Kαθαρα Δευτερα .

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Γιατί δε πας στη Νάουσα;Εχει επίσης γνωστό καρναβάλι!Είχα βρεθεί εκεί πριν 2 χρόνια, είδα την παρέλαση με τις μπούλες και τους γενίτσαρους, φάγαμε, κάναμε βόλτα στην περιοχή του Αγ. Νικολάου και γυρίσαμε Θεσ/νικη, όπου ήταν η διαμονή μας!Ημερήσια εκδρομή.Δε χρειάζεται να μπλέξεις με γκρουπ, αν δεν οδηγείς ή δεν έχεις αμάξι, μπορείς να πάρεις και το λεωφορείο της γραμμής. Σε 1 ωρίτσα πάνω κάτω θα είσαι εκεί πιστεύω!
>>
>>
Το Καρναβαλι της Ναουσας το ειδα πριν χρονια.
Βασικα δεν με ενδιαφερει τοσο να δω καρναβαλι αλλα εκει που θα εχει χορο οπου μπορουμε να συμμετεχουμε και μεις.:clap:
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καθαρα Δευτερα.

Ο Τύρναβος δεν είναι Κοζάνη,και το καρναβάλι του είναι hardcore.Παλιά Διονυσιακά έθιμα,με φαλλούς κλπ κλπ.Έχε το νου σου λοιπόν.
Μετά την Ξάνθη....nada!!!!
Η Σταυρούπολη πως σου ήρθε;;;;:roll:
Μονοήμερη Ξάνθη,θα ταλαιπωρηθείς και δεν θα πάρεις κ χαμπάρι τίποτε.Τσάμπα ο κόπος.Κανόνισε να πας άλλη φορά πιο οργανωμένα...ή ακολούθησε την πολύ καλή πρόταση της giristroula
>>
>>
Στην Κοζανη ειναι υπεροχα απο την προηγουμενη μερα με τους φανους.
Ολη νυχτα γλεντανε και πινουν.
Δυστυχως λογω οικογενειακων υποχρεωσεων δεν μπορω να διανυκτερευσω και θα αρκεστω σε μονοημερη.Βλεπετε δεν ακολουθει ο συζυγος και ειμαι προβληματισμενη αν δεν συμφωνησω και με την παρεα.:roll::clap:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Κοίτα να δεις ιδέα που μουρθε και δε κάνω πλάκα...μπορείς να ενημερωθείς για το που θα είναι την Κυριακή της Αποκριάς η εκπομπή "Κυριακή στο χωριο" και να πας, αν βέβαια είναι στη Βόρ. Ελλάδα!Εκεί θα έχει πολύ τζέρτζελο, φαγητό και αρκετό χορό!
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Και μιά πρόταση για κοντινή εξόρμηση πολύ κοντά στη Θεσνίκη(αν έχετε δικό σας μεταφορικό μέσο)μόλις 45 λεπτά από την πόλη,στο χωριό Αν.Σταυρός(έτυχε να πάω την περασμένη Κυριακή)από την Εγνατία οδό,δρόμος Καβάλας,ακόμα και μπλόκα να υπάρχουν ,μέχρι εκεί δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΕ!.Επεσε το μάτι μου σε μιά αφίσα που έλεγε για γλέντι νομίζω στις 11 το πρωί,το διοργανώνει ο πολιτιστικός σύλλογος,την καθαρή Δευτέρα.
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Giristroula

Εχεις δικαιο .Ειναι και η εκπομπη που μου αρεσει.Πως δεν το σκεφτηκα..Σ'ευχαριστω ...:p:clap:
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Λες?

Και μιά πρόταση για κοντινή εξόρμηση πολύ κοντά στη Θεσνίκη(αν έχετε δικό σας μεταφορικό μέσο)μόλις 45 λεπτά από την πόλη,στο χωριό Αν.Σταυρός(έτυχε να πάω την περασμένη Κυριακή)από την Εγνατία οδό,δρόμος Καβάλας,ακόμα και μπλόκα να υπάρχουν ,μέχρι εκεί δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΕ!.Επεσε το μάτι μου σε μιά αφίσα που έλεγε για γλέντι νομίζω στις 11 το πρωί,το διοργανώνει ο πολιτιστικός σύλλογος.
>>
>>
Ωραια ιδεα...ΠΡΟΧΘΕς ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE και ειδα και γω την αφισα.
Θα πω τον αντρα μου να μας παει...Ειναι βαρυς κι'ασηκωτος αλλα για τον Σταυρο θα τον καταφερω ..Ειναι κοντα...Σ ευχαριστω που μου το υπενθυμισες....:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Και γω συχνά πυκνά την παρακολουθώ, γιατί μαθαίνεις διάφορα για την παράδοση κάθε τόπου, για τα ήθη και έθιμα, για νέους ξενώνες που γίνονται στα τουριστικά μέρη,απολαμβάνω τα διάφορα φυσικά τοπία που προβάλλουν και επειδή μ' ενδιαφέρουν και οι παραδοσιακοί χοροί βλέπω και τα χορευτικά που έχουν καλέσει!Γι' αυτό σου λέω...θα έχει και χορό που θες!
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
>>
>>
Ωραια ιδεα...ΠΡΟΧΘΕς ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE και ειδα και γω την αφισα.
Θα πω τον αντρα μου να μας παει...Ειναι βαρυς κι'ασηκωτος αλλα για τον Σταυρο θα τον καταφερω ..Ειναι κοντα...Σ ευχαριστω που μου το υπενθυμισες....:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Διάβασε ιστορία σε εξέλιξη που έγραψα σχετικά,για να πάρεις ιδέα της περιοχής:)
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Αποφασισα ...Θα παω στον Σταυρο ....Σας ευχαριστω ολους που με την συζητηση βρηκα τον δρομο για την Καθαρα Δευτερα....Σταυρος....
 
Last edited by a moderator:

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Είδες αγαπητή Χαλαζία πόσες λύσεις σου βρίσκουμε...και τι προβλήματα σου λύνουμε;Ακόμη και τον άνδρα σου που δεν είναι ταξιδιάρης, θα του αλλάξουμε μυαλά και θα σου κάνει αυτός προτάσεις για εκδρομές και τα τρίβεις τα αυτιά σου για να δεις αν άκουσες καλά!
 

xalazia

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
ΑΧ !!!

Εσεις μου λυνεται το προβλημα αλλα τον αραπη κι αν τον πλυνεις το σαπουνι σου χαλας...Χα!χα!...
Δεν εχω παραπονο σαν ελευθερη γυρισα ολη την Ελλαδα αλλα σαν παντρεμενη ..βρασε ρυζι...:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.007
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom