Kαλοκαιρινές διακοπές 2015

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Μάλλον θα επικεντρωθώ για Κύθηρα μεριά απλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εύκολο με ένα δίχρονο αλλά κ γιατί να μην είναι;;; χαχα..
Γνώμη μου είναι ότι εφόσον αποφασίζουμε να ταξιδέψουμε με τα παιδιά μας,όπου μα όπου και να πάμε ξέρουμε πολύ καλά ότι θα προσαρμοστούμε στις ανάγκες τους,θα έχουμε ίσως και λίγη έξτρα γκρίνια λόγω κούρασης κλπ.Από κει και πέρα η κάθε οικογένεια έχει το δικό της τρόπο λειτουργίας και η κάθε μαμά τις αντοχές της.Πέρισυ με δύο παιδιά 4 και 5 χρονών γύρισα τα Βαλκάνια σε 18 μέρες και περάσαμε υπέροχα.
Οι μικρές μου ζητάνε παρόμοιο ταξίδι και φέτος!
Σε όποιον και να το είπα το θεώρησαν αδιανόητο,δύσκολο,σταυροκοπιόντουσαν κλπ.Η σπιτονοικοκυρά μου στο Ντουμπρόβνικ είχε ένα γιο 3 χρονών και δεν τον πήγαινε ούτε στην παραλία γιατί την κούραζε μου είπε.Εγώ αυτό θεωρώ αδιανόητο αλλά είναι μεγάλη κουβέντα για άλλο τόπικ.
Και για να είμαι ον τόπικ πιστεύω ότι τα Κύθηρα είναι πολύ καλή επιλογή κι απο τη στιγμή που σε τραβάει η ιδέα απλά πραγματοποιησέ τη!!!
 
Last edited:
Μηνύματα
33
Likes
9
Γνώμη μου είναι ότι εφόσον αποφασίζουμε να ταξιδέψουμε με τα παιδιά μας,όπου μα όπου και να πάμε ξέρουμε πολύ καλά ότι θα προσαρμοστούμε στις ανάγκες τους,θα έχουμε ίσως και λίγη έξτρα γκρίνια λόγω κούρασης κλπ.Από κει και πέρα η κάθε οικογένεια έχει το δικό της τρόπο λειτουργία και η κάθε μαμά τις αντοχές της.Πέρισυ με δύο παιδιά 4 και 5 χρονών γύρισα τα Βαλκάνια σε 18 μέρες και περάσαμε υπέροχα.
Οι μικρές μου ζητάνε παρόμοιο ταξίδι και φέτος!
Σε όποιον και να το είπα το θεώρησαν αδιανόητο,δύσκολο,σταυροκοπιόντουσαν κλπ.Η σπιτονοικοκυρά μου στο Ντουμπρόβνικ είχε ένα γιο 3 χρονών και δεν τον πήγαινε ούτε στην παραλία γιατί την κούραζε μου είπε.Εγώ αυτό θεωρώ αδιανόητο αλλά είναι μεγάλη κουβέντα για άλλο τόπικ.
Και για να είμαι ον τόπικ πιστεύω ότι τα Κύθηρα είναι πολύ καλή επιλογή κι απο τη στιγμή που σε τραβάει η ιδέα απλά πραγματοποιησέ τη!!!
Είμαι και εγώ της άποψης ότι γονείς και παιδιά μπορούν να προσαρμοστούν κ να περάσουν υπέροχα όλοι.. Μας αρέσει η "ταλαιπωρία" ως οικογένεια εξάλλου εγώ θα πρέπει να μάθω στο γιο μου να αγαπάει τα ταξίδια
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλά κι εγώ έχω κάνει ελευθερο κάμπινγκ με τον γιο μου όταν ήταν 13 μηνών, αλλά όχι σε νησί. Μάλλον τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα σε νησί ήταν, στην Εύβοια. Όταν έχεις πρόσβαση οδικώς νομίζω νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια.
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Καλά κι εγώ έχω κάνει ελευθερο κάμπινγκ με τον γιο μου όταν ήταν 13 μηνών, αλλά όχι σε νησί. Μάλλον τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα σε νησί ήταν, στην Εύβοια. Όταν έχεις πρόσβαση οδικώς νομίζω νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια.
Σίγουρα νιώθεις ασφάλεια ότι παίρνω το αυτοκίνητο και φεύγω.απο Εύβοια δεν ξέρω απολύτως τίποτα τι παίζει από παραλίες.. Θέλω να κάνω μπάνιο και να λέω σε ευχαριστώ θεέ μου που κολύμπησα εδώ
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Από Αγρίνιο είμαστε οπότε τη διαδρομή δεν την γλυτώνουμε.. Τα Κύθηρα γυρίζουν έντονα στο μυαλό μου απλά 2 εβδομάδες είπα να μην τις περάσουμε μόνο σε ένα μέρος.περιμένω να ξημερώσει 27 Ιουλίου.
Κυθηρα και παλι Κυθηρα...Πολυ ωραιες παραλιες,πολυ ωραιο φαγητο ιδιαιτερα στης Φιλιως την ταβερνα που εχει και δωματια με καταπληκτικη φιλοξενεια και σε πολυ ομορφη τοποθεσια...Καλαδι κορυφαια παραλια,οπωσδηποτε βολτα στην χυτρα με την βαρκα του σπυρου...Και το βραδυ ποτακι χαλαρα στην χωρα...Μην ξεχασεις ενα βραδυ να πεταχτεις και ελαφονησο...
 
Μηνύματα
33
Likes
9
Κυθηρα και παλι Κυθηρα...Πολυ ωραιες παραλιες,πολυ ωραιο φαγητο ιδιαιτερα στης Φιλιως την ταβερνα που εχει και δωματια με καταπληκτικη φιλοξενεια και σε πολυ ομορφη τοποθεσια...Καλαδι κορυφαια παραλια,οπωσδηποτε βολτα στην χυτρα με την βαρκα του σπυρου...Και το βραδυ ποτακι χαλαρα στην χωρα...Μην ξεχασεις ενα βραδυ να πεταχτεις και ελαφονησο...
Για εκεί μας βλέπω τελικά.. Ελαφόνησο έχουμε πάει πραγματικά ήταν πολύ όμορφα.. Για διαμονή να επιλέξω Καψάλη η Αγία Πελαγία; ψάχνω παραθαλάσσιο λόγω του μικρού.. Σίγουρα θα το γυρίσουμε το νησί απλα θέλω και την επιλογή αυτή
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Καψαλι, τα εχει ολα και συμφερει! Γραφικο μερος, με πολλες επιλογες για διασκεδαση και ωραια παραλια. Μην ξεχασετε να πατε και στον Αβλεμονα.
 
Μηνύματα
16
Likes
1
Για εκεί μας βλέπω τελικά.. Ελαφόνησο έχουμε πάει πραγματικά ήταν πολύ όμορφα.. Για διαμονή να επιλέξω Καψάλη η Αγία Πελαγία; ψάχνω παραθαλάσσιο λόγω του μικρού.. Σίγουρα θα το γυρίσουμε το νησί απλα θέλω και την επιλογή αυτή
Καψαλη εννοειται...Ολα στα ποδια σου...Μην ξεχασεις να φας στης φιλιως...Εχει πινακιδες σε ολο το νησι...Ααα και μπανιο στο διακοφτι...
 

spike

Member
Μηνύματα
9
Likes
8
Γεια σας...Σκεφτομαστε με τον αντρα μου για διακοπες.....να τις οργανοσουμε σιγα σιγα απο τωρα.....Λοιπον ψαχνουμε ενα νησι με καλη νυχτερινη ζωη οικονομικο φαγητο και διαμονη....Χωρις δικο μας αυτοκινητο στο νησι....και υπεροχες παραλιες..Εχω παει σκιαθο,σκοπελο,κερκυρα,αλλονησο,θασο,κεφαλονια και δεν ενθουσιαστηκα...Το ιονιο το αποκλειω για φετος...Ναξο εχω παει μου αρεσε παρα πολυ αλλα δεν θελω να παω σε νησια που εχω ξαναπαει..θελω κατι νεο...αν καποιος εχει να μου προτεινει ιδεες ...περιμενω τις απαντησεις σας....ευχαριστω...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
ΓΕχω παει σκιαθο,σκοπελο,κερκυρα,αλλονησο,θασο,κεφαλονια και δεν ενθουσιαστηκα...
Δεν είσαι και πολύ εύκολη περίπτωση ;)
Θα πρότεινα Κουφονησια, δεν θέλει μεταφορικό μέσο, έχει φοβερές παραλίες. Το φαγητο δεν μου είχε φανει ακριβο...διαμονή εξαρτάται από την περιοδο που θα πας, αλλά αν ψαξεις έγκαιρα κάτι καλό θα βρεις.
Σχετικα με νυχτερινη ζωη έχει κάποια μπαράκια, λίγα, αλλά επειδή όλοι μαζεύονται εκει, κατι γίνεται!
 

spike

Member
Μηνύματα
9
Likes
8
Κοιτα εχω ακουσει οτι ειναι οντως πολυ ωραια στα κουφονησια....Αλλα θελω περισσοτεροι νυχτερινη ζωη...κλαμπακια κανενα ελληναδικο μεχρι το πρωι.....κατι τετοιο....
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
να τις οργανοσουμε σιγα σιγα απο τωρα.....Λοιπον ψαχνουμε ενα νησι με καλη νυχτερινη ζωη οικονομικο φαγητο και διαμονη....Χωρις δικο μας αυτοκινητο στο νησι....και υπεροχες παραλιες.
Για να βρεις κάτι που να συνδυάζει όλα αυτά θέλει πολύ(και από καιρό) ψάξιμο, μάλλον
άργησες να το οργανώσεις.
Εχω παει σκιαθο,σκοπελο,Κερκυρα,αλλονησο,Θασο,Κεφαλονια και δεν ενθουσιαστηκα..
τι σε απογοήτευσε?τι εννοείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom