Kαλοκαιρινές διακοπές 2015

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Χμμμ, με δυο χρονών πιτσιρίκι δε θα συνιστούσα να πάτε στο Κουφονήσι. Να ξέρεις πως αν συμβεί το οτιδήποτε είναι τελείως άβολη η ακτοπλοϊκή σύνδεση. Υπάρχει βέβαια στο νησί αγροτικός γιατρός, όμως εγώ με τόσο μικρό παιδί θα επέλεγα κάποιο μέρος όπου θα είχα εύκολη κι άμεση πρόσβαση σε νοσοκομείο.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Χμμμ, με δυο χρονών πιτσιρίκι δε θα συνιστούσα να πάτε στο Κουφονήσι. Να ξέρεις πως αν συμβεί το οτιδήποτε είναι τελείως άβολη η ακτοπλοϊκή σύνδεση. Υπάρχει βέβαια στο νησί αγροτικός γιατρός, όμως εγώ με τόσο μικρό παιδί θα επέλεγα κάποιο μέρος όπου θα είχα εύκολη κι άμεση πρόσβαση σε νοσοκομείο.
Είναι και αυτό ένα θέμα.. Τη πρώτη χρόνια που ήταν 3 μηνών πήγαμε Πάργα τη δεύτερη πήγαμε Λευκάδα εε φέτος θέλω κάτι άλλο.. Κάθε πρόταση δεκτή γιατί και οι γονείς θέλουν τις διακοπές τους αν όχι όπως ήταν πριν το παιδί αλλά κάτι τουλάχιστον κοντά σε αυτό που έκαναν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Τζια. Κυκλαδονήσι με όλα όσα θέλετε και πρόσβαση στην Αθήνα αμέσως.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Πολύ καλές, αρκετές οικογένειες! Και λιγότερο βαρετό από την Κύθνο, που είναι πάλι σε βολική απόσταση. Πιο μακριά με δίχρονο, μόνο αν νιώθεις μεγάλη αυτοπεποίθηση.
Διαμονή κλείσε νωρίς γιατί έχει μεγάλη ζήτηση με τα φτηνά ακτοπλοικά που έχει και είναι ακριβούτσικη.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Και η Άνδρος είναι κοντά και έχει ωραίες παραλίες, καθαρές, αμμουδερές με ήπια νερά. Ακόμα έχει όμορφα δροσερά σημεία μες στο πράσινο και με τρεχούμενα νερά. Είναι λίγο τσιμπημένη βέβαια αλλά δεν μαζεύει στίφη τουριστών.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Πολύ καλές, αρκετές οικογένειες! Και λιγότερο βαρετό από την Κύθνο, που είναι πάλι σε βολική απόσταση. Πιο μακριά με δίχρονο, μόνο αν νιώθεις μεγάλη αυτοπεποίθηση.
Διαμονή κλείσε νωρίς γιατί έχει μεγάλη ζήτηση με τα φτηνά ακτοπλοικά που έχει και είναι ακριβούτσικη.
Θα ρίξω μια ματιά σίγουρα.. Πως αλλάζουν τα πράγματα θυμάμαι Αγρίνιο Αθήνα με βέσπα κ μετά Πειραιά κ καράβι για Αμοργό χωρίς να κλείσουμε τίποτα κ τώρα να ψάχνουμε από τώρα κ με χιλιάδες σκέψεις πως και τι.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Και η Άνδρος είναι κοντά και έχει ωραίες παραλίες, καθαρές, αμμουδερές με ήπια νερά. Ακόμα έχει όμορφα δροσερά σημεία μες στο πράσινο και με τρεχούμενα νερά. Είναι λίγο τσιμπημένη βέβαια αλλά δεν μαζεύει στίφη τουριστών.
Το πολύ τουριστικό νησί το αποκλείω για φέτος θέλω λίγο πιο χύμα όσο γίνεται διακοπές
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Το πολύ τουριστικό νησί το αποκλείω για φέτος θέλω λίγο πιο χύμα όσο γίνεται διακοπές

Θα σου πρότεινα (αλλά δεν το λες και χύμα), Β.Εύβοια στο Πευκί και το απόγευμα μπάνιο σε μια κοντινή παραλία στα Ελληνικά-Αγιος Νικόλαος που είναι ότι πρέπει για μικρά παιδιά.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Θα σου πρότεινα (αλλά δεν το λες και χύμα), Β.Εύβοια στο Πευκί και το απόγευμα μπάνιο σε μια κοντινή παραλία στα Ελληνικά-Αγιος Νικόλαος που είναι ότι πρέπει για μικρά παιδιά.
Μάλλον θα επικεντρωθώ για Κύθηρα μεριά απλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο με ένα δίχρονο αλλά κ γιατί να μην είναι;;; χαχα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.468
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom