Κένυα KENYA - H μαύρη καλλονή

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Υπέροχες! Μπράβο βάριο..

εμένα τα γκνου μου φαινονται γλυκούλικα...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.221
Με τόση κούραση που θα είχατε, πάλι καλά που είδατε και ολα αυτά, πέρα απο την τύφλα σας!
Τα ζώα που αναφέρω ότι είδαμε είναι ένα ρεζουμέ και από τα game drives της επόμενης μέρας στο Μασάϊ Μάρα...μην κουράζω κιόλας με περιγραφή λεπτό προς λεπτό...

Vario, πολυ ωραιες οι φωτο με τα αγρια αλλα γλυκυτατα ζωακια!!! πρεπει να ειναι ωραιο συναισθημα να βλεπεις τετοια ζωα στο φυσικο τους περιβαλλον....
Αν σκεφτείς ότι ξετρελαίνομαι ακόμα και στο Αττικό Πάρκο, μπορείς να φανταστείς...

Απίθανες φώτος.... Δεν τις χορταίνω!!
Ευχαριστώ πολύ!!! :)

Μαγεία! Για δώσε μας ακόμη καμια πενήντα εξηντα σαβάνα μπας και χορτάσω λίγο!
:haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τα ζώα που αναφέρω ότι είδαμε είναι ένα ρεζουμέ και από τα game drives της επόμενης μέρας στο Μασάϊ Μάρα...μην κουράζω κιόλας με περιγραφή λεπτό προς λεπτό...
Εμένα προσωπικά δε θα με κούραζε καθόλου. Αλλά θαυμάζω το πνεύμα της λιτότητας και της οικονομίας του λόγου που έχεις. Έτσι γίνεται συνεκτικός και περιεκτικός ο λόγος σου! Φαίνεται τι έχεις σπουδάσει κοπέλα μου!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.221
Εμένα προσωπικά δε θα με κούραζε καθόλου. Αλλά θαυμάζω το πνεύμα της λιτότητας και της οικονομίας του λόγου που έχεις. Έτσι γίνεται συνεκτικός και περιεκτικός ο λόγος σου! Φαίνεται τι έχεις σπουδάσει κοπέλα μου!
Είμαι στο πνεύμα της εποχής γενικώς!!! :haha:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Οι σκηνουλες σας ηταν στο ελεος του Θεου;;; Σα να λεμε, καμια περιφραξη; Θελουμε πολλες πολλες φωτογραφιες! Εχω διαβασει πολυ σαφαρι αυτες τις μερες :) Ανυπομονω για τη συνεχεια...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.221
Manelaki είχε τόσο πυκνή βλάστηση που δεν φαινόταν καμία περίφραξη... φαντάζομαι πώς κάτι θα είχε όμως, εεε??? :roll:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τι να σου πω βρε Vario; Δε ξερω και πολλα εγω. Απο μια συντομη κουβεντουλα με το micmic καταλαβα οτι υπαρχουν περιφραγμενα camps και tented camps τα οποια συνηθως δεν εχουν καμια περιφραξη. Αν ειναι μεγαλα με πολλες σκηνες τοτε παρ'ολο που δεν υπαρχει περιφραξη δε πλησιαζουν ευκολα ζωα, αν ομως ειναι μικρα με λιγες σκηνες τοτε οι επισκεψεις ειναι συνηθισμενες :) Οι τελευταιες μαλιστα συμφωνα με τα λεγομενα του ειναι οι πιο πολυτελεις και ακριβες.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Ουφ! Ηρθα και εγω τελευταία και καταιδρωμένη να υποβάλω τα σέβη μου, να ευχαριστήσω ως ευγενής πολίτης του κόσμου για την ιστορία και να ακούσω με την σειρά μου τις ευχαριστίες απο την Vario για την μεσολάβησή μου, (φίλοι εκ Τσετσενίας που "έπεισαν" κατόπιν εντολής μου με ευγένεια και χωρίς περιθώρια αντιρρήσεων, την αφέντρα του συζύγου για την πολυπόθητη άδεια).
Αντε βρε Vario, και να θυμάσαι, στην επόμενη δυσκολία αδειοδότησης, στείλε μου πμ.... θα φροντίσω εγώ ....
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.341
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
O στόχος του Oliver από την άλλη, σαφώς πιο ρεαλιστικός, ήταν να μάθουμε για αρχή να “βλέπουμε” και όχι απλά να κοιτάζουμε. Άρχισα να καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοούσε όταν ξαφνικά κοκκάλωνε το βανάκι και μας έδειχνε ζώα που ούτε καν είχαμε αντιληφθεί ότι υπάρχουν γύρω μας.

Αυτό το κοκάλωμα γινόταν και σε μας στο πάρκο της Μομβάσας. Κατόπιν, συναγωνιζόμαστε ποιος θα πρωτοδιακρίνει το ζώο, καθότι το χρώμα της φύσης ήταν το ίδιο κίτρινο κι εκεί.
ευχ Vario μούφερες αναμνήσεις...
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Και εμένα μου ήρθαν αναμνήσεις, δηλαδή όχι ότι έχω πάει (ακόμα) αλλά θυμάμαι την περιγραφή προσφιλής πελάτισσας που είχε πάει με τον άντρα της στην Κένυα. Μου έλεγε για ένα ζευγάρι Αμερικάνων που στο game drive η γυναίκα καθόταν με έναν κατάλογο του πρακτορείου στα χέρια όπου ήταν καταγεγραμμένα όσα ζώα υπήρχαν στην σαβάνα, και κάθε φορά που έβλεπε ένα ζώο το διέγραφε, στο τέλος της περιήγησης έκανε μεγάλη φασαρία στους διοργανωτές γιατί δεν είχε δει μερικά από τα ζώα της λίστας.

Πολύ όμορφη και περιεκτική περιγραφή, ούτε εγώ χορταίνω τις φωτογραφίες.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Και εμένα μου ήρθαν αναμνήσεις, δηλαδή όχι ότι έχω πάει (ακόμα) αλλά θυμάμαι την περιγραφή προσφιλής πελάτισσας που είχε πάει με τον άντρα της στην Κένυα. Μου έλεγε για ένα ζευγάρι Αμερικάνων που στο game drive η γυναίκα καθόταν με έναν κατάλογο του πρακτορείου στα χέρια όπου ήταν καταγεγραμμένα όσα ζώα υπήρχαν στην σαβάνα, και κάθε φορά που έβλεπε ένα ζώο το διέγραφε, στο τέλος της περιήγησης έκανε μεγάλη φασαρία στους διοργανωτές γιατί δεν είχε δει μερικά από τα ζώα της λίστας.

Πολύ όμορφη και περιεκτική περιγραφή, ούτε εγώ χορταίνω τις φωτογραφίες.
αυτή θα νόμιζε οτι ηταν τηλεπαιχνίδι και θα κέρδιζε και δώρο αν τα έβρισκε όλα!την μπέρδεψε η λέξη game!!!:D

ουτε γω χορταίνω τις φώτο αλλά δεν έβαλες καμια απο σαβάνα!...:bleh:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.550
Likes
8.221
Ουφ! Ηρθα και εγω τελευταία και καταιδρωμένη να υποβάλω τα σέβη μου, να ευχαριστήσω ως ευγενής πολίτης του κόσμου για την ιστορία και να ακούσω με την σειρά μου τις ευχαριστίες απο την Vario για την μεσολάβησή μου, (φίλοι εκ Τσετσενίας που "έπεισαν" κατόπιν εντολής μου με ευγένεια και χωρίς περιθώρια αντιρρήσεων, την αφέντρα του συζύγου για την πολυπόθητη άδεια).
Αντε βρε Vario, και να θυμάσαι, στην επόμενη δυσκολία αδειοδότησης, στείλε μου πμ.... θα φροντίσω εγώ ....
... και να σε ευχαριστήσω επίσης διότι μου διέλυσες τις όποιες αμφιβολίες-ανησυχίες-επιφυλάξεις είχα απέναντι στην Egypt Air!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.317
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
nicktherigk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom