπε να κλείσω εισητήρια από Θεσσαλονίκη για Στουτκάρδη, oneway ήταν 180€ και ήταν τα πιο φθηνά με 10 ώρες αναμονή. Όταν πήγα σε γνωστό μου του ταξιδιωτικού χώρου που έχει πετάξει με απέτρεψε. 259€ επόμενη λύση με τους γλάρους....
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι εννοείς έτριζε η οροφή; Μήπως φύσαγε έξω;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εμενα παλι μια χαρα μου ειχε φανει η jat απο Αθηνα για Σερβια! Καινουρια αεροπλανα, ενω αλλη φορα που ειχα παει με ΟΑ ειχε κατι παμπαλαια ελικοφορα! Εκει να δεις τριξιμο!!! 3 μερες βουιζανε τα αυτια μου , ασε τον πονοκοφαλο! Να ανοιγουνε χαλασμενα ντουλαπακια και ολα να ειναι διαλυμενα και βρομικα! Τοοοοο κουνημα!!!!
Οποτε "εξυπνη Ιωαννα" σε βρισκω λιγο υπερβολικη! Το να αποτρεπεις κοσμο να ταξιδεψει με τη jat επειδη σου ετυχε μια φορα αυτο.... Φιλοι μου τη χρησιμοποιουν χρονια και λενε τα καλυτερα...
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Καινουρια αεροπλανα.
ενω αλλη φορα που ειχα παει με ΟΑ ειχε κατι παμπαλαια ελικοφορα
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑ .....Mε μέσο όρο ηλικίας τα 25 χρόνια, δεν τα λες και καινούρια τα χρέπια της JAT...\

AXAXAXAXAXA εις το τετράγωνο.... Η ΟΑ αν εννοείς την παλιά, έστελενε στο Βελιγράδι τα 737 της που δεν είναι ελικοφόρα, ενώ αν εννοείς τη νΟΑ τα Dash της είναι μόλις 8 ετών οπότε παμπάλαια δεν τα λες....
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑ .....Mε μέσο όρο ηλικίας τα 25 χρόνια, δεν τα λες και καινούρια τα χρέπια της JAT...\

AXAXAXAXAXA εις το τετράγωνο.... Η ΟΑ αν εννοείς την παλιά, έστελενε στο Βελιγράδι τα 737 της που δεν είναι ελικοφόρα, ενώ αν εννοείς τη νΟΑ τα Dash της είναι μόλις 8 ετών οπότε παμπάλαια δεν τα λες....
Αν αρχισουμε τα χαχαχα και τα αχαχαχαχα ωραιο διαλογο κανουμε... , ετσι για να διατηρουμε το επιπεδο του φορουμ υψηλο!
Πριν 5 χρονια θυμαμαι πολυ καλα που ηταν παλια σαραβαλα - διαλυμενα και το ειχα διασταυρωσει και με φιλους που ταξιδευαν συνεχεια Θεσ/νικη - Βελιγραδι! Ενω η ΟΕ ειχε πολυ παλια... Την ηλικια τους δεν τη ρωτησα τι να κανουμε... Απλα μου εκανε εντυπωση πως κατηγορουμε ετσι, χωρις επιχειρηματα μια εταιρεια και παρακινουμε κοσμο να μην τολμησει και ταξιδεψει ακομα και αν βρει αισθητη διαφορα τιμης!!!
Τελος παντως δεν εχω ορεξη να συνεχισω την αντιπαραθεση (δεν εχει απολυτως καμια αξια ολο αυτο), ο καθενας ταξιδευει με οποια εταιρεια θελει! :D :airplane: :surf2:
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Οταν κλεινεις με μια εταιρια περιμενεις και το αναλογο αεροσκαφος, το ξερεις ηδη απο την κρατηση, δεν ειναι εκπληξη για κανενα νομιζω. Επισης πριν κλεισεις για να μην εχεις δυσαρεστες εμπειριες ρωτας και δυο τρεις ανθρωπους (ή δεκαδες εδω στο φορουμ :D) να μαθεις δυο πραγματα παραπανω. Παντως εχουν συμβει και χειροτερα σε ταξιδια. Δεν ειναι και η πιο μεγαλη αεροπορικη περιπετεια :rolleyes:.

η JAT δεν βαζει κατα καιρους Β737 στο δρομολογιο?
 

anastasios1234

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Θελω να κλεισω εισιτηρια για Στοκχολμη απο Θεσσαλονικη με Jat Airlines μεσω airtickets. Η τιμη ειναι στα 277Ε για την ημερομηνια που θελω. Ξερετε μηπως τι δικαιουμαι σε αυτη τη τιμη απο αποψη επισκευων? Μηπως δικαιουμαι μια 30κιλη βαλιτσα και μια 8κιλη χειραποσκευη στην καμπινα μαζι μου? Αν ειναι κατι διαφορετικο η καποιος εχει πεταξει ας απαντησει.
 

anastasios1234

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Κοιταξα και λεει οπως εγραψα και στο πρωτο μνμ πως λεει οτι δικαιουμαι μια 30κιλη βαλιτσα και μια χειραποσκευη ως 8 κιλα. Μου φαινονται παρα πολλα και δεν ξερω αν θα ισχυουν. Γι'αυτο ρωταω αν καποιος πεταξε να με ενημερωσει κι αυτος. Να το διασταυρωσουμε.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Φυσιολογικά είναι για μια regular εταιρία. Βαλίτσα και χειραποσκευη. Κι αφου το λέει στο σάιτ της εταιρίας, που θα βρεις κατι πιο έγκυρο;
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
smartjoanna θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.Πήγα το Φλεβάρη Βελιγράδι με jat και στην επιστροφή φύγαμε με 3 ώρες καθυστέρηση λόγω βλάβης του αεροπλάνου και έκανα το χειρότερο ταξίδι που είχα ποτέ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom