Kαθαρα Δευτερα .

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Γεια σας..Θαθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει σε ποια πολη της Ελλαδας χωριο αξιζει να επισκεφτω για το καρναβαλι?Εκτος απο Πατρα...Ειμαι απο Θεσσαλονικη και θαθελα καπου κοντα...Μιλω για μονοημερη εκδρομη.Ευψχαριστω:p:roll:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Γεια σας..Θαθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει σε ποια πολη της Ελλαδας χωριο αξιζει να επισκεφτω για το καρναβαλι?Εκτος απο Πατρα...Ειμαι απο Θεσσαλονικη και θαθελα καπου κοντα...Μιλω για μονοημερη εκδρομη.Ευψχαριστω:p:roll:
Πες μου τώρα ότι δεν έχεις ακούσει τίποτα για το καρναβάλι της Ξάνθης?Μονοήμερη?Δηλαδή πότε να πας και πότε να γυρίσεις?Δυό ωρίτσες δρόμος είναι βέβαια..
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καθαρα Δευτερα...

Εχω ακουστα ...αλλα μηπως γνωριζεις για το αν το χωριο Σταυρουπολη στην Ξανθη αν δεν κανω λαθος ειναι πιο καλη επιλογη ?Θα παω με τον Ζορμπιδη..Εχει και στον Τυρναβο.:clap:
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
αν απορριπτεις την ξανθη κ την κοζανη, που εχουν απο τα πιο γνωστα καρναβαλια στην β. ελλάδα, ας παινεψω λιγο το σπιτι μου...
η αριδαια λοιπον στις 14 φεβρουαριου κ ωρα τεσσερις εχει την παρελαση με το καρατζοβιτικο καρναβαλι, που τα τελευταια χρονια εχει γινει θεσμος κ ειναι παρα πολυ ομορφο με πολυ κεφι, χορο, μουσικη κ ο,τι προκυψει...
μια κ ειναι μικρη πολη όλοι γινονται μια μεγαλη παρεα μετα την παρελαση στην πλατεια με ζωντανη μουσικη, αφθονο κρασι, τσιπουρο κ μεζεδες...
μπορεις να το συνδυασεις με βολτα στα λουτρα ποζαρ κ γιατι οχι κ μια διανυκτερευση εκει, ωστε να κανετε κ το μπανακι σας κ να χαρειτε την επομενη μερα κ τα κουλουμα, που διοργανωνονται σε διαφορα σημεια της περιοχης...
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Εχω ακουστα ...αλλα μηπως γνωριζεις για το αν το χωριο Σταυρουπολη στην Ξανθη αν δεν κανω λαθος ειναι πιο καλη επιλογη ?Θα παω με τον Ζορμπιδη..Εχει και στον Τυρναβο.:clap:
Πας με ταξιδιωτικό μονοήμερη?:roll:
Πως ακριβώς θέλεις να περάσεις αυτήν την ημέρα?
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Γεια σας..Θαθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει σε ποια πολη της Ελλαδας χωριο αξιζει να επισκεφτω για το καρναβαλι?Εκτος απο Πατρα...Ειμαι απο Θεσσαλονικη και θαθελα καπου κοντα...Μιλω για μονοημερη εκδρομη.Ευψχαριστω:p:roll:
εγώ μπερδεύτηκα...θέλεις να σου προτείνουμε κάπου να πάς με δικό σου αμάξι,γιατί με το ταξιδ.γραφείο σε πάνε συγκεκριμένα:roll:ή έχεις απο αυτούς κάποιες επιλογές και θές τη γνώμη μας;πές μας τις επιλογές
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καθαρα Δευτερα ..

Καλη μου Ελενη την Αριδαια την γνωριζω πολυ καλα γιατι στην Καρατζοβα λεγεται Μηλια?ΕΧΩ συγγενεις .Λογω τ'οτι θαρθω με πρακτορειο ,αν το εχει θα το προτιμησω .Σ ευχαριστω.:clap:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Γιατί δε πας στη Νάουσα;Εχει επίσης γνωστό καρναβάλι!Είχα βρεθεί εκεί πριν 2 χρόνια, είδα την παρέλαση με τις μπούλες και τους γενίτσαρους, φάγαμε, κάναμε βόλτα στην περιοχή του Αγ. Νικολάου και γυρίσαμε Θεσ/νικη, όπου ήταν η διαμονή μας!Ημερήσια εκδρομή.Δε χρειάζεται να μπλέξεις με γκρουπ, αν δεν οδηγείς ή δεν έχεις αμάξι, μπορείς να πάρεις και το λεωφορείο της γραμμής. Σε 1 ωρίτσα πάνω κάτω θα είσαι εκεί πιστεύω!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ο Τύρναβος δεν είναι Κοζάνη,και το καρναβάλι του είναι hardcore.Παλιά Διονυσιακά έθιμα,με φαλλούς κλπ κλπ.Έχε το νου σου λοιπόν.
Μετά την Ξάνθη....nada!!!!
Η Σταυρούπολη πως σου ήρθε;;;;:roll:
Μονοήμερη Ξάνθη,θα ταλαιπωρηθείς και δεν θα πάρεις κ χαμπάρι τίποτε.Τσάμπα ο κόπος.Κανόνισε να πας άλλη φορά πιο οργανωμένα...ή ακολούθησε την πολύ καλή πρόταση της giristroula
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
αν απορριπτεις την ξανθη κ την κοζανη, που εχουν απο τα πιο γνωστα καρναβαλια στην β. ελλάδα, ας παινεψω λιγο το σπιτι μου...
η αριδαια λοιπον στις 14 φεβρουαριου κ ωρα τεσσερις εχει την παρελαση με το καρατζοβιτικο καρναβαλι, που τα τελευταια χρονια εχει γινει θεσμος κ ειναι παρα πολυ ομορφο με πολυ κεφι, χορο, μουσικη κ ο,τι προκυψει...
μια κ ειναι μικρη πολη όλοι γινονται μια μεγαλη παρεα μετα την παρελαση στην πλατεια με ζωντανη μουσικη, αφθονο κρασι, τσιπουρο κ μεζεδες...
μπορεις να το συνδυασεις με βολτα στα λουτρα ποζαρ κ γιατι οχι κ μια διανυκτερευση εκει, ωστε να κανετε κ το μπανακι σας κ να χαρειτε την επομενη μερα κ τα κουλουμα, που διοργανωνονται σε διαφορα σημεια της περιοχης...
!


καλά eleni η περιοχή σας όνειρο!ξαναπήγα πρίν τα μπλόκα πρόλαβα:haha:,το σπήλαιο όμως στα λουτρά ήταν κλειστό,
από περιέργεια ρωτούσα σε κάποια ξενοδ.στο Λουτράκι γύρω στα 5 που μπήκα ήταν όλα κλεισμένα για το τριήμερο:roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας..Θαθελα αν καποιος γνωριζει να μου πει σε ποια πολη της Ελλαδας χωριο αξιζει να επισκεφτω για το καρναβαλι?Εκτος απο Πατρα...Ειμαι απο Θεσσαλονικη και θαθελα καπου κοντα...Μιλω για μονοημερη εκδρομη.Ευψχαριστω:p:roll:
Κάτι μου λέει ότι τη μονοήμερη εκδρομή σου θα την περάσεις στα μπλόκα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.402
Μέλη
38.937
Νεότερο μέλος
kyzas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom